Teen marriage

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
bilo je ovakvih tema, al šta sad, nek se nešto dešava na forumu
i nemojte odmah odgovore jao strašno, užas, gde će im mladost
ali šta zaista mislte o udaji/ženidbi u godinama, npr. od 16 do 22
može i generalno, može i za devojke i muškarce posebno ako pravite razliku

u ovo naše doba to je uglavnom skandalozno i gleda se sa čuđenjem, mada su slučajevi neretki, dok je pre nekog doba bilo pravilo

mene je iskreno to sasvim ok. naravno ko imam minimum zrelosti i uslova i ko nije u patrijarhalnom fazonu da se zacementira posle braka. gledam mnoge mlade parove, oženjeni a žive momački i devojački, šetaju decu, imaju neki smisao i budućnost u životu. uopšte mi ne deluje loše. mislim da brak bar danas ne bi trebao da bude ograničavajući faktor za bilo šta, kao ne može pole da studira, radi, izlazi, živi.
 
Poznajem jedan par koji se venčao sa 18, totalno nezreli klinci. Ali roditelji ih naterali zato što je devojka ostala trudna i za vraga rodila blizance. Sad posle 10 godina, njih dvoje su toliko ofucani i propali, da bi rekao čovek da imaju po 4 banke najmanje. Za brak treba biti psihički spreman. možda je neko takav sa 18 godina, ali to je, mislim, retkost.
 
evo juce cula da se udaje drugarica lecena narkomanka koja ne ume kasiku da podigne i jedna je od onih kojoj zrelost nikad nece doci s godinama u dvadesetoj,nakon 3 meseca veze
ne znam cemu toliko srljanje
svi hitraju u brak i da se osamostale,a do juce su jeli mamin pasulj
nije to samo papir u tim godinama kad vecina nema ni svoj dinar,nisu ni sposobni da se nose s tim kako valja
licno da ostanem trudna pre 25. abortirala bih bez premisljanja.
 
Ja sam za,šta fali
Uvek sam za tako neke neočekivane stvari u tim godinama
Ja bih se sad udala,kad bi Krepto hteo da me ženi,ali pošto izgleda mlađe od mene,moram da sačekam da malkice poraste.I kad bi u stvari upisao faks(ne,Matke,nećeš upasti na fpn)
ježim se kad je muško manje uspešno od mene koja sam tako awesome
 
evo juce cula da se udaje drugarica lecena narkomanka koja ne ume kasiku da podigne i jedna je od onih kojoj zrelost nikad nece doci s godinama u dvadesetoj,nakon 3 meseca veze
ne znam cemu toliko srljanje
svi hitraju u brak i da se osamostale,a do juce su jeli mamin pasulj
nije to samo papir u tim godinama kad vecina nema ni svoj dinar,nisu ni sposobni da se nose s tim kako valja
licno da ostanem trudna pre 25. abortirala bih bez premisljanja.

Nema pravila. Moj brat se razveo u 31. god, i ne pomislja da opet udje u brak ,za koju godinu ce mozda i hteti al ko zna, mozda bude kasno. Da budemo realni, brak nije za 35-40+ pogotovo za zene. A koliko ljudi znam neozenjenih u 4. deceniji zivota... (znaci bolje na vreme)
 
Nema pravila. Moj brat se razveo u 31. god, i ne pomislja da opet udje u brak ,za koju godinu ce mozda i hteti al ko zna, mozda bude kasno. Da budemo realni, brak nije za 35-40+ pogotovo za zene. A koliko ljudi znam neozenjenih u 4. deceniji zivota... (znaci bolje na vreme)

a cek,dal' uopste postoji idealno vreme koje obuhvata odredjene godine za brak?
jer bas lezi poenta u tome sto rekoh,ljudi se razlicito razvijaju,dok se neki osamostale rano i spremni su za brak pa i u ovim godinama,neke neozbiljnost nikad ne prodje
najbolje je lepo zavrsiti skolu,imati svoj dinar,napraviti coveka od sebe i onda stupiti u br.zajednicu

ja licno nista brak pre tridesete , a mozda ja samo previse gledam sex i grad...;)
 
Nema pravila. Moj brat se razveo u 31. god, i ne pomislja da opet udje u brak ,za koju godinu ce mozda i hteti al ko zna, mozda bude kasno. Da budemo realni, brak nije za 35-40+ pogotovo za zene. A koliko ljudi znam neozenjenih u 4. deceniji zivota... (znaci bolje na vreme)
na koji nacin bude kasno?
i sto fali biti neozenjen sa 40+ kao da je jedan isti kalup smisao zivota
 
Nema pravila. Moj brat se razveo u 31. god, i ne pomislja da opet udje u brak ,za koju godinu ce mozda i hteti al ko zna, mozda bude kasno. Da budemo realni, brak nije za 35-40+ pogotovo za zene. A koliko ljudi znam neozenjenih u 4. deceniji zivota... (znaci bolje na vreme)

Koje bolje vreme? Koje je to bolje vreme? Neko neće dostići tu zrelost da bude sposoban da udje u brak i da se sa tim nosi, da se suočava sa svim dobrim i lošim stranama koje ta institucija nosi, ni sa 70 godina. Zavisi od čoveka.
 
na koji nacin bude kasno?
i sto fali biti neozenjen sa 40+ kao da je jedan isti kalup smisao zivota

Pricam o braku, a neko ne mora u opste da se zeni. Hocu da kazem da postoji vreme za zaljubljivanje/zenidbu. Ne mogu da tvrdim raspon godina, ali jednostavno ima dosta ljudi 35+ koji zele brak, a nemaju ga,a za to je krivo drustvo, pomeranjem granica za zenidbu. Po meni je najbolje 26-32 za zenidbu, valjda se posle covek posveti poslu :mrgreen:
 
A shto ne bi ishli na fax, m? Moji su se uzeli kad je cale imao 24, a keva 19, neposredno posle toga sam se i ja rodio. Cale je priveo kraju fax (bilo mu je ostalo 2 godine), a keva je zavrshila ceo fax dok su mene podizali, chak se secam i njenog diplomiranja. :mrgreen:
Pa racunam ako ne idu na fax u tim godinama da imaju posao, sto je po meni preduslov za brak, mada nemam nista protiv zenidbe studenata ako ih ceka posao :mrgreen:
 
Pricam o braku, a neko ne mora u opste da se zeni. Hocu da kazem da postoji vreme za zaljubljivanje/zenidbu. Ne mogu da tvrdim raspon godina, ali jednostavno ima dosta ljudi 35+ koji zele brak, a nemaju ga,a za to je krivo drustvo, pomeranjem granica za zenidbu. Po meni je najbolje 26-32 za zenidbu, valjda se posle covek posveti poslu :mrgreen:
hoces reci da je bolje uci u brak kada nisi spreman samo zbog godina, nego odluciti da ga zelis kasnije, pa upravo tada - kasnije i traziti? :neutral:
 
Mislim da je debilno i ishitreno....veoma puno rano sklopljenih brakova pukne......a i ljudi su doduse u tim godinama jos uvek mladi i tesko da su objektivni a samim tim je i ta odluka losa... A i kad dobijes dete mozes da se jeb.es...

Ja licno sumnjam da cu pre neke 30-e stupiti u brak...al opet covek tu nikad nzna....
 

Back
Top