Tako si slepa...

Cekaj Sokvisnja sada ti meni objasnjavas moju drugaricu kao da je ja ne znam sa svim vrlinama i manama...:lol:

Situaciju...ne osobu...ja nju ne poznajem. A i ti si ovde izvukla nesto iz konteksta, pa mi treba da joj sudimo i kazemo "a jes' stvarno tupa i glupa".

Mozda si ti u pravu i mozda ona neopravdano smara..mozda ti nemas saosecanja i izdizes se...ko to moze da zna od nas? Sto i jeste poenta ovde price...mi sada samo sudimo iz necega sto je izvuceno iz konteksta, a pri tome niti poznajemo tvoju drugaricu, niti tebe, niti znamo sve aspekte neke price. Zato su i tudji problemi uvek lako resivi, a sopstveni neresivi.

Izvini...procitala sam opet svoj post, nisam videla gde sam ja to nju opisivala. Pokusaa sam da dam svoje vidjenje situacije a ne nje i njenih vrlina i mana.
 
Poslednja izmena:
Meni već rekoše ovde, da sam slepa kod očiju:lol:

- - - - - - - - - -

...dobroj drugarici kazem,saspem sve bez pardona
ostalima obazrivo...ćorava su to posla...ispadneš
grbava ni kriva ni dužna:aha:
 
Pa ok,pita te...al sve nekako očekuje da budeš na njenoj strani,kako onda reci istinu koja joj se nece svideti...msm odmah te optuzi da joj ne misliš dobro:roll:

To kažem za ove sporedne likove, poznanice i to. Pa i da me optuže za grđe stvari baš me briga, stvarno se ne uzbuđujem.

Sa prijateljima druga priča. Još mi se nije desilo da me pravi prijatelj osuđuje zbog iskrenog saveta.
 
To kažem za ove sporedne likove, poznanice i to. Pa i da me optuže za grđe stvari baš me briga, stvarno se ne uzbuđujem.

Sa prijateljima druga priča. Još mi se nije desilo da me pravi prijatelj osuđuje zbog iskrenog saveta.
Imala situaciju davno...ne tako bliska, ali meni draga osoba...muz je varao
i ona je to saznala,kad je rekla da će ljubavnicu da razbije moj odgovor je bio da ona nema ništa sa njom ali ima sa muzem...pogledala me ko da nisam normalna, i tog trena više nije bilo isto:(
 
Zene, kada ste imale zelju da odalamite neku vama blisku zensku osobu sakom zbog gluposti koje cini sebi...
Ovde prvenstveno msm na njihove ljubavne zivote.
Tipa on je vara, ona kuka i pravi se blesava u medjuvremenu.
On je ne postuje, ona ceka da se promeni... i sl..
Ja sam imala dosta ovakvih situacija sa drugaricam. Posle obicno bude ono genijalno pa sto nam nisi rekla... pa jesam guske, niste slusale...
Msm kontam ja da u takvim situacijama covek treba da cuti i da ceka da se ta predstava zavrsi, ali mene uzasava kada trazi podrsku u smislu opravdavanja njenog dragog i sl. I to petljanje mene u celu tu pricu me iritira. Ako ti pase cuti, ako ti ne pase raskidaj. Vidim svrhu da saslusas nekoga kad mu je tesko, ali da se svaka kafa pretvori u to, pa presedne...
Sa muskim drugovima nemam ovakvih problema... prosto mi toplo oko srca kada ih novopecene snajke pretvore u najvece papuce na svetu i kidaju im dusu... znam, zlobna sam...

e nemam takvog iskustva,al to su uglavnom situacije gde bi onada promeni nekog,a ljudi se ne menjaju...a to sto bi ona to htela to je ponasanje umalog deteta...
ko osh otvotrenu vezu nek nadje partnera za to,svaka krpa nadje svoju zakrpu,al ne treba muciti ni sebe ni sve okolo nekim a la fantazijama...
PS:treba biti pomalo zao dobro je za dusu:lol:
 
Nisi promasila temu.
Pa koliko je takvih, slicnih...
Ima i zena koje se precenjuju, pa joj ovaj nije dovoljno visok, ovaj nije dovoljno lep, ovaj ima tanku kosu, ovaj je balav, ovaj stariji, ovaj ne zaradjuje dovoljno, ovaj ima decu iz prvog braka, ovaj je previse ozbiljan, ovaj ovo, ovaj ono,... I svaki od njih im se dopadne, ali Ne! fali jos saaamo to da bi bio idealan. A one su savrsene, kako da ne :roll:

Meni nije jasno kad stignu ljudi tako da rasclane... ja jedino uspem cipele i potiljak da rasclanim, ostalo mi je kompletan utisak.. nije da nema fizickih osobina koje mi smetaju ili prijaju, ali kad bre stignu tako da razloze...
Msm da to nema veze sa precenjivanjem...
 
Meni nije jasno kad stignu ljudi tako da rasclane... ja jedino uspem cipele i potiljak da rasclanim, ostalo mi je kompletan utisak.. nije da nema fizickih osobina koje mi smetaju ili prijaju, ali kad bre stignu tako da razloze...
Msm da to nema veze sa precenjivanjem...

Svakoga od nas nesto bas uzasno iritira i odbija. Kod mene je npr. muskarac sa cigarom u startu otpisan. Nemam pravo nikoga da menjam, ali imam pravo da odbijem/izbegnem ono sto mi smeta.
Pislala sam o znama koje ti muskarci bas privuku, svidjaju im se, jako. Ali, eto, samo jos to fali da bude savrsen. A niije ni ona savrsena.
Primer, poznanica koja ima 36 godina. Dopada joj se muskarac od 44. I kaze kako joj je on super, bila bi sa njim samo da je mladji, za nju je to velika razlika. A ne vidi da on za svoje godine izgleda bolje nego ona za svoje, pa kada ih covek pogleda dodju kao vrsnjaci. Zato sam spomenula samoprecenjivanje.
 
Situaciju...ne osobu...ja nju ne poznajem. A i ti si ovde izvukla nesto iz konteksta, pa mi treba da joj sudimo i kazemo "a jes' stvarno tupa i glupa".

Mozda si ti u pravu i mozda ona neopravdano smara..mozda ti nemas saosecanja i izdizes se...ko to moze da zna od nas? Sto i jeste poenta ovde price...mi sada samo sudimo iz necega sto je izvuceno iz konteksta, a pri tome niti poznajemo tvoju drugaricu, niti tebe, niti znamo sve aspekte neke price. Zato su i tudji problemi uvek lako resivi, a sopstveni neresivi.

Izvini...procitala sam opet svoj post, nisam videla gde sam ja to nju opisivala. Pokusaa sam da dam svoje vidjenje situacije a ne nje i njenih vrlina i mana.

Long story short, tvoje vidjenje je pogresno jer i ne mozes da imas vidjenje na osnovu par recenica.

Svako ko u vezi drugoj osobi zamera nacin zivota, kome btw nista ne fali osim sto je malo ususkan (a sto bi pa to bila mana) mora da racuna sa tim da se ta osoba u jednom momentu okrene i kaze dosta. Svako ko smatra da je zasluzio mesto u raju jer ima fakultet, radio je u dve zemlje, lep je i vaspitan gresi jer sve osobine padaju u vodu kada sa nekim delis vreme a ako cete vreme da provodite tako sto ces da mu solis pamet kako on sam nista nije postigao, kako eno njegov brat neka se ugleda, kako ona ima plan da li ima on plan, sta on misli, bla bla bla...u jednom momentu taj kaze, cao, ja odlazim. Pa ti ne smes da odes, ja sam toliko bolja od tebe, vidi me gde sam, gle ima novu devojku, mene ovakvuuuuu...bla bla mrzi me i da se vracam...sada je potraga za novim, po mogucstvu pilot pa kada se vrati u NS da svi puknu a prvi on...e pa drugari ne moze tako sa ljudima...a i piloti nisu vesla sisali, takvih na tone a ne na kilograme. Vaspitanje, sredina u kojoj je odrasla, odraz u ogledalu, nije ni bitno ali ako ne promeni stav i ne smanji sujetu lose joj se pise. Sto sam joj i rekla.
 
Zene, kada ste imale zelju da odalamite neku vama blisku zensku osobu sakom zbog gluposti koje cini sebi...
Ovde prvenstveno msm na njihove ljubavne zivote.
Tipa on je vara, ona kuka i pravi se blesava u medjuvremenu.
On je ne postuje, ona ceka da se promeni... i sl..
Ja sam imala dosta ovakvih situacija sa drugaricam. Posle obicno bude ono genijalno pa sto nam nisi rekla... pa jesam guske, niste slusale...
Msm kontam ja da u takvim situacijama covek treba da cuti i da ceka da se ta predstava zavrsi, ali mene uzasava kada trazi podrsku u smislu opravdavanja njenog dragog i sl. I to petljanje mene u celu tu pricu me iritira. Ako ti pase cuti, ako ti ne pase raskidaj. Vidim svrhu da saslusas nekoga kad mu je tesko, ali da se svaka kafa pretvori u to, pa presedne...
Sa muskim drugovima nemam ovakvih problema... prosto mi toplo oko srca kada ih novopecene snajke pretvore u najvece papuce na svetu i kidaju im dusu... znam, zlobna sam...

Nisam jer moje su pametnice i hrabre zene, ne druzim se sa kokoskama
Tek kada ih zadesi neko bas ozbiljno sranje onda pitaju za mishljenje
 
Long story short, tvoje vidjenje je pogresno jer i ne mozes da imas vidjenje na osnovu par recenica.

Svako ko u vezi drugoj osobi zamera nacin zivota, kome btw nista ne fali osim sto je malo ususkan (a sto bi pa to bila mana) mora da racuna sa tim da se ta osoba u jednom momentu okrene i kaze dosta. Svako ko smatra da je zasluzio mesto u raju jer ima fakultet, radio je u dve zemlje, lep je i vaspitan gresi jer sve osobine padaju u vodu kada sa nekim delis vreme a ako cete vreme da provodite tako sto ces da mu solis pamet kako on sam nista nije postigao, kako eno njegov brat neka se ugleda, kako ona ima plan da li ima on plan, sta on misli, bla bla bla...u jednom momentu taj kaze, cao, ja odlazim. Pa ti ne smes da odes, ja sam toliko bolja od tebe, vidi me gde sam, gle ima novu devojku, mene ovakvuuuuu...bla bla mrzi me i da se vracam...sada je potraga za novim, po mogucstvu pilot pa kada se vrati u NS da svi puknu a prvi on...e pa drugari ne moze tako sa ljudima...a i piloti nisu vesla sisali, takvih na tone a ne na kilograme. Vaspitanje, sredina u kojoj je odrasla, odraz u ogledalu, nije ni bitno ali ako ne promeni stav i ne smanji sujetu lose joj se pise. Sto sam joj i rekla.

Freyo, nadam se da shvatas da sam svoj komentar ostavila na tvoj prvi post, gde si samo rekla da ne mozes da slusas drugaricu koja pati za bivsim deckom koji vec ima devojku i da je bio u kontekstu da je lako suditi kada ti sam ne prolazis kroz to i kad hladne glave sagledavas.

Ovo sto si sada opisala je tvoje vidjenje situacije, odnosno tvoj sud. I ne sumnjam u tvoj sud i tvoje zakljucke koji su vrlo realni i istiniti, ali koliko god mislila da objektivno sagledavas i da vidis celu istinu, ne vidis jer ne znas kako je njoj i ne mozes do kraja da poznajes njihov odnos jer ga nisi prozivela. Bez obzira na to sto ti mislis da je tu prvenstveno sujeta povredjena, jer je najociglednija ili je ona istice u prvi plan. Covek uvek puca po onom savu po kome je najslabiji i vrlo verovatno jeste da je on nju udario u njenu slabu tacku.. Medjutim, mozda mozes i da sagledas situaciju i iz nekog drugog ugla. Po onome sto si opisala, ne postoji nista lose u ususkanosti, ali verovatno problem jeste u tome sto je ona njega nadjacala u mnogim aspektima i da je poceo da se oseca sve veci jaz izmedju njih dvoje. Ona je sa jedne strane dosta napredovala, a on je stajao u istom mestu. Ona je verovatno tog decka puno volela i videla je da se oni sve vise razdvajaju u svojim ambicijama, zivotima i pogledima na isti, pa je na pogresan nacin pokusavala da ga trgne jer je videla gde to sve vodi. Uslovno receno, pogresan, jer i to mozemo razlicito da sagledavamo. Da li je lose da se neko bori za tebe, da te tera da napredujes, da se boris za sebe ili treba samo da klima glavom i aminuje tvoje izbore i postupke?

Mnoge zene kada nadjacaju muskarca, a vole ga u isto vreme, prave slicnu gresku. Sto opet ne znaci da to rade iz losih namera i ne znaci da ako su gresile, ne pate mnogo u dubini svoje duse. Ali u ljudskoj pa samim tim i muskoj prirodi je da nekada ne vole jakog igraca pored sebe, jer moraju da se trude mnogo vise da bi zadovoljili kriterijume, pa se najcesce okrecu nekim laganijim varijantama i devojkama koje mnogo lakse mogu da impresioniraju. Neki to zovu linija manjeg otpora ili priznanje da nisu dorasli nekome. A ona je verovatno njega u svojim ocima cenila mnogo vise od toga i boli je njegov izbor da krene tim putem jer je mnogo vise ocekivala od njega.

Vreme vrlo lako moze da pokaze da oni ne bi bili dobar spoj i da je to bilo neminovno, samo da je on malo svesniji sopstvenih ogranicenja nego ona, a ona se jos uvek koprca u svom razocarenju i neprihvatanju neminovnosti. Ali ne mora da znaci da je zaista ne boli taj gubitak i razocarenje u njega kao osobu koju je zelela pored sebe. Ako kazes da ti je prijatelj i dobra i fina osoba, mozes da sagledas situaciju i iz ovog ugla i da joj kao prijatelju pomognes. Sto se kaze, nemoj coveka ocrniti u njegovoj muci. Nikad ne znas kolika je. Mozda je sve ovo sto sam napisala glupost, ne znam. Mozda je samo pogled iz jos jednog ugla. Znam samo da niko osim to dvoje ljudi ne zna sta je tacno izmedju njih bilo. Niko mozda ne zna tvoju muku i tvoju borbu, mozda nikome neces ni reci neke stvari, iako ces dosta pricati.
 

Back
Top