Тениски лакат

Slobodance

Ističe se
Poruka
2.835
Поздрав свима !
Отприлике ме мучи та "повреда"-тениски лакат.Нисам ишао код Др-а....
На нету ,између осталог,пише и да се може добити од куцања на тастатури:confused:,као и од исто тако неких,не баш тешких послова,али
који се понављају.Наравно да се може зарадити и од тежих послова.
Имате ли неки лек-савет-искуства о томе ? Ја сам пробао са неким стезницима за лакат,али и даље боли.
Хвала !
 
Не знам,ожењен сам,хвала Богу не треба ми то...али хвала ти на подељеном искуству ...;)
А сад озбиљно.Зар нико нема и није имао тај проблем па да прозборимо коју о томе ?
 
Поздрав свима !
Отприлике ме мучи та "повреда"-тениски лакат.Нисам ишао код Др-а....
На нету ,између осталог,пише и да се може добити од куцања на тастатури:confused:,као и од исто тако неких,не баш тешких послова,али
који се понављају.Наравно да се може зарадити и од тежих послова.
Имате ли неки лек-савет-искуства о томе ? Ја сам пробао са неким стезницима за лакат,али и даље боли.
Хвала !
Stavlja se led, ima i flastera sa nekim sredstvima protiv bolova i svakako da ne opterecujes taj deo ruke.
Da li si siguran da je to bas taj " teniski lakat"? Ja sam imala, ali ne u laktu ( a sportom se nikakvim ne bavim pa nema veze sa sportom)
problema sa tetivama izmedju lakta i shake, a razlog je bio tastatura jer sam kuckala dan i noc. Nosila sam shinu neku i naravno nisam smela
nista tom rukom ( narocito prstima) da radim. Nekada je i proslo, ali pravi lekovi za to ne postoje.
 
У разговору са друштвом и преко интернета сам дошао до закључка да јесте то у питању.
Иначе између милион ствари на нету,пише и ово...
--------------------
...Tako se teniski lakat najčešće viđa kao profesionalna bolest kod vodoinstalatera, farbara, stolara, baštovana, osoba koje rade na kompjuteru, daktilografa, nekih muzičara, npr violinista, dakle kod osoba sa učestalom upotrebom mišića podlaktice. Takođe se susreće kod tenisera i smatra se da oko 30% tenisera u određeno vreme svoje karijere razvije teniski lakat. Zahvata podjednako muškarce i žene i u 75% slučajeva se javlja na dominantnoj ruci (desna kod dešnjaka)....
---------------------------
...тако да нема везе што немаш везе са спортом;) ...и наравно изгледа да прави лек и не постоји(прочитао сам да се ради и операција,али то баш не бих),осим овог што си навела:мировање (а ја то не могу) и некакви стезници...Мене интересује да ли са тим мојим НЕмировањем могу да забрљам још више,или радио-не радио исто му дође....
Исто сам и ја чуо да бол пролази онако као и што је дошао изненада или постепено...Тако да се и ја надам,Боже здравља,проћиће и то...
 
Ja sam pre nekoliko godina imala "teniski lakat' ne znam kako sam ga dobila, samo pocelo da boli sve vise i vise , na kraju nisam mogla casu vode da drzim u desnoj ruci, niti da se rukujem ili bilo sta da radim. Tako sam se mucila bar 5-6 meseci.

I sin na fudbalu iscasi zglob kod stopala i posalju nas ljudi iz kluba kod nekog dede koji "namesta" kicmu i povrede zgloba ( negde sam i pisala o tome ovde na forumu) . Kad mu deda namestio zglob ja ga pitam da li moze da i meni popravi lakat. kaze on " to ti je od kicme"- ja ga belo gledam. Al rekoh mu nek uradi sta misli da treba. Izmasirao mi kicmu, nesto "pipkao" po prsljenovima, sve blago ...
I ja sam izasla od dede bez ikakvog bola u laktu, mogla sam da savijam ruku, da prihvatim i nesto tesko tom rukom, da normalno radim - ni traga ni najmanjem bolu. I nikad vise nisam imala problema sa teniskim laktom

To je moje iskustvo, mozda ti pomogne
 
Искрено и ја сам размишљао да идем код особе која ради та "намештања кичме,зглобова" (не код неких врачара,биоенергетичара,већ оно старинско истезање,штипање...)да видим
њихов предлог.Некада сам ишао за угануће зглоба,и човек ми помогао !
У сваком случају,хвала !
 
Искрено и ја сам размишљао да идем код особе која ради та "намештања кичме,зглобова" (не код неких врачара,биоенергетичара,већ оно старинско истезање,штипање...)да видим
њихов предлог.Некада сам ишао за угануће зглоба,и човек ми помогао !
У сваком случају,хвала !
Tebi su se tetive izvukle, nije u pitanju zglob ili kost. Nista tu ne moze da pomgne nekakvo namestanje.
Proci ce nekada samo od sebe, mora da se rika izoluje ( od vrhova prstiju do lakta), nocu skidaj tu skalameriju,
ali je danju nosi i gledaj da samo minimalno naprezes tu ruku. To je cela filozofija.
 

Prvo se uradi diferencijalna dijagnostika,krajnje jednostavnim testovima pa se u skladi sa tim kreira i terapija.
Kod teniskog lakta najdelotvornije su frikcije po Cyriax-u,što bilo koji licencirani fizioterapeut može da odradi bez problema.
 
Meni je moja doktorka dijagnostifikovala teniski lakat pre 15ak godina, a isto su mi rekli i pre 5-6 godina i kazu da tu nema pomoci i da pijem diklofenake kad me boli.
Pre nekoliko dana sam bio kod skolovanog viseg fizioterapeuta, dakle ne kod nekog priucenog kostolomca i usput razgovarao s njim u vezi laktova. Posle samo jednog tretmana vise uopste nemam bolove i mogu da podignem daleko vecu tezinu nego pre ali ovog puta bez bolova. Za neki dan idem ponovo.
 
Ја сам ипак био код ,'ајд да га назовем "мајстора" за уганућа,ишчашења...За то стварно помаже.И "цимао" је нешто око лакта.Препоручио да мирујем 4-5 дана.
И стварно није болело 2-3 дана.А онда сам мало нешто радио,и сео за компјутер и осетио благи бол.Па сам онда мало радио нешто,бол све јачи...и сад...ето.Боли.
Хвала на саветима.да решим и ја да тражим неког физиотерапеута.
Да ли је битно да тај буде неки "специјалиста" баш за руке,или како већ ?
Хвала !
 
Ja sam prije par godina dobio teniski lakat i vuklo mi se to 3-4 mjeseca. Niko da se nakanem da zbog toga potražim pomoć doktora. Nije mi toliko smetalo u svakodnevnim aktivnostima (na momente i jeste ali to ne bi dugo trajalo), a računao sam da će proći i tu sam bio u krivu. Onda sam zbog drugog zdravstvenog problema nekoliko dana pio sinacilin. I gle čuda, nakon 2 dana uzimanja sinacilina bolovi u laktu (upala) su mi nestali kao rukom odnešeni. Prije mi je sinacilin pomogao da rješim tenis lakat, nego ono zbog čega sam uzimao taj ljek a to je bila iznad zuba koga sam operisao više godina prije toga. Da ne bijaše sinacilina ja bih išao doktoru specijalno za tenis lakat i on bi mi vrv. prepisao fizikalnu terapiju, a to bi se onda oteglo mjesecima i ko zna da li bi problem io rješen.
 

Back
Top