TASOS - u reči i slici

Ja sam bila prošle godine krajem avgusta na Tasosu i to sa malim detetom. Pčela je bilo ali ne nešto previše i ne na svakoj plaži. Bilo ih je na Mramornoj plaži (to je plaža do koje se dolazi neasfaltiranim putem posle Makrijamosa) i na bazenu ispred vile u kojoj smo bili u Limenasu. Na ostalim plažama se ne sećam da sam ih nešto viđala bar ne toliko da zapamtim. Ponesite neki gel obavezno za svaki slučaj.
 
Sto se tice pcela i osa moram ti reci da ih na navedenim mestima ima vise nego u drugim krajevima Thassosa. MECUTIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nije to nista strasno, moja supruga je alergicna na ujedih istih pa smo letovali zadnje dve godine na Thassosu. Ne moj da ti to bude prepreka, ja sam na Halkidikiju ima vise pcela nego na Thassosu, tako da je to relativno. Opustite se i uzivajte jer to je svrha odmora, ako te nesto jos zanima slobodno me pitaj?
 
Sto se tice pcela i osa moram ti reci da ih na navedenim mestima ima vise nego u drugim krajevima Thassosa. MECUTIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nije to nista strasno, moja supruga je alergicna na ujedih istih pa smo letovali zadnje dve godine na Thassosu. Ne moj da ti to bude prepreka, ja sam na Halkidikiju ima vise pcela nego na Thassosu, tako da je to relativno. Opustite se i uzivajte jer to je svrha odmora, ako te nesto jos zanima slobodno me pitaj?

Hvala na odgovoru! Ako si vec raspolozen da mi pomognes savetima, intresuje me koje plaze obavezno obici i kojim prevoznim sredstvom ukoliko ne budem imao para za rent a car? Koliko kosta autobus, taxi, koliko su cesti, voze li do vaznijih plaza?? Inace odsedamo u Potosu, vila koula.
 
Hvala na odgovoru! Ako si vec raspolozen da mi pomognes savetima, intresuje me koje plaze obavezno obici i kojim prevoznim sredstvom ukoliko ne budem imao para za rent a car? Koliko kosta autobus, taxi, koliko su cesti, voze li do vaznijih plaza?? Inace odsedamo u Potosu, vila koula.

Posto ti ocigledno nisi bas u stanju da trazis po ovoj temi i citas sta su drugi pisali o svemu sto si pitao, pogledaj ovde o redu voznje:
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=2955233&postcount=594
 
Mi smo bili dve godine za redom na Tasosu.Na plazama na kojima smo bili nije ih bilo bar ne u to vreme(juni).Pcele smo videli oko bazena u dvoristu vile ali ne nesto preterano.Sto se tice musica mi smo bili na drugom spratu vile tako da ih nismo imali.Naleti poneka ali nista nesto extra.Problem je bio u prizemlju i za komarce,musice i pcele zbog blizine bazena.
 
Pozdrav svima ide mi se ponovo na nezaboravni tasos.
Ima li neko informaciju o hotelu na plazi PAHIS ?
Koja nasa agencija radi ovaj hotel recimo.
Inace plaza pahis mi je prvom mestu , ovaj put zadrzao bi se tamo duze
verujte pravi odmor za sve one koji ne vole guzve.
 

Prilozi

  • DSCN50781.jpg
    DSCN50781.jpg
    105,2 KB · Pregleda: 32
Enterijer app na Tasosu zahvaljujuci ovoj temi,rekla bih da je apsolviran tako da i uticnice cini mi se da znam kako su rasporedjene u pojedinim app..
Na Tasosu sam bila prvi put,kada je i nastala ova tema,cak sam na ostrvu i upoznavala ljude koji su postovali ovde a dosli su takodje zbog ove teme..
Elem,ja bih sada malo u hotel na Tasosu..Aleksandar znam kakav je..Ali ono sto mi priivlaci paznju su Makrijamos bungalovi.Sabra jedina ima ovaj hotel u ponudi.I imaju neku nelogicnu politiku agencije da im uplatim deo aranzmana pa ce ONDA oni za 48h da mi kazu ima li u istom mesta..
Imate li neki hotel za preporuciti na Tasosu?
 
Enterijer app na Tasosu zahvaljujuci ovoj temi,rekla bih da je apsolviran tako da i uticnice cini mi se da znam kako su rasporedjene u pojedinim app..
Na Tasosu sam bila prvi put,kada je i nastala ova tema,cak sam na ostrvu i upoznavala ljude koji su postovali ovde a dosli su takodje zbog ove teme..
Elem,ja bih sada malo u hotel na Tasosu..Aleksandar znam kakav je..Ali ono sto mi priivlaci paznju su Makrijamos bungalovi.Sabra jedina ima ovaj hotel u ponudi.I imaju neku nelogicnu politiku agencije da im uplatim deo aranzmana pa ce ONDA oni za 48h da mi kazu ima li u istom mesta..
Imate li neki hotel za preporuciti na Tasosu?

Astra ti ima najbolju cenu za Makrijamos B. www.astratours.co.rs
Ako eventualno neko zna koji broj sobe vredi traziti a da je relativno blizu plaze i da se vidi more sa terase bilo bi super da podeli informaciju sa nama

Pozdrav
 
Pozdrav svima ide mi se ponovo na nezaboravni tasos.
Ima li neko informaciju o hotelu na plazi PAHIS ?
Koja nasa agencija radi ovaj hotel recimo.
Inace plaza pahis mi je prvom mestu , ovaj put zadrzao bi se tamo duze
verujte pravi odmor za sve one koji ne vole guzve.

Hotel Pahis beach je u ponudi Magic-a. Mi idemo od 2.jula.....Ima dobar opis i odlične fotke na Nikaninom blogu (koju stranicu ranije imaš adresu).
 
Hvala na odgovoru! Ako si vec raspolozen da mi pomognes savetima, intresuje me koje plaze obavezno obici i kojim prevoznim sredstvom ukoliko ne budem imao para za rent a car? Koliko kosta autobus, taxi, koliko su cesti, voze li do vaznijih plaza?? Inace odsedamo u Potosu, vila koula.
Izvini zbog kasnjenja ne gledam forum svaki dan. Ne znam koje su cene autobusa, ja sam iznamljivao kola. Cene nisu nesto velike Mene je u periodu od 01.-10.07. KIA Picanto sto je druga kategorija izlazio sa dodatnim osiguranjem 22 eur dan. Ne znam kada ides, ali u pred sezoni to je smesno. Od plaza obavezno poseti (sada ovaj redosled od najlepse je subjektivan): Psili Amos, Aliki, Golden Beach, Paradizo, Notos to su pescane plaze onda Kekes ako volis stene i ima jedna plaza ispod kamenoloma, do nje se dolazi zemljanim putem iznad ulaska u Makryamos no na nju moras kolima jer ima vise kilometara zemljanim putem ona je sa belim mermernim oblucima. E da, prekrsicu cu pravilo, ja sam gledao danima forum o cenama rent a cara i nalazio svakakve savete, ali na terenu sam se uverio da je Spidy naj povoljniji i nalaze se u Limenariji). Mozes da ih kontaktiras netom i oni ce ti reci cenu za period koji te interesuje. Toliko za sada.
 
Pozdrav svima,

Pretrazio sam topic, ali jako malo komentara ima (ako ih ima) o vilama Joana i Iatrou?
Sve mi se čini da je to krajnja destinacia, uprkos tome da je favorit bio KA PA HI.

Skapirao sam da mi PP nije potreban, a da za razliku u ceni vanpansionski mogu mnogo bolje da se provedem :) Od vila u potosu (pefkari ih nema) sam nasao jedino gore dve pomenute da im je cena OK a da mi se iole svidjaju.

Šta mislite?

Pozdrav.
 
Decko i ja smo se odlucili za Limenas. E sad, ni jedno od nas ne vozi. Zasto neko rece nista bez auta, pa ima valjda buseva do svih tih plaza (aliki, golden beach..ako zne neko cenu bisa od limenasa do njih nek rekne)? Moze li mi neko reci posto nisam tacno razumela, do makrijamos plaze se ide brodicem? I jel se od nje do Vathi ide peske ? P.S. neko je pomenuo da do mermerne plaze moze da se dodje peske od Vathija, jel sam dobro shvatila? Izvinte sto sam dosadna al sta cu kad sam sva zbunjena i nesrecna sto ne znam da vozim a volela bih sve to videti..:(
 
Decko i ja smo se odlucili za Limenas. E sad, ni jedno od nas ne vozi. Zasto neko rece nista bez auta, pa ima valjda buseva do svih tih plaza (aliki, golden beach..ako zne neko cenu bisa od limenasa do njih nek rekne)? Moze li mi neko reci posto nisam tacno razumela, do makrijamos plaze se ide brodicem? I jel se od nje do Vathi ide peske ? P.S. neko je pomenuo da do mermerne plaze moze da se dodje peske od Vathija, jel sam dobro shvatila? Izvinte sto sam dosadna al sta cu kad sam sva zbunjena i nesrecna sto ne znam da vozim a volela bih sve to videti..:(

Buseva ima ali vodite racuna o tome da ne saobracaju isto radnim danima i vikendom! Evo nekih polazaka i cena: http://nikanaflight.blogspot.com/search/label/Lokalni autobus

Do plaze Makrijamos možeš da ideš na više različitih načina: taksijem, pešaka (magistralom, malo je uzbrdo ali nije nešto bogzna koliko daleko) ili brodićem.

Pre svega treba da znaš da se ulaz na ovu plažu plaća 3€ (bar se toliko plaćao prošle godine) a da ako ideš brodićem povratna karta košta 2€ i ne plaćaš ulaz na plažu :super:
Brodić kreće (ispred restorana Simi koji se nalazi na putu ga gradskoj plazi u Limenasu) ja mislim oko 10h (a najkasnije ima u 12h) za Makrijamos, a poslednji povratak sa Makrijamosa je u 18h. Od Makrijamosa prema Skala Potamii prvo se nalazi Bela plaza (koja je udaljena 4,2km od Makrijamosa, prašnjav put, mislim da će biti malo teže ići tuda peške, mada ima, uglavnom, Šveđana koji praktikuju da šetaju, pa ako se odlučite za tu varijantu, nećete biti sami :) Svakako je 4,2km vredno onoga što ćete tamo videt!!!).
Iza Bele plaze, putem koji vodi kroz kamenolom, se nalazi Vathi plaža, koja je takođe prelepa, ali mislim da nije toliko blizu. Ne bih znala da procenim kolika je udaljenost Bele plaže i Vathi plaže, ali mislim da je oko 2km. Kada sam prošle godine bila na plaži Vathi, obzirom da nije toliko posećena, bilo mnoooooooogoooooo osica, pčela, račića, pa čak i meduza ali mrtvih na obali jer je prethodnu noć bila oluja pa ih je izbacila na obalu. Inače meduze nigde drugo nisam videla.

Ako budete imali prilike obavezno posetite Aliki i idite da prošetate i pronađete onaj rudnik mermera - bićete oduševljeni.

Želim vam lep provod i nadam se da sam vam bar malo pomogla
 
Dragi forumaši, čitam već duže vremena vaše porukice i zaista ima brdo korisnih informacija, pa reko da se napokon i ja pridružim.:) Možda mogu nekome pomoći, pošto sam na Tasosu bila već dva puta, dosta sam obišla celu Grčku, ali i dalje smatram da je Tasos najlepši, tj. pravi odmor za dušu. :cool:

I ove godine sam uplatila aranžman preko Argusa, 2. jul i idem sa dečkom, pa nas jako zanima (pošto tu informaciju ne posedujem ;) ) da li je neko nekada bio u vili Natassa u Limenariji, ili ima neku informaciju o istoj?

Ranije sam odsedala u Limenasu i on je predivan, ali nisam nikada u Limenariji, pa ako neko ima neku lepu sličicu od skoro.. :D

P.S. Ranije nisam iznajmljivala skuter, pa ne znam cene, ako neka zna, nek javi.

POZZZ :)
 

Back
Top