Tehnike za učenje

Daka

Zainteresovan član
Poruka
342
Pozdrav, sigurno ste bili u situaciji da morate dosta da učite,ali vam se jednostavno ne da.
Pišite tehnike, koje vam pomazu pri lakšem učenju, kako bi olakšali drugima da steknu odredjene veštine.
 
Zapisivanje. Pošto sam aljkava, uglavnom pišem po marginama. Ali zapisivanje olakšava pamćenje.
Onda vizualizacija. Ali to je više za razumevanje nego za pamćenje.
Šta još? Primeri i stavljenje u neke uporedive situacije. Primere već znaš iz života, vezuješ po analogiji novo znanje za te primere i lakše upamtiš.
 
Sto evra u indexu čini čudo za pamćenje

Sad bez zezanja, meni je jedino pomagao razgovor. Individualno učenje je za upoznavanje sa materijom i popravljanje propusta.

Ovo je moje iskustvo.
 
Зависи од предмета. Ако су природне науке, онда обавезно пратим предавања. Након предавања обновим градиво дан пре него што имам исти предмет и тако сам увек спреман и знам о чему се ради. Али то су природне науке. Њих логички разумем. Не учим напамет.

Друштвене науке трудим се да учим са разумевањем максимално. Као када бих са другом дискутовао о рецимо начину како се производи чоколада. Просто памтим процесе, али их причам својим речима. Осим ако се не памти неки стриктан податак као година и сл.

Дакле, редовно обнављање градива и разумевање онога што учим. Да бих знао то сутра својим речима да препричам. Некада волим да учим уз класичну музику. Мислим да сам прочитао да помаже у учењу.
 

Back
Top