Тексас поново разматра отцепљење! - Америка се распада!

Ja nemam šta da budem uplašen, samo razočaran predstojecim izborom, dva smešna kandidata, ogrezla u sebičnosti i željna vlasti do poslednjeg daha.
Batice, ovde je život vrlo solidan i sa i bez Trump-a za nas starije. Nije bitno ko je na vlasti, nego šta radiš sa svojim životim. Nisu nam za džabe roditelji pričali…dete uči školu…sad se sve to vraća na pravi način (osim na žalost u Srb).
Nikakav boljitak ili gubitak nije nastupio ni za Bajdenovo a ni za Trumpovo vreme. Tužno je da takav tikvan moze da zaglupi mase, ali kad može AV sto ne bi mogao i Trumpic.

A ako si već i nekoj republikanskoj državi, kaži im da dolaziš iz komunisticke Jugoslsvije, da vidiš kako će u društvo da te prihvate 😀…mada su to već provalili po tvom akcentu.

Jedino sam uplašen za mladje generacije, jer ove starkelje na vlasti nikako da sjasu, cene nenormalne od kovida, plate ostale iste, kažu da je stres i anksioznost sve prisutnija medju tinejdzerima., samo online druženje…
Ali sigurno tu seksualni predstor, izbegavac plaćanja taksi, i podstrekivac na nemire tu ne može bas da pomogne.
Čak ni njegova porodica se više ne pojavljuje u kampanji, svima jasno da će bude istorija vrlo brzo (ili se ustali od suda, gde sada redovan zbog tužbi)
Pozdrav sa zapadne obale, Pacifik lokacija je destinacija za odmor 😀
За кога ћеш гласати брате Србине?
 
А за кога ћеш ти, брате Србине?
ja ne glasam, jer se izbori kradu, ali podrzavam trampa;
moja zena kada su pokrali trampa 'tela da se bije... zayebi radnju, ja bih sada robijao,, sredicemo FJB na drugi nacin... samo ga dzaramo za sada jer je shitty pants, ali rat nam ne gine sa iranom, to vise ne moze da se zakoci, a sa korejom ne znam... kina mislim da ce jos da nas kulira, oni idu na duge staze

u stvari, ja bih glasao za tulsi gabard
 
Poslednja izmena:
Трамп је исто играч владара из сенке, зњт му је Хазар. ;)
onda za lepoticu
u stvari, ja bih glasao za tulsi gabard
ili za kenedija, potomka cuvene familje i predsednika
ili za libertarijance
u svakom slucaju ne za mainstream, osim trampa - on nam je dao NADU U BUDUCNOST, a sada vidis i sam da su sve oprani mozgovi, vecinom, i prodane duse, sve go licemer, i placenik - idemo pravo u ww3, propast sveta
 
Која је та, дај неку слику да видимо? :)
bila je demokrata, a sada je opozicija, ludacima smo svi mi opozicija - od svih zena, ona mi je broj jedan od politacarki, - za moj pojam, ZENA I PO u politici, retko takvu da nadjemo u usa. Ne bih se mislio ni sekund da mi ona bude predsednik, samo sto je demorats vec eitiketirase da je putinovka. Ko god im je pretnja, samo mu zalepe etiketu, -kremljobot.
1706806696588.png
1706806775864.png
 
Poslednja izmena od moderatora:
Poslednja izmena od moderatora:
I ne krijem da narcisti i samozivi macho tipovi nisu neko koga bi podrzao.
napujdali te demorats, oprali ti pamet kao i svima u cali, na zapadnoj obali
Californians Live in Fear of Government
 
🇺🇲 Гувернер Флориде најављује да ће послати 1.000 војника Националне гарде да подрже Тексас да заустави илегалну имиграцију на јужној граници

Рон Десантис је, говорећи на конференцији за новинаре, рекао да жели да помогне Тексасу да постави баријере, постави жице, да заустави ову "инвазију". Нејасно је на колико дуго ће војници бити послати.

Медији пишу да је ово први пут да је државна гарда распоређена ван својих граница.

 
Možda zato što nije nigde izazvao rat na primer, za razliku od živog mrtvaca . Dobro Trampa ne treba idealizovati niti ko tvrdi da je on rođen dobar , razliaka je u spoljnopolitičkoj strategiji gde je Trampov pristup bolji po nas od pristupa mrtvog čoveka koji hoda . Bože šta sad napisah, mislio sam od pristupa ljudi koji stoje iza mrtvog čoveka koji hoda.

Barnie Biden
:)


 

TINJAJU TENZIJE U TEKSASU! ŽILET-ŽICA PODELILA DRUŠTVO: Republikanci pozivaju na otcepljenje, Bajden u velikom problemu​

02.02.2024. / 07:32

Rastu tenzije između vlasti savezne države Teskas i federalnih vlasti SAD.

 profimedia-0836525418(1).jpg
IZVOR: PROFIMEDIA
Na granici Teksasa i Meksika poslednjih dana rastu tenzije između vlasti savezne države Teksas i federalnih vlasti SAD, usred rekordnog priliva migranata koji dolaze u SAD preko južne granice.

Na granici između SAD i Meksika vlasti Teksasa, u kom prevagu imaju republikanci, postavljaju žilet-žicu, a u reci Rio Grande plutajuće barijere. U maju 2021. guverner Teksasa Greg Abot proširio je upotrebu žice kada je naredio proglašenje katastrofe na granici, što je državi omogućilo da postavi ogradu na privatnom imanju u blizini reke Rio Grande, piše "Njujork magazin".

U oktobru je državni tužilac Teksasa Ken Pakston tužio administraciju Džoa Bajdena zbog uklanjanja ove žilet-žice od strane carinskih i graničnih službi. Federalni agenti su presecali žicu kako bi spasli migrante u opasnosti, a u tužbi je navedeno da je u pitanju uništavanje državne imovine kako bi se migrantima "pomagalo" da pređu granicu. Nakon više žalbi, Vrhovni sud je prošlog ponedeljka doneo kratku odluku, 5 prema 4, da privremeno pauzira odluku nižeg suda kojom se federalnim agentima brani da seku ograde. Pravni stručnjaci kažu da postoji očigledan razlog za odluku Vrhovnog suda: Ustav kaže da je kontrola državnih granica federalna stvar.



Abot je u prošlu sredu izdao saopštenje u kojem tvrdi da je "savezna vlada prekršila sporazum između Sjedinjenih Država i države (Teksasa)" tako što nije sprečila migrante da pređu granicu. U nekoliko dana nakon toga, Nacionalna garda Teksasa i državni vojnici nastavili su sukob sa agentima granične patrole oko žice.

Jedna kritična tačka je park Šelbi od oko 19 hektara u Igl Pasu, popularnom prelazu kod reke Rio Grande; Zvaničnici za sprovođenje zakona u Teksasu postavili su barijere za brodske kontejnere i žicu duž obale reke kod parka i nadgledaju pristup parku. Tu se 14. januara udavila žena i dvoje dece. Agenti granične patrole kažu da su im trupe Nacionalne garde Teksasa "fizički zabranile" pristup parku kako bi ih spasle. (Nacionalna garda Teksasa je izjavila da je ovo "netačno")

Nakon naloga Vrhovnog suda, Odeljenje za unutrašnju bezbednost zahtevalo je da se graničnoj patroli odobri pristup javnom parku do petka. Pakston je odbio taj zahtev 26. januara. Zatim je 29. januara, podguverner Teksasa Dan Patrik rekao je za "Foks njuz" da "ako preseku žicu, mi ćemo je zameniti". Republikanci su pohrlili u Abotovu odbranu, navodeći sukob kao primer federalnog zadiranja u prava država - čak i ako je predmetno pitanje, međunarodna granica, federalna stvar.

Republikanski predstavnik Klej Higins je čak rekao da Bajdenova administracija "inscenira građanski rat". Između predizbornih skupova i pojavljivanja na sudu, Donald Tramp je pozvao "sve države spremne da rasporede svoje stražare u Teksas". Na skupu u Las Vegasu u subotu, Tramp je rekao: "Kada budem predsednik, umesto da pokušam da pošaljem Teksasu zabranu prilaska, poslaću im pojačanje". Svaki republikanski guverner, osim Fila Skota iz Vermonta, potpisao je zajedničku izjavu za Teksas i rekli da stoje uz njegovo "ustavno pravo na samoodbranu". Iako Bajden nije predložio da će napraviti tako veliki korak, demokratski predstavnik Hoakin Kastro pozvao je predsednika da to učini. Abot je u petak rekao da je spreman za "neverovatan događaj" federalizacije.

Dok sukob tinja u Teksasu, Bajdenova administracija radi sa republikanskim poslanicima na postizanju sporazuma o granici koji bi bio povezan sa daljim finansiranjem Ukrajine - uparujući centralni demokratski prioritet sa centralnim republikanskim. Uslovi nedovršenog zakona o migrantima navodno uključuju obavezno zadržavanje svih odraslih samaca koji prelaze granicu i zatvaranje ulaznih luka ako se tog dana zabeleži 5.000 ulazaka migranata.

Bajdenovo zalaganje za dvopartijski zakon o granici, onaj koji bi takođe uključivao finansiranje Ukrajine i Izraela, označava seizmički pomak udesno u graničnoj i imigracionoj politici koju je izgradio tokom prošle godine. Ali bez obzira na pristojne izglede da zakon prođe u gornjem domu, republikanci u Predstavničkom domu izgleda su odlučni da ga "ubiju".

Donald Tramp, koji je kritikovao Bajdena zbog imigracije, vrši pritisak na republikance u Predstavničkom domu da potope predlog zakona kako bi mogao da nastavi da kritikuje Bajdena po tom pitanju, a njegov uticaj se pokazao veoma važnim. Predsednik Predstavničkog doma Majk Džonson je više puta ukazivao da je predlog zakona mrtav po dolasku; u utorak je republikancima u Predstavničkom domu rekao da "nema puta napred".

Da li će Teksas da se otcepi

U međuvremenu se sve više čuju nacionalistički pozivi na stvaranje nove nezavisne države Teksas. Predsednik Teksaškog nacionalističkog pokreta Danijel Miler govorio je o svojoj kampanji da država postane potpuno nezavisna nacija, ili o Tegzitu, u svom podkastu "Teksaške vesti" ove nedelje. Miler je tvrdio da je Abotova politika "zapravo Teksas koji se zalaže za naša prava, zakon i naš suverenitet".

Sa vestima da republikanski guverneri podržavaju Abota, Miler je postavio pitanje da li postoje šire pukotine u američkoj uniji koje bi mogle da dovedu do još jednog građanskog rata. "Da li to onda znači da ćemo videti izdvajanje ne samo Teksasa već i preostalih država i šta to znači za Uniju? Interesantna su vremena u kojima živimo. I mislim da idemo ka mestu gde je ovo više od ustavne krize", rekao je Miler.

Teksas ima pravo da se otcepi od SAD ako njeni građani odluče da to učine, tvrdila je u sredu republikanska predsednička kandidatkinja Niki Hejli- što je kontroverzno gledište koje je u suprotnosti sa vekovima uspostavljene istorije i presedana. Slični pokušaji secesije neslavno su doveli do građanskog rata. Ali "ako Teksas odluči da to želi, može to da uradi", rekla je Hejli u intervjuu za radio emisiju "The Breakfast Club". "Ako cela ta država kaže: Ne želimo više da budemo deo Amerike, mislim, to je njihova odluka", rekla je Hejli, iako je takođe primetila: "Hajde da razgovaramo o tome šta je stvarnost. Teksas ne ida ka otcepljenju."

https://mondo.rs/Info/Svet/a1884550/Sta-se-desava-na-granici-Teksasa-i-Meksika.html
 
  • Podržavam
Reactions: MJK

Da li situacija u Americi vodi daljoj eskalaciji: Florida šalje u Teksas bataljon Nacionalne garde​

20:40 01.02.2024 (Osveženo: 21:04 01.02.2024)
Pripadnici Nacionalne garde Floride - Sputnik Srbija, 1920, 01.02.2024


Guverner Floride Ron de Santis izjavio je danas da će poslati trupe Državne garde Floride i Nacionalne garde u Teksas da pomognu u naporima ove savezne države da se izbori sa povećanim prilivom ilegalnih migracija na granici Sjedinjenih Država i Meksika.
„Svaka država ima pravo da brani svoj suverenitet i zadovoljstvo nam je da povećamo našu podršku Teksasu dok radi na zaustavljanju invazije preko granice“, naveo je De Santis u saopštenju. „Naša podrška će pomoći Teksasu da ojača dodatne barijere duž granice, uključujući žilet žicu. Nemamo državu ako nemamo granicu“.

Florida nudi bataljon od hiljadu vojnika​

Florida nudi Teksasu bataljon Nacionalne garde - otprilike 1.000 vojnika - koji će biti raspoređeni na osnovu potreba Teksasa, navodi se u saopštenju.
Vojnici će se pridružiti grupi od više od 90 policajaca Floride koji su već raspoređeni na granici, dodaje se u saopštenju i kaže da su dodatni resursi za sprovođenje zakona u pripravnosti i spremni da budu raspoređeni na zahtev Teksasa, navodi se u saopštenju. ...

https://lat.sputnikportal.rs/202402...as-bataljon-nacionalne-garde--1167202622.html
 
  • Podržavam
Reactions: MJK

Da li situacija u Americi vodi daljoj eskalaciji: Florida šalje u Teksas bataljon Nacionalne garde​

20:40 01.02.2024 (Osveženo: 21:04 01.02.2024)
Pripadnici Nacionalne garde Floride - Sputnik Srbija, 1920, 01.02.2024


Guverner Floride Ron de Santis izjavio je danas da će poslati trupe Državne garde Floride i Nacionalne garde u Teksas da pomognu u naporima ove savezne države da se izbori sa povećanim prilivom ilegalnih migracija na granici Sjedinjenih Država i Meksika.
„Svaka država ima pravo da brani svoj suverenitet i zadovoljstvo nam je da povećamo našu podršku Teksasu dok radi na zaustavljanju invazije preko granice“, naveo je De Santis u saopštenju. „Naša podrška će pomoći Teksasu da ojača dodatne barijere duž granice, uključujući žilet žicu. Nemamo državu ako nemamo granicu“.

Florida nudi bataljon od hiljadu vojnika​

Florida nudi Teksasu bataljon Nacionalne garde - otprilike 1.000 vojnika - koji će biti raspoređeni na osnovu potreba Teksasa, navodi se u saopštenju.
Vojnici će se pridružiti grupi od više od 90 policajaca Floride koji su već raspoređeni na granici, dodaje se u saopštenju i kaže da su dodatni resursi za sprovođenje zakona u pripravnosti i spremni da budu raspoređeni na zahtev Teksasa, navodi se u saopštenju. ...

https://lat.sputnikportal.rs/202402...as-bataljon-nacionalne-garde--1167202622.html
bye bye usa
 
🇺🇸 САД

УН финансирају прилив илегалних имиграната и пружају им помоћ

Амерички шериф је навео да илегални имигранти добијају мобилне телефоне, авионске карте, готовину итд.

Медији су га напали и оптужили за изношење лажних информација.

Сада се вратио са доказом.

Пре месец дана сам објавио снимак у коме тврдим да многи од ових илегалаца када буду процесуирани или затраже азил добију мобилне телефоне. Добију авионску карту за целу земљу, а онда чак добију и поклон картице. Неки од њих добију чак и готовину. Медији су покушали да дискредитују моју страну границе, а налазимо их код људи које заустављамо који су илегално ушли у ову земљу.” и оптужују ме да износим лажне информације.

Па, сада су УН објавиле извештај да су илегалним имигрантима дали до 1,6 милијарди помоћи преко невладиних организација за ствари као што су поклон картице и готовина.

Овакве поклон картице. Налазимо их свуда са друге стране границе као и на нашој.

 

MIRIS BARUTA ŠIRI SE IZ TEKSASA: Produbljuje se kriza između američkih država i Vašingtona oko migranata na granici s Meksikom​

A.Vojinović
03. 02. 2024. u 07:00

PREDSEDNIK SAD Džozef Bajden je lično kriv za ukidanje svih mera za borbu protiv ilegalne imigracije. Samo kada bi se Bajden bavio stvarnim unutrašnjim problemima i prestao sa pokušajima da se igra sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, od kog treba da nauči kako da radi u interesu sopstvene države, sve bi bilo drugačije.​

МИРИС БАРУТА ШИРИ СЕ ИЗ ТЕКСАСА: Продубљује се криза између америчких држава и Вашингтона око миграната на граници с Мексиком

Tanjug

Ovo je juče za Foks njuz izjavio guverner Teksasa Greg Abot, u trenutku kada se situacija u toj američkoj saveznoj državi sve više zaoštrava zbog krize sa invazijom migranata koji ulaze u SAD preko meksičko-američke granice i koji je doveo do nezapamćenog sukoba između državnih i federalnih vlasti. Abot je upozorio da više ljudi pređe granicu sa Meksikom u jednom danu, nego što dođe u Njujork tokom jedne nedelje ili čak meseca.
Istovremeno, guverner Floride Ron Desantis najavio je da će poslati oko 1.000 vojnika Nacionalne garde u Teksas kako bi pomogli toj državi da se izbori sa najezdom migranata. Njegova najava dolazi nedugo pošto je guverner Oklahome Kevin Smit poručio da će, uz Floridu i Tenesi, ali i druge države, rado poslati svoju Nacionalnu gardu u Teksas da pomogne u odbrani međe od ilegalaca. Uz Tekas je stalo više od 25 republikanskih guvernera i državnih tužilaca.

- Svaka država ima pravo da brani svoj suverenitet i zadovoljstvo nam je da povećamo našu podršku Teksasu dok radi na zaustavljanju invazije preko granice. Naša podrška će pomoći Teksasu da ojača dodatne barijere duž granice, uključujući žilet-žicu. Nemamo državu ako nemamo granicu - poručio je Desantis u saopštenju.

Kako je istakao prvi čovek Floride, njihovi vojnici biće raspoređeni na osnovu potreba Teksasa. Trupe će se, kako se precizira, pridružiti grupi od više od 90 policajaca Floride, već raspoređenih na granici.

Pomoć Teksasu je najavila i guvernerka Južne Dakote Kristi Noem, čija administracija razmatra da pojača podršku naporima da odvrati imigraciju na granici između SAD i Meksika, u vidu slanja žilet-žice i bezbednosnog osoblja.

- SAD su pod invazijom koja stiže preko naše južne granice. Pedeset država ima zajedničkog neprijatelja, meksičke narko-kartele. Oni vode rat protiv naše nacije, a ovi karteli održavaju nasilje u svakoj od naših država, čak i ovde, u Južnoj Dakoti - rekla je.

Do sukoba između vlasti u Teksasu i Bajdenove administracije došlo je kada je američki Vrhovni sud izdao privremenu naredbu kojom se dozvoljava federalnim agentima granične patrole da uklone barijere od žilet-žice koje je postavio Teksas. Međutim, guverner Teksasa zadržao je pravo države da čuva svoj deo američke granice s Meksikom zbog, kako je istakao, neuspeha federalne vlade da obezbedi granicu. Abot je izjavio da Teksas neće dozvoliti federalnoj graničnoj patroli da "ikada više priđe tom području".

- Ovo je pitanje broj jedan u Americi. Ako Džo Bajden federalizuje našu Nacionalnu gardu, to bi bila najveća politička greška koju bi mogao da napravi. Spreman sam, u slučaju ako naprave takvu grešku, da se uverim da će Teksas moći da nastavi da obezbeđuje našu granicu - rekao je Abot.

https://www.novosti.rs/planeta/svet...ava-vasingtona-oko-migranata-granici-meksikom
 
Amerika se raspada vec 30 i kusur leta po pricama kremljoboto-patrijota, a u medjuvremenu se jedino raspale SSSR i SFRJ.
грешка у правопису
СССР се јесте распао, то је и њих изненадило.
СФРЈ је растурена из вани уз плодно тле за растурање на територијама које нису баш биле окупиране за време 2.Рата тј биле су независне државе
 

Teksas dobio zeleno svetlo? "Nek se otcepe ako hoće"​

Republikanska predsednička kandidatkinja Niki Hejli objasnila je da su njeni komentari o secesiji bili usmereni na Bajdena i "krizu ilegalne imigracije".
IZVOR: AVAZ.BA SUBOTA, 3.02.2024. | 11:39



 EPA-EFE/ERIK S. LESSER





















"Ako Teksas odluči da to želi, može to da uradi. Ako cela ta država kaže da ne želimo više da budemo deo Amerike. Mislim, to je njihova odluka. Mislim da vlast ne treba da govori ljudima kako da žive, kako da bilo šta rade. Mislim, mislim da treba da pustimo slobodu da živi," rekla je Hejli. ...

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2024&mm=02&dd=03&nav_category=78&nav_id=2476031
 

Back
Top