Quantcast

Telenor internet

ckawos

Gost
Poruka
19
Cao,
Video sam da Telenor nudi uslugu koriscenja interneta preko USB modema, gde se potpisuje ugovor na godinu ili dve, pa me zanima koristi li neko internet preko njih?
U dilemi sam, tj. u trilemi: ADSL - bezicni internet - Telenor internet???

Nemoj da te zmija ujede. Sad idu na dopune 1gb 1280 din... Daj lepo 1400 din i imas flat paket a ne 2-3gb.

laks

Primećen član
Poruka
590
u probnom periodu sam uzeo paket od 1.5gb a do kraja meseca sam potrošio sve ukupno oko 5gb. račun mi je stigao oko 56000 din. sreća pa je bio probni period. a vi sad vidite.

Isto stvar i kod mene, probao testirao itd. razlika u njihovom merenju protoka je sto oni mere i upload protok, sto neces naci ni kod jednog normalnog provajdera, svi mere samo download a oni i jedno i drugo pa to sve saberu tako da brzo se dodje do zacrtane kvote, a pingovi su ocajni, 800ms, mnogo lose...

NICS

Iskusan
Poruka
5.707
Nista sto je TELENOR. Ne vidim razlog zasto bi bili povoljniji kad malom boljom pretragom neta se dolazi do raznih foruma na kome se uveliko kritikuju prvenstveno mislim na mobilnu komunikaciju i sve sto je za nju vezanu.

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.300
Cao,
Video sam da Telenor nudi uslugu koriscenja interneta preko USB modema, gde se potpisuje ugovor na godinu ili dve, pa me zanima koristi li neko internet preko njih?
U dilemi sam, tj. u trilemi: ADSL - bezicni internet - Telenor internet???

To sto nudi Telenor ne vredi nista... Ja sam ga imao manje od mesec dana i sve im to lepo spakovao i vratio... Preskupo je... A veza je uzasna... Stranu otvara kao dial up pre deset godina...

Nemoj da te prevare... Kada ti pokazu net kod njih u njihovim poslovnicama, on ubija... Medjutim, kada dodjes kuci, prica je skroz drugacija... U zavisnosti koliko si para spreman da das imas neku bedu od kolicine podataka koju mozes da skines... I cak i kad nista ne radis na netu, niti ti je bilo sta ukljuceno, apsolutno nista... Nesto mu jede tu "kolicinu podataka"...

Moj ti je savet, bezi sto dalje od toga...

vule1001

Početnik
Poruka
22
neverovatno koliko neupucenih komentarise ovu temu.
1.telenor-internety je,cini mi se vise namenjen za lap-top i surfovanje-nikako za download{papreno!!!!}
2.brzina im je i do 8mbps ukoliko je podrucje pokriveno 3g signalom,ako nije ide oko 256-512kbps
3.ADSL,WIRELLES po ceni od 1400din je 100x isplativiji od tel.interneta zbog flat rate-a
mozes skinuti sta hoces,gledati sta hoces,pricati unedogled,,,,,itd:rtfm::rtfm::rtfm::whistling:

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.300
neverovatno koliko neupucenih komentarise ovu temu.
1.telenor-internety je,cini mi se vise namenjen za lap-top i surfovanje-nikako za download{papreno!!!!}
2.brzina im je i do 8mbps ukoliko je podrucje pokriveno 3g signalom,ako nije ide oko 256-512kbps
3.ADSL,WIRELLES po ceni od 1400din je 100x isplativiji od tel.interneta zbog flat rate-a
mozes skinuti sta hoces,gledati sta hoces,pricati unedogled,,,,,itd:rtfm::rtfm::rtfm::whistling:

On jeste prvenstveno namenjen za lap topove, medjutim decko je pitao da li da uzme njega, adsl ili wireless... Sto znaci da ce imati samo njega, a onda mu treba reci kakav je ovo internet sto se tice download-a... A on definitvno nije za download jer je preskup...I u tarifi koju sam ja uzeo mogao sam za tu pretplatu da skinem dva i po divx filma... Ali, s obzirom na brzinu, to i jeste realno... Jer bi mi za ta dva i po filma stvarno i trebalo mesec dana... Koliko ja znam, bar kada sam ga ja gledao i uzeo, max brzina im je bila 7 mbps... Medjutim, i na tarabi pise, pa nije... I tesko da to ima veze sa 3G signalom... Ja kuci nisam mogao da predjem 50 kbps... U principu uzas...

A naravno, za mnogo manje para moze da uzme neku flat varijantu i da uziva... Zavisi od mesta gde zivi i sta mu je dostupno...

milisav sound

Zainteresovan član
Poruka
288
Da ne otvaram novu temu - evo sta me interesuje. Imam ortaka koji ne moze da uvede ni bezicni net ni ADSL, a treba mu net. Da li bi mu se isplatilo da uvede Telenor internet koji reklamiraju - 5 GB limita za oko 1500 dinara. Net mu treba iskljucivo za surfovanje i mail, nikakav download ga ne interesuje. Da li mislite da bi 5 GB zadovoljilo njegove potrebe ? Pitam vas ovo jer znam da je naje8ao ako prekoraci limit, a nemam predstavu o tome koliko je to 5 GB ako se net koristi samo za surfovanje ;) . Hvala na odgovorima .

Pa i za surf nije nesto-je dnevno stucem oko 300MB protoka (i to samo download) samo za surf...

Da li je ovo moguce ?

Veseli_Ubica

Poznat
Poruka
7.186
Ako surfuje po youtube-u ili nekim velikim galerijama slika tokom celog dana, moguće je.

Telenor internet je za situacije kada ni jedan drugi način pristupa internetu nije moguć... npr. na planinskim područjima gde nema ni ADSL-a ni kablovskog ni wireless, ili dok vas šofer vozi na autoputu, ili kada žurite na avion i želite hitno da proverite raspored letova...

milisav sound

Zainteresovan član
Poruka
288
Dosta mu je 5 GB ako koristi samo za surf... Sa brzinom koju sam ja imao, ne bih potrosio tih 5 GB ni za dva meseca... Ali, ako mu je to jedina mogucnost...

Jeste mu to jedina mogucnost, na zalost. A kakve primedbe imas na brzinu? Pa valjda je znatno brzi od dial-up-a majku mu ;) . Njemu brzi net od nesto-brzeg-od-dial-up-a i ne treba . Al' sam ga srocio ...:D Hvala na odgovoru.

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.300
Meni je bio uzasno spor... I podsetio me je bas na dial up od pre deset godina... Kad ti stranu sajta otvara delic po delic slike... Ja sam stvarno njim bio jako nezadovoljan... Ali, ako mu je to jedina mogucnost, i ako nema prevelikih zahteva, onda sta da se radi...

Koliko je skup internet kod nas govori cinjenica da je u Ljubljani net od 20 Mbps samo 20 evra mesecno...

gost 136592

Aktivan član
Poruka
1.228
Pa slovenci su u EU :D Inace da-kroz surfovanje po par foruma,gledanje klipova na youtubu,vrlo lako se nakupi tih 200~300MB dnevno...Drugar mi ima taj telenor internet i zali sto ga je uzeo,jer je potpisao ugovor na 2 godine,a posle samo 2 meseca prosao kablovski net...

Papa Smurf

Elita
Poruka
17.300
Pa slovenci su u EU :D Inace da-kroz surfovanje po par foruma,gledanje klipova na youtubu,vrlo lako se nakupi tih 200~300MB dnevno...Drugar mi ima taj telenor internet i zali sto ga je uzeo,jer je potpisao ugovor na 2 godine,a posle samo 2 meseca prosao kablovski net...

Ja sam ga vratio za manje od mesec dana... Ali, ako decko nema drugih mogucnosti, bolje ista nego nista...

grande

Zainteresovan član
Poruka
278
dali telenor ili vec koja mreza nudi usb modem koji radi samo pod gprs ili umts,i kako je kod nas pokrivena srbija pod umts.VErovatno da umts daje brzinu do 3.2mbps ili 7mbps

Poslednja izmena:

parker 71

Iskusan
Poruka
6.717
molim za malu pomoc:
ja sam jedan od tih nesrecnika koji sam bio primoran da uzmem TELENOR INTERNET
odn. to je bila jedina varijanta. bila je moguca i bezicna ali sta znam, od dosta ljudi sam
cuo da nisu zadovoljni, i eto... sad kad ga imam, sta da kazem, koristim 10gb paket i to
me zadovoljava za surfovanje, mejlove i sl. kad treba da skinem nesto vece, snadjem se
vec kod nekog. eventualno, pred kraj meseca skinem sam kad vidim sta imam od memorije

sad ono sto me zanima:
1. kad sam poceo da ga koristim mislim da je bio brzi. zadnjih dana nekako mnogo sporo
u odnosu na ranije. ne znam da li je moguce da je signal losiji ili sl. nisam nista podesavao,
da li neko zna da li bi tu mogao nesto da ucinim da dodje do poboljsanja, ali da objasni kao
totalnom laiku sto i jesam
2. koristim AVG a telenor nudi kaspersky kao neku fraj varijantu. da li da predjem na kaspersky

Poruka
4.034
E ljudi sta je najbolje da uzmem posto sam podstanar tako da po stanu ne mogu da drzim mnogo kablova kao i to da mnogo budu vidljivi,a opet da imam kvalitet,a da ne bude skupo: Telenorov taj USB modem internet,MTS USB modem internet ili ADSL ako je i to takodje preko nekog maleckog modema i bez ikakvih antena i kablova?

ATIFATAL1TY

Primećen član
Poruka
806
molim za malu pomoc:
ja sam jedan od tih nesrecnika koji sam bio primoran da uzmem TELENOR INTERNET
odn. to je bila jedina varijanta. bila je moguca i bezicna ali sta znam, od dosta ljudi sam
cuo da nisu zadovoljni, i eto... sad kad ga imam, sta da kazem, koristim 10gb paket i to
me zadovoljava za surfovanje, mejlove i sl. kad treba da skinem nesto vece, snadjem se
vec kod nekog. eventualno, pred kraj meseca skinem sam kad vidim sta imam od memorije

sad ono sto me zanima:
1. kad sam poceo da ga koristim mislim da je bio brzi. zadnjih dana nekako mnogo sporo
u odnosu na ranije. ne znam da li je moguce da je signal losiji ili sl. nisam nista podesavao,
da li neko zna da li bi tu mogao nesto da ucinim da dodje do poboljsanja, ali da objasni kao
totalnom laiku sto i jesam
2. koristim AVG a telenor nudi kaspersky kao neku fraj varijantu. da li da predjem na kaspersky
Nemoj uopste da se mislis,predji na Kasperski.;)
E ljudi sta je najbolje da uzmem posto sam podstanar tako da po stanu ne mogu da drzim mnogo kablova kao i to da mnogo budu vidljivi,a opet da imam kvalitet,a da ne bude skupo: Telenorov taj USB modem internet,MTS USB modem internet ili ADSL ako je i to takodje preko nekog maleckog modema i bez ikakvih antena i kablova?
ADSL ti je najbolje resenje,a i modem nije bas veliki,a kablova da ima,ima...;)
Ti odluci...

ATIFATAL1TY

Primećen član
Poruka
806
Pa i nema-2~3 kabla i to je to ;)
Pa dobro ali mora da vuce od uticnice a i bice vidljiv(a on to ne zeli).Ali,svakako mu je najbolje resenje ADSL ako mu odgovara.;)
Nemoj uopste da se mislis,predji na Kasperski.;) - znaci, a samo da utvrdim gradivo,
prvo deinstaliram avg pa stavim kaspersky. izvinjavam se unapred na kretenskim pitanjima

Slobodno ti stavi Kaspersky kad ga vec imas "besplatno".
Bolji je od AVG-a.;)

parker 71

Iskusan
Poruka
6.717
ybg, nije da je besplatno, ma znas i sam
to je bila izvodljiva varijanta. to ili nista
hvala za trud
a jos jednom da pitam, sad kad vec imam
to sto imam, moze li se sta podesiti oko
brzine? nekad je sasvim ok, nekad zeza

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.