Telekineza

Naime, svi mi imamo sposobnost telekineze. Budući da je više od 90% ljudskog mozga neotkriveno i da mi taj dio mozga niti ne upotrebljavamo, sposobnost telekineze moramo naučiti i razvijati. No lako je reći….treba to i uspjeti. Većinu vas zanima kako možemo početi upotrebljavati tu sposobnost. Ja sam juce kad sam se izdvojio sam u sobi, pokusao,postavio zasiljenu grafitnu olovku i na vrh olovke stavio komad papira,obicnog. . uspeo sam da ucinim da se papir obrce levo-desno,ali vrlo malo,mozda pola cm u precniku.Mogao sam da osetim prisustvo fine nevidljive energije koja pomera ppomalo papir tj uticaj te energije na papir. Radilo se o maloj kolicini ali dovoljnoj da pomice papir. Za pocetak to je dovoljno s obzirom da mi je to prvi put i da nista jos neznam o tome. Sta vi mislite? Dali je to to i dal treba da usavrsavam? Iznesite svoje stavove i neke prirucnije nesto .. Hvala unapred.
I jesi lise koncentrisao samo na vizuelno,zamisljao d se papir pomera (kao onaj kinez sto pece ribu rukama,zamisljajuci da mu iz ruku curi gas na nekoliko stotina celzijusa) ili nekako drugacije?
 
Evo definicija sa wikipedie: Telekinesis is a term used in parapsychology as either an alternate for psychokinesis or as the name of a specialty ability under the umbrella term of psychokinesis to refer to using the power of the mind to cause the movement of matter at a distance. Ja sam pre dve godine nasao na YouTubeu neki pravi video kako jedan lik pali papir rukama a da ga ne dira, sada ne mogu da nadjem zato sto ima previse laznih snimaka.
 
pricala mi naj ortakinja za lika koga je videla svojim ociam da pomera sibice na dlanu..njoj verujem ko sestri svojoj..
al nisam vide osvojim ocima i ne verujem u te stvari tak da ono..xD
a informaciaj da 90 % mozga ne koristimo ?
 
Naime, svi mi imamo sposobnost telekineze. Budući da je više od 90% ljudskog mozga neotkriveno i da mi taj dio mozga niti ne upotrebljavamo, sposobnost telekineze moramo naučiti i razvijati. No lako je reći….treba to i uspjeti. Većinu vas zanima kako možemo početi upotrebljavati tu sposobnost. Ja sam juce kad sam se izdvojio sam u sobi, pokusao,postavio zasiljenu grafitnu olovku i na vrh olovke stavio komad papira,obicnog. . uspeo sam da ucinim da se papir obrce levo-desno,ali vrlo malo,mozda pola cm u precniku.Mogao sam da osetim prisustvo fine nevidljive energije koja pomera ppomalo papir tj uticaj te energije na papir. Radilo se o maloj kolicini ali dovoljnoj da pomice papir. Za pocetak to je dovoljno s obzirom da mi je to prvi put i da nista jos neznam o tome. Sta vi mislite? Dali je to to i dal treba da usavrsavam? Iznesite svoje stavove i neke prirucnije nesto .. Hvala unapred.

Naravno da je moguce, samo je potrebna vera...
Odosno da verujes da je to moguce, da nije nista neatprirodno, vec sasvim normalno...
Naravno, ako nastavis da vezbas, bices u mogucnosti da pomeras mnogo vise od papira...;)
samo tako nastavi... :ok:
 
Kad sam zapocinjao ovu temu znao sam da ce biti ovakvih sarlatana koji ce da je kvare. Pretvorice je u lakrdiju.

Njah... pricas o papiru koji se pomerio 5 mm...

Nego... Jel nije moguce da telekineza uopste ni ne postoji, a da je u pitanju AP?

S obzirom da covek treba duboko da se zamisli... skoro pa da meditira i misli o tome kako pomera odredjeni predmet, moguce je da u tolikoj zamisljenosti napusti svoje telo i pomeri zeljeni predmet...

Sta misle o tome praktikanti AP?
 
A jesi li uzeo u obzir da taj komadic papira moze da se pomeri tvojim disanjem (bilo kroz usta , bilo kroz nos) , ili prirodnom toplinom svojih ruku (kad stavis ruke blizu papirica) ...
I nisi odg na pitanje jesi li zamisljao vizuelno da se pomera ili ??
 
A jesi li uzeo u obzir da taj komadic papira moze da se pomeri tvojim disanjem (bilo kroz usta , bilo kroz nos) , ili prirodnom toplinom svojih ruku (kad stavis ruke blizu papirica) ...
I nisi odg na pitanje jesi li zamisljao vizuelno da se pomera ili ??

Bio sam pola metra od papira tj moje telo dok su sake bile oko papira. A nisam disao, namerno jer sam znao da to moze da omete okolnosti. Za 20 sec sam uspeo da ga obrcem. Prvo sam se skoncentrisao na papir tj u ovom slucaju p[redmet, pa napravio zamislio vizulirao energiju izmedju mojih prstiju i krenio u akciju. To je sve. Tokom svega toga bio sam 100% koncentrisan na to sto radim.
 
Naravno da je moguce, samo je potrebna vera...
Odosno da verujes da je to moguce, da nije nista neatprirodno, vec sasvim normalno...
Naravno, ako nastavis da vezbas, bices u mogucnosti da pomeras mnogo vise od papira...;)
samo tako nastavi... :ok:

Obavesticu te ako uspem neki veci posao da odradim :ok: Hvala na podrsci. Ovo je tek pocetak.:D
 
Juce sam gledao neku emisiju o magiji i dali ona zaista postoji.Jedan ''kao'' carobnjak rece da je magija svuda oko nas samo sto je mi ne vidimo.Stvarno je izvodio neke trikove od kojih sam se zaprepastio i poceo da verujem da je to zaista izvodljivo,pomerao je stvari i cak je i lebdeo.
Nedavno sam gledao na Youtube coveka kako pomera cigle i teske stvari snimala ga neka televizija.Ako neko ima bar malo iskustva o ovome neka se pohvali :)))
 
Kakvi demoni, kakvi bakrači. Ajmo da se vratimo na temu.

Činjenica je da je mali broj ljudi svestan svog potencijala koji poseduje. Tek tu i tamo vidimo da se ioak može prkositi uobičajenim "zakonima".. na primer, pogledajte šta su u stanju da urade ljudi koji se godinama i verno bave borilačkim veštinama.
Ključ za to su volja plus neprestani rad.
Nije nemoguća, ali nije dostupna svima (telekineza) ne zato što je u prirodi čovekovoj nemoguće da se to postigne, već zato što je čovek po prirodi lenj i inertan, pod uticajem ovog lošeg i tmastog doba u kome živimo.
 
Ne razumem zasto se ovde mesaju neki koji u to ne veruju???? Ako je nekome to zanimljivo,a vama ne,zasto onda rusiti nekom veru? Pustite one koje veruju u to da se usavrsavaju i p0kusaju... ^^ a vi trazite f0rum koji je vama zanimljiv,pa tu komentarisite!!!
 
pricala mi naj ortakinja za lika koga je videla svojim ociam da pomera sibice na dlanu..njoj verujem ko sestri svojoj..
al nisam vide osvojim ocima i ne verujem u te stvari tak da ono..xD
a informaciaj da 90 % mozga ne koristimo ?

http://nisteznali.blogspot.com/search/label/Medicina

5 stvari koje niste znali o mozgu
Jeste li znali da je mozak potpuno razvijen do 7 godine života te da ne osjeća bol?

Mozak je središnja točka našeg bića. On je glavni okvir i centar svih naših misli, osjećaja i akcija. Unatoč tome, još uvijek nije u potpunosti shvaćen. Kako se pamćenje pohranjuje i vraća? Zašto spavamo i sanjamo? Što je stanje svjesnosti? Pitanja poput ovih i dan danas čekaju na odgovore.
Ipak, neke zanimljive činjenice o mozgu su otkrivene, a možda nisu univerzalno poznate. Donosimo pet činjenica koje vjerojatno niste znali:
1. Mozak treba više energije od bilo kojeg drugog dijela tijela
Iako teži samo 2 posto ukupne tjelesne težine, mozgu za normalno funkcioniranje treba 15 posto srčanog protoka i 20 posto ukupne količine kisika. Još je zanimljivija činjenica da mozak većinu spomenutog kisika treba kad smo budni, ali odmaramo. Pritom tri glavne moždane arterije konstantno pumpaju kisik, a blokada makar jedne od njih uzrokuje moždani udar. Osim energije, ovaj organ traži i prostor. Točnije, veći dio prednjeg dijela lubanje. "Zahvaljujući" tome mnogi od nas nemaju mjesta za umnjake.
2. Mozak je potpuno razvijen do 7 godine života
Čak 95 posto našeg mozga dostiglo je svoju punu veličinu do 7 godine života. Ovaj ubrzani rast objašnjava činjenicu da mozak dvogodišnjeg djeteta treba dva puta više energije nego mozak odraslog čovjeka.

Jednom kada ljudski mozak dosegne punu veličinu, zanimljive različitosti postaju jasne. Muškarci, primjerice, imaju veći mozak od žena, a to se može primijetiti i kod djece. Ipak, ova činjenica ne znači funkcionalne prednosti odnosno manjkavosti. Razlika u veličini rezultat je varijacija u specifičnim područjima mozga. Žene, primjerice, imaju veći hipokampus, dio mozga odgovoran za miris i pamćenje, dok muškarci imaju veći hipotalamus.
3. Mozak ne osjeća bol
Jeste li se ikada zapitali zašto neki pacijenti podvrgnuti otvorenoj operaciji mozga, nisu pod sedativima? Razlog je smiješno očit: mozak, sam po sebi, nema receptore za bol i zbog toga ne može osjetiti bol. Obična glavobolja nije uzrokovana stimulacijom takvih receptora u mozgu. Živčani završeci odgovorni za osjet boli nalaze se na drugim strukturama unutar glave. Također, postoje razne vrste glavobolja, pa je jednostavno nemoguće podvući crtu i dati jedan razlog za sve glavobolje.
4. Koristimo više od 10 posto mozga
Vjerojatno ste često čuli kako ljudi koriste samo 10 posto mozga i kako je velik dio tog organa zapravo neotkriven? Koliko god bila zanimljiva mogućnost otkrivanja "neistraženih područja mozga", radi se o pukom mitu. Novije metode snimanja i analize pokazuju da većina našeg mozga ipak nije uspavana i pasivna. Naprotiv, složenije funkcije zahtijevat će aktivnost većeg dijela mozga. Promatranjem ozljeda glave došlo se do još jednog važnog zaključka. Niti jedan dio mozga ne može se "odstraniti" bez da osoba ne osjeti znatnije posljedice. Tužno, ali istinito! Koristimo veći dio mozga, ako ne i cijeli.

5. Moždane stanice se obnavljaju
Kad smo kod pogrešnih vjerovanja o mozgu, evo još jednoga: moždane stanice umiru. Krivo! Zahvaljujući radu stručnjaka u proteklih 10 godina, sada sa sigurnošću možemo reći da se moždane stanice obnavljaju. Moderna znanost govori da se čak i neroni mogu obnoviti. Dobra vijest i za ljubitelje kapljice! Alkohol ne ubija moždane stanice. Ipak, oštećuje vezu između neurona i sinapse.

Sad ne znam zaso ovde pise da to nije tacno da koristimo ceo!?
Jel je naleteo jos neko na tu informaciju?
 
Kako se pamćenje pohranjuje i vraća?
ovo je poznato.
engleski neurolog karl pribran je vršio eksperiment na pacovima (uzgred, prilično nehuman eksperiment) tako što im je odstranjivao deo po deo mozga kako bi tačno utvrdio mesto za pamćenje.
međutim pacov je svaki put iznova pronalazio put iz lavirinta koji mu je već bio poznat.
otkazivale su mu druge funkcije, ali ne i pamćenje.
tako je shvatio da ne postoji jedno mesto, nervna ćelija ili grupa ćelija za pamćenje nego je ono pothranjeno u celom mozgu pomoću neuronskih impulsa koji struje kroz mozak, tj. na isti način kako je formiran uzorak interferencije čestica laserske svetlosti koje prožimaju površinu dela filma koji sadrži holografsku sliku.
drugim rečima, pribram veruje da je mozak sam po sebi – hologram* i da se pamćenje emituje po modelu holograma.

Koristimo više od 10 posto mozga

ovo je mit, dobro si rekao jer čovek u trenutku neposredne opasnosti po svoj život koristi 100% kapaciteta mozga.

_____________________________________________________________________

* hologram: da bi se napravio jedan hologram, objekat koji će biti fotografisan prvo mora da se izloži svetlosnom snopu lasera. kada se onda prema njemu usmeri svetlosni snop drugog lasera, svetlost ovog drugog lasera će se odbijati od reflektirane svetlosti prvog lasera. potom se rezultirajući uzorak interferencije (prostor gdje se svetlost oba lasera isprepliće) snimi fotografskim aparatom. kada se ovaj film iz aparata razvije na njemu se može videti samo jedan vrtlog isprepletenih svetlih i tamnih linija. međutim, kada se ovaj film ponovo izloži laserskoj svetlosti, pojaviće se tro-dimenzionalna slika originalnog objekta.
tro-dimenzionalost ovog objekta nije jedina stvar vredna pomena. ako se hologram jedne ruže prepolovi i onda izloži laserskom snopu svetlosti, svaka polovina će još uvijek da sadrži sliku cele ruže. i tako ako bi onda opet prepolovili ove dve polovine, svaki komadić filma će da sadrži doduše manju ali ipak originalnu sliku cele ruže. za razliku od obične fotografije, svaki deo holograma sadrži sve informacije koje poseduje celina.
"celina u svakom deliću” je osobina holograma koja nam pruža jedan novi ugao posmatranja na strukturalnu organizaciju reda u radu našeg mozga, a posebno na memorijsku organizaciju koju je pribran proučavao.
 
Prvo da kazem da verujem u gotovo sve "nadprirodne" pojave. E sad vec neko vreme pokusavam da savladam telekinezu tj. da podignem neki predmet mislima.Citala sam mnoge tehnike savladavanja i primenjivala ih ali mi bas i ne uspeva... Odnosno nisam ni sigurna da li uspeva ili ne...:confused: Ako neko ima iskustva sa tim, ili bilo kojim drugim "nadprirodnim" stvarima,volela bih da mi pomogne....
 
Evo vežbe za razvijanje sposobnosti telekineze uz pomoć viska.. pa ko je entuzijasta može da proba :D

Telekineza je sposobnost uma da pomera objekte, kroz koncentraciju. Ovo je veoma napredno i trebaće vam izuzetno moćna aura. Svi mi imamo ovu sposobnost, ali zbog vekova hrišćanskog generacijskog suzbijanja moći uma, ovaj deo mozga sada je uspavan i nerazvijen. Poput učenja gimnastičkog pokreta, sa *osećajem* i korišćenjem, postajaće sve lakše i lakše vremenom, posvetom i strpljenjem.
Sve na ovoj planeti Zemlji sadrži energetsko polje ili auru, čak i neživi predmeti. Kada izvodite telekinezu, morate povezati svoju auru sa aurom objekta kojeg želite da pomerite. Od snage vaše aure će zavisiti vaš uspeh.
Vežba koja sledi pomaže pri razvijanju telekineze. Trebalo bi da ste već imali iskustva sa manipulacijom energije i trebalo bi da imate moćne čakre ruku. Kako bi ste ovo nadoknadili, Osnovna Meditacija i Jačanje Čakri na Rukama trebalo bi da budu savladane.
Ovu vežbu je najbolje izvoditi nakon meditacija moći kada vam je snažna aura.
1. Za početak, okačite visak ispred sebe. Ovo može biti i bilo koji drugi predmet poput male olovke ili svetle loptice, kao što je ping pong loptica. Bilo šta što je malo, svetlo i glatko može poslužiti. Mora biti ispred vas, po mogućstvu preko stola, gde možete da se opustite i sednete. Okačite visak, tako da ga ništa ne dodiruje niti dolazi u fizički kontakt sa njim i tako da može da se kreće lako i slobodno.
2. Postavite svoje ruke na oko par centimetara sa svake strane viska, tako da šake budu okrenute ka visku. Usmerite energiju kroz svoje čakre ruku.
3. Sada pokušajte da ga odbijate i privlačite. Videćete kako vam aura odbija i privlači objekat. Jedna ruka odbija, druga privlači. Vizuališite svoju auru kako se povezuje sa auruom viska. Ne pomerajte ruke.
Kada uspete da pomerite visak, odvajajte ruke sve više i više jednu od druge.

Sledeći korak jeste da pomerite visak koristeći energiju sa vrhova prstiju. U početku, pokušajte da ga privučete energijom sa vrhova prstiju.

Poenta je da se udaljavate sve više od objekta. Sledeći korak, koji je izuzetno napredan jeste da počnete da koristite moći svoga trećeg oka i pomerate objekte povezujući svoju auru sa aurom objekta i usmeravajući ga voljom.
Nemojte se uznemiravati. Za ovo je potrebna duboka koncentracija, snažan um i aura, ali sa strpljenjem i vežbom, vreme napredovanja pri pomeranju objekata biće sve kraće i kraće. Kada naučite da koristite ovaj deo svoga mozga i ojačate ga (postajaće sve lakše i lakše), privih nekoliko puta je najteže. Ovo može da potraje nekoliko sesija, ponekad i nedelja, ali nije nemoguće.
Evo nekih praktičnih saveta:

Saveti:
1. Definitivno pomaže sposobnost viđenja aura. Kada otvorimo svoje treće oko, ono nam daje sposobnost, ali mi moramo naučiti da koristimo ovu sposobnost da vidimo. Ovo je analogno atletici. Ukoliko osoba ima snagu i gipkost, potencijal je tu, ali sve što osoba još treba jeste pokret kako bi dobila osećaj i da trenira pokret kako bi ga telo zapamtilo. Isto je i sa umom.

2. Počnite sa lakšim objektima. Drago kamenje poput kvarcnog kristala je super, mali su i svetli.Imaju snažnu auru.

3. Telekinezu je najbolje izvoditi nakon meditacija moći kada vam je energija najsjajnija i najjača.

4. Telekineza kao i svaka druga veština treba da se izvodi na dnevnim osnovama dok se ne savlada. Kako se napreduje teži predmeti trebali bi zamenjivati lakše dok se iskustvo i veština postižu.

izvor: http://www.dernek.ba/blog/2339128/_Narcisoidan_/telekineza
 

Back
Top