TASOS - u reči i slici

jel ima neko predlog gde usput da se prespava, djevdjelija na primer?

nameravam u povratku da svratim u Waterland, pa bih predvece polako do makedonije

takodje jel zna neko dobar supermarket od soluna do keramotija? koliko sam video na netu ima lidl negde kod asprovalte


Tek sam usao na ovu temu, jer ove godine prvi put idemo na Tasos, doduse busom, jer kola nemamo. Ono sto mogu da potvrdim, jer sam bio, je da je Lidl neposredno pred ulazak u Asprovaltu, jedino sto morate da se iskljucite sa autoputa. Sad treba videti na Google earth-u gde je tacno iskljucenje sa autoputa, ali znam da ima lidl izmedju Stavrosa i Asprovalte, sa leve strane kad idete ka Asprovalti.
 
Ćao svima!

Vidim daa ste svi oduševljeni Tasosom. Iskreno, ja sam bila na Tasosu samo jednom i to kročila sa atrajakta sa svojih 10 godina (što je bilo jako davno :confused:) rasplakala se jer nije bilo žive duše, kao da smo došli na ostrvo duhova i roditelji se vrate u Asprovaltu! Sad idem ponovo, da probam po drugi put.. Vila Meandros u Potosu. Neko je ranije napisao da je ok smeštaj. Da li je neko skoro bio u ovoj vili? Ima li wireless-a u Potosu ili u ovoj vili?

Pozdrav
 
Pre desetak dana vratila sam se sa predivnog ostrva Tasosa.Bila sam u Limenasu,voda je cista, nije zagadjena,plaza nije tako mala,lepo je uredjena s lezaljkama i suncobranima,u gradu nije dosadno,nocni zivot je super,cene su pristojne.Ima naravno mnogo lepih i uredjenih plaza,poput Makrijamosa(1 km od grada)gde se ulaz placa ali je zato svetske klase,pa plaze Golden,Aliki,Paradizo,Tripiti za ciji obilazak je dobro iznajmiti auto u renta karu i na vise dana je jeftinije.Sve najlepse o Tasosu,pozdrav.

zanima me kakav je nocni zuvot za mlade u tasosu, pa ako moze neka informacija.... hvala unapred... :)
 
Ulaz na Makrijamos kosta 1,80 evra za celi dan a mozes da iznajmis lezaljke i suncobran sto kosta 5 evra.Od ostalih plaza pored gradske u blizini u tom delu su Golden i Tarzanis plaze,dok u juznom delu ostrva su Aliki,Paradizo i Tripiti koje su po meni najlepse.Idu bisevi i brodici,imaju i organizovani izleti autobusom do nekih plaza koji nisu skupi za celi dan(14 evra).Raspitaj se u Tasosu -tursu(agencija u Limenasu) tu radi jedan nas Nislija.Mi smo bile u hotelu Lena i tu smo imale samo dorcak,dok smo na primer veceru uplatile u obliznjem restoranu Zorbasu(s grckom muzikom svako vece)koja je kostala 8 evra,jeftinije je za vise dana,a u to ti je uracunato glavno jelo koje sam biras i vrlo je obilno,salata i jedno pice.Mada su i njihove prodavnice dobro snabdevene pa mozes da napunis friz ako nisi u mogucnosti da se razbacujes.Giros je 1,80 pice od 2 pa do 3 evra.Nadam se da ce ti ovo nesto znaciti,pozdrav.

e i ja iden na tasos za koju nedelju, i to u hotel Lenu... jel mozes da mi kazes, jel ima diskoteka u limenasu i kakav je nocni zivot.... hvala... :)
 
i jos nesto `erik kanona` sa tasosa ipak je dvojnik. ali se covek uziveo u ulogu

Није ваљда да си стварно помислио да је "оригинал"? :D

za strajk u grckoj znate, da ne pisem ja ovde

na tasosu sve radi, ali solun i prelaz evzoni!? - nisam siguran

Евзони неће радити 2 дана. Прелази Дојран и Битољ раде, али су гужве велике. :think:

> http://www.mondo.rs/s210319/Info/ex-YU/Na_dva_dana_pala_rampa_za_Grcku.html

Шта рећи осим... "Déjà vu"!
 
Idem na Tasos prvi put, sa devojkom, izmedju 20. jula i 5. avgusta tj u jeku sezone:D...
Ne planiramo nikakav luxuz, vec neka standardna vila, tipa 200 m max od plaze...Mesto nam nije preterano bitno, jer smo planirali da obilazimo ostrvo...Takodje smo hteli da idemo nasim kolima koja idu na plin, ali ako na tasosu ne postoji pumpa sa gasom, ova opcija otpada...Provod nije bitan...
Da li je realno da nadjemo nesto ovako za 200-250 evra po osobi(put+smestaj)?
Koje mesto nam preporucujete?
Ako je vec neko bio u slicnoj situaciji bili bismo zahvalni na savetima, preporukama...

Unapred zahvalni :p
 
Хвала, има негде код Кавале, кажу...па колико издржи. После на бензин.

Мујо и Хасо путовали по Немачкој. Стану на једну бензинску пумпу, Мујо отвори резервоар и каже:,,Васер!'' Пумпаџија га гледа шокиран, али му наточи воду. Мујо убаци у резервоар таблетицу и одвезу се даље. Тако на другој пумпи, на трећој.. Прочује се по целој Немачкој како два Босанца возе само на воду, уз помоћ неких пилулица. Позову их у неку компанију која понуди огромну своту новца за таблете.
Прода Мујо таблете за пар милиона евра. Седну они у ауто, а Хасо га пита:,,Болан, Мујо, како ћемо сад возити, кад си продао таблете?'' :rtfm:
,,А на плин, као и до сад, мој Хасо!'' :zcepanje:

Тако ћемо и ми некако... :)
 
Тасос је закон.Без обзира на то што смо ове године летовали у досадној неа Врасни,скокнули смо на један дан до Аликија,где смо ронили и до Панагије где смо купили 3 кг чоколаде и 25 л маслиновог уља.Ево сличица:170620112162.jpg 63,0 KB
170620112159.jpg 65,7 KB

170620112155.jpg 57,9 KB
170620112153.jpg 67
 

Prilozi

  • 170620112153.jpg
    170620112153.jpg
    67,6 KB · Pregleda: 41
  • 170620112155.jpg
    170620112155.jpg
    57,9 KB · Pregleda: 38
  • 170620112158.jpg
    170620112158.jpg
    65,8 KB · Pregleda: 40
  • 170620112159.jpg
    170620112159.jpg
    65,7 KB · Pregleda: 44
  • 170620112162.jpg
    170620112162.jpg
    63 KB · Pregleda: 38
Poslednja izmena:
Кад сам ја тако питала за вилу Лица у Пефкарију, један тип ми одговорио:,,Кад си већ платила, више није битно!'' И мислим да је био у праву.
На мору смо најмање у апартману, а сам Тасос је предиван, Потос је на јако лепом месту, јер се из њега иде брзо до најлепших плажа. Сама плажа у Потосу није лоша, мада је мени плажа Пефкарија прелепа. Лично највише волим Металију, иако сви секу вене на Алики, који се мени због кркљанца не допада.
 
malopre obisao limenas, pa sve do pachis bica

glikidi bic je veri gud.

ma uopste svuda je dobro,sve zavisi ko sta zeli. nekada meni plaza nije valjala ako nema guzve. sad je drugo doba. pre neko vece sedim u potamiji, restoran ispod platana, pada noc, tu se pije uzo po grcki, meze grcka salata, pa recina. uzivancija. turista nije bilo, u susednoj kafani grci domoroci igraju domine.lep kraj suncanog dana i tople vode
 
Није ваљда да си стварно помислио да је "оригинал"? :D



Евзони неће радити 2 дана. Прелази Дојран и Битољ раде, али су гужве велике. :think:

> http://www.mondo.rs/s210319/Info/ex-YU/Na_dva_dana_pala_rampa_za_Grcku.html

Шта рећи осим... "Déjà vu"!

naravno da sam pomislio. i eric ima zvaku. posle sam procitao na novinama uramljenim na ziodu da je dvojnik. tip se slika sa turisttima i deli slike sa stampanim potpisima kantone. zabavno je, a i deca su se izigrala na bazenu, vajerles radi. sve je ok
 
Кад сам ја тако питала за вилу Лица у Пефкарију, један тип ми одговорио:,,Кад си већ платила, више није битно!'' И мислим да је био у праву.
На мору смо најмање у апартману, а сам Тасос је предиван, Потос је на јако лепом месту, јер се из њега иде брзо до најлепших плажа. Сама плажа у Потосу није лоша, мада је мени плажа Пефкарија прелепа. Лично највише волим Металију, иако сви секу вене на Алики, који се мени због кркљанца не допада.

Eeeee,Aliki je bila prdivna plaza 2002.kada smo prvi put bili na Tasosu...bez guzve,samo dve taverne iza.Vec 2005.bilo je drugacije-guzvanjac,turisticki brodici svrate svaki cas,nemas gde da se okrnes...Druga prica!
 

Back
Top