Tapetar- autotapetar

Učukaj u gugl te tri reči, auto tapetar beograd, izokreći telefone. Jedino ne znam da li će ti to biti isplativa investicija, ako je neki "konfekcijski" auto u pitanju vrlo je verovatno da će Schabatz da ti bude bolja opcija, znam ljude koji su za Fiate kupovali kompletna sedišta (i prednja i siceve) za 100 evra...
P.S. sad videh da je reč o motoru, onda verovatno ipak neki od ovih tapetara sa gugla, tapaciraju sve, volane, ručice manjača, tako da je sedište laganica...
 
Poslednja izmena:
Cini mi se da je kod njih sediste 40-50 EU sto mi je previse za presvlacenje kad celo novo sediste sa sve tapacirungom kosta 80-90EU.
Za 50 EU vadim sivacu masinu i radim sam.
Pominju 1500 din za sediste pa bi da nadjem majstora u tom cenovnom rangu.
Za toliko mi se ne isplati da sam radim pa bi dao tapetaru.

Bas danas sam kupio eko kozu 70cm duzine za 275 dinara i sutra pocinjem da se drndam sam sa sivenjem.
Materijal 500din a ruke 5000 ???
 
Ako ti nije stalo do sminke, svakako je najjeftinje da uradis sam.

A ako ces da ga napravis ovako za 500din alal ti cufte :)

24251_1406389209426_1523307976_31032821_8011248_n.jpg
24251_1406389169425_1523307976_31032820_4820462_n.jpg
 
Ma vec sam se zanimao sa tapaciranjem namestaja -poslednji put sam presvlacio fotelju eko kozom, a pre toga presvacio sam i kancelarisku stolicu.
To su ipak obimniji radovi od sedista , pa verujem da ce sediste jos bolje da mi ispadne.
Hteo sam da pravim King and Queen sediste ali sva sreca pa mi drugar rece da ne moze na zicanom jezgru.
Sad me mrzi da pravim kostur od fiberglasa pa cu da radim 'originalno' sediste.
U pitanju je Vespa PX pa je to sediste jednostavnije od ovog zrglb-ovog.
Da se razumemo imam neku prastaru (kevinu / sestrinu) singericu -da imam pro-masinu ne bi bio problem ni sediste kao na tvojoj Suzi.

http://imageshack.us/f/4/201009192214530037.jpg/

Sediste peskirano i plastificirano sa probnim King & Queen sundjerom - od koga sam na vreme (za sada) odustao.
 
Poslednja izmena:
GSX-R nije moj, ali izgleda zmajski :)

Ako imas volje i mrvu iskustva, svakako je najbolje da probas sam. Ako i ne ispadne najslavnije, puk'o si samo 500 kinti materijala.
Sediste od PX-a je zahvalno za experimentisanje, tako da cim zavrsis - daj da vidimo slike! :D
 
Juce sam sasio presvlaku. Trajalo 3-4 sata , jos sam morao da 2-3 dela rasivam jer sam se zahebo. Nisam ga jos natamburao na sediste cini mi se da cu zadnji deo presvlake morati da suzavam jer sam ga prosirio.
Malo mi bezao skaj jer je tezak za ovu singericu, pa mi na par mesta step malo kriv ali sve u svemu zadovoljan sam.
Pogubio sam one zabice koje drze materijal, jel zna neko gde mogu da to kupim.Izgleda kao limena stipaljka.


 
Poslednja izmena:

Back
Top