Tema

E pa kad ja postavim temu ili pitanje imam utisak da me niko pod milim bogom ne razume.

(Ili me mozda instantno proglase idiotom sa glupom temom ali nekako ne zele da mi kazu - to je malo nelogicno s obzirom da se pljuje sve svasta i svako)
 
ovo je blog. A zna se cemu blog sluzi - tu smo zaljubljeni, zabrinuti, srecni, istuceni, nadahnuti, depresivni pa tako + - + - + - bipolarni, tripolarni, kvadripolarni - ko je reko da mora 2 pola ? Moze doduse dva pola za jedno celo. Izvin'te razdesila se sinapsa.
Svašta nešto na blogu, ali mnooooogo smešno i užasno glupo...
Nego, ne razumem ovo za sinapsu...
 
E pa kad ja postavim temu ili pitanje imam utisak da me niko pod milim bogom ne razume.

(Ili me mozda instantno proglase idiotom sa glupom temom ali nekako ne zele da mi kazu - to je malo nelogicno s obzirom da se pljuje sve svasta i svako)
Ne znam za druge, ali mogu da ti odgovorim u svoje ime. Sećam se da si otvorio neku temu tipa Zašto se žene bave samo muškarcima...:roll: i da si me baš iznenadio i malo naljutio. Ono, ajde ovi nesrećnici sa LjiS-a, ali ti mi nisi delovao da si u tom fazonu.
 
Ne znam za druge, ali mogu da ti odgovorim u svoje ime. Sećam se da si otvorio neku temu tipa Zašto se žene bave samo muškarcima...:roll: i da si me baš iznenadio i malo naljutio. Ono, ajde ovi nesrećnici sa LjiS-a, ali ti mi nisi delovao da si u tom fazonu.
pa ta tema je ponukana nizom tema koje su otvarale razne (pretpostavlja se) zene. Pa sam se zapitao, ima li nekih drugih tema kod zena? ili se samo prica o muskarcima?

Da se razumemo, i muskarci pricaju o zenama, ali pricaju i automobilima, sportu i ko zna sta sve jos. Mozda nisam primetio teme koje postavljaju muskarci o zenama. Dakle moguce je da sam prevideo neku jer se mozda secam jedne do dve.

A zapravo ne znam sta je tu problem uopste? Tako izvini sto sam te naljutio, to nije bila namera.
 
Svašta nešto na blogu, ali mnooooogo smešno i užasno glupo...
Nego, ne razumem ovo za sinapsu...
Ja koristim izraz 'sinapsa' za neku 'uprzenu' liniju u mozgu.

Nas mozak radi tako sto salje neke signale ovamo onamo izmedju neurona. Mi smo ubedjeni da znamo kako to radi cak imamo i simulatore (AI). Ali ono sto malo ljudi zna jeste da se mozak non stop rekonstruise - fizicki. Pusta dendrite okolo i povezuje se i repovezuje se po potrebi - znaci uklanja neke stare veze a pravi neke nove. Pravi sinapse....

Primer. Kad neko pocne da uci da kuca desetoprsto na tastaturi, uz dosta vezbe dostigne neku brzinu kucanja, a onda brzina stagnira - ne raste. Onda odjednom i iznenada ako se nastavi sa kucanjem brzina kucanja se naglo poveca. Zasto - zato sto do tog trenutka je mozak radio po ko zna kojim linijama i ustanovio da treba da otvori novu sinapsu da bude efikasniji (takodje da trosi manje energije a inace postoji taj prirodni odnos izmedju velicine mozga i energije koja se trosi - priroda optimizuje) tako da, kad se desi to povecanje u mozgu je kompletirana nova sinapsa (povezala se) i sad informacija ide brze - tako i kucanje postaje efikasije.

Potpuno ista stvar vazi za sve cime se bavimo - od vere, preko razmisljanja, ucenja itd itd.

Tako da kad malo odlepim od zivota kazem 'poremetila se sinapsa'

ili kad nas narod zajoli da je nesto nekako - kazem - 'ima jaku sinapsu' (naucio je tako, i odbija da menja)
 

Back
Top