Takmičenja - prijedlozi, zamjerke, ideje, diskusije.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ha, nećemo se složiti, bar po meni, zar je akt neki polovični isječak, odlomak, ulomak, torzo?
Očito problemi sa dis/proporcijom i anatomijom? Skrivaju se detalji koje ne umijemo naslikati, jer stvaraju problem...
Ako je neki isječak, trebalo bi da se prikaže makar jedna noga, ruka sa prstićma...Nisu samo cice, ili jedna, čari lijepote akta ...
Kao i oni pokušaji Comp. grafike ili nešto kao apstraktno -

a bilo bi dobro da se posle glasanja pošalju iste slike (signirane), čisto da se vidi, mada, manipulacije su moguće...:)
A mogao bih još puno toga da dodam.
 
E, sad, što se tiče predloga za takmičenja:

Ja sam već ranije predlagala da se pišu obrazloženja za bodove.
Ali ok, razumem da je to ljudima smorno.

Što se tiče pisanja komentara radova s takmičenja ovde: moj je predlog da, ukoliko se tokom takmičenja komentarišu radovi, da je onaj koji komentariše dužan da iskomentariše SVE radove, i to na način da za SVAKI rad (dakle, uključujući svoj) navede i vrline i manjkavosti.

Drugi mi je predlog da se može glasati za svoj rad :mrgreen:

Paz'te, ne vidim da bi to izmenilo mnogo šta u takmičenju: recimo, na drugom takmičenju, kad se radio autoportret (btw, banzi, nisi stavila prva tri prvog takmičenja, onog dok još nisi bila mod, kad je tema bila "San" :) ) moj rad je bio objektivno najlošiji - i svakako mu ne bih dala glas.
Moguće je da ima onih koji bi glasali za svoje radove uvek, ali, Danny je pomenuo varijantu da je moguće da neko namerno glasa za lošije radove kako bi svom radu obezbedio bolji plasman (ja se začudila kad je napisao, to mi nikad ne bi palo na pamet) - dakle, ako ima nekoga ko je toliko očajan za plasmanom, bolje mu dati pravo da glasa za svioj rad, jer tako ne srozava kriterijum.

ne da postoji nešto kao opštevažeći kriterijum, jel :lol:
Ali bar da ne srozava svoj vlastiti.

Takođe mi je predlog da se u "da se ne zaboravi" temu stavljaju svi radovi s takmičenja, a ne samo izglasana prva tri.
meni je, recimo, jako žao da se ona sjajna školjka na pesku s takmičenja za mrtvu prirodu negde zaturi, ili one odlične kruške.

(ti, recimo, banzi, i sama znaš da bi, sve i da možeš da glasaš za svoj rad, pre dala glas toj školjci nego svojim stepenicama, jel tako? :) )

Eto, toliko od mene :)























...












...za sad :malav:
 
E, sad, što se tiče predloga za takmičenja:

Ja sam već ranije predlagala da se pišu obrazloženja za bodove.
Ali ok, razumem da je to ljudima smorno.

Što se tiče pisanja komentara radova s takmičenja ovde: moj je predlog da, ukoliko se tokom takmičenja komentarišu radovi, da je onaj koji komentariše dužan da iskomentariše SVE radove, i to na način da za SVAKI rad (dakle, uključujući svoj) navede i vrline i manjkavosti.

Drugi mi je predlog da se može glasati za svoj rad :mrgreen:

Paz'te, ne vidim da bi to izmenilo mnogo šta u takmičenju: recimo, na drugom takmičenju, kad se radio autoportret (btw, banzi, nisi stavila prva tri prvog takmičenja, onog dok još nisi bila mod, kad je tema bila "San" :) ) moj rad je bio objektivno najlošiji - i svakako mu ne bih dala glas.
Moguće je da ima onih koji bi glasali za svoje radove uvek, ali, Danny je pomenuo varijantu da je moguće da neko namerno glasa za lošije radove kako bi svom radu obezbedio bolji plasman (ja se začudila kad je napisao, to mi nikad ne bi palo na pamet) - dakle, ako ima nekoga ko je toliko očajan za plasmanom, bolje mu dati pravo da glasa za svioj rad, jer tako ne srozava kriterijum.

ne da postoji nešto kao opštevažeći kriterijum, jel :lol:
Ali bar da ne srozava svoj vlastiti.

Takođe mi je predlog da se u "da se ne zaboravi" temu stavljaju svi radovi s takmičenja, a ne samo izglasana prva tri.
meni je, recimo, jako žao da se ona sjajna školjka na pesku s takmičenja za mrtvu prirodu negde zaturi, ili one odlične kruške.

(ti, recimo, banzi, i sama znaš da bi, sve i da možeš da glasaš za svoj rad, pre dala glas toj školjci nego svojim stepenicama, jel tako? :) )

Eto, toliko od mene :)

...

...za sad :malav:

1) i ovako ljudima nije do glasanja (mogla si to i sama primijetiti) a kamoli da još moraju i komentarisati.. :)

2)pod tim sam mislila na neobavezno komentarisanje, da se ne zakrčava kafana, a i mislim da je bezveze naređivati nekome da mora svih 16 radova komentarisati.. Mislim, sve po volji, kako ko želi..

3) glasanje za svoj rad je zabranjeno na svim takmičenjima na Krstarici. Razmisli, kada svi budemo glasali za sebe, manje-više će se znati koji je čiji rad i samim tim se koncept anonimnosti gubi.

4) prijedlog prihvaćen, a čim se i ja prihvatim danas kompjutera, biće i realizovan. :)
Ubaciću i takmičenje "San".
 
1) ok
2) ok
3) tu se ne slažem. Mislim, neverovatno mi je da bi svi glasali za svoje radove, ako objektivno ima boljih radova od njihovih. Pretpostavljaš da su svi učesnici jadnici, jbg. Zašto ne pretpostaviti da si normalan čovek i da ćeš glasati za svoj samo onda ako zaista smatraš da je u prvih 3 (ili 5).
Šta nas briga za ostala takmičenja na krstarici :mrgreen:
4) fala vi :)
 
meni je bzv da se glasa za svoju sliku i jos zdusno oprashi komentarima po svim slikama
to bih rado ostavila za kasnije, kao osvrt nakon tekme( u nastavku gde je data osnovna tema) ali da se da neki kraci period za komentare - kritiku
pa ko zeli i ko nije osetljiv po pitanju svoje umetnosti- molim pa izvolte!
..jer svaki komentar sa detaljima "za i Protiv" u toku glasanja moze da utice na glasanje..
da se glasaci mozda stide da glasaju za nesto sto drugi kazu da je bljak..ima i toga..
 
Bolje je u toku takmičenja, jer ne znaš koje je čiji rad.

Nakon takmičenja si u opasnosti da se komentariše forumaš, a ne rad.

A drugo, mislim da masa ljudi koji glasaju ne gledaju ostale teme na podforumu. :p

Što se tiče oprašivanja po svim radovima: ne razumem šta je tu problem, pa to je redovna procedura časa likovnog od prvog razreda osnovne pa nadalje. Mislim, ako se radi kako treba.
I ako "oprašivanje" podrazumeva ukazivanje i na dobre i na loše strane rada - ne vidim šta je tu loše?

Što se tiče komentarisanja svih radova: to navodim upravo zato da se ne bi na osnovu komentara moglo izvući koje je čiji rad.

A to koje je čiji možeš zakljulčivati i na osnovu ovakvog glasanja kakvo imamo sad: vidiš da neko ko sigurno ima dobro oko nije glasao za dva najbolja rada. Aha, mora da su njegovi :D

Ne vidim što se ljudi toliko štrecaju na komentarisanje radova. Ja volim kritičke osvrte na svoje radove.
 
Retko koja žena ima bradavice koje su svetlije od kože :D

ček malo... ni jedna žena nema takve bradavice :D

inače, senčenje ti je jako loše i rađeno je napamet: recimo, kad gledaš tu ruku, ispada da svetlost dolazi iz pravca posmatrača ali nije dovoljno jaka i osvetljava samo lakat; ali nije tako, jer onda bi i šaka morala biti u senci, a nije;
kad gledaš noge, budući da je dalja svetlija, a bliža osenčena, ispada da svetlost dolazi sa strane suprotne od posmatrača... ili ipak ne, pošto bi čak i tad deo noge do posmatrača kao i bliže stopalo morao biti osenčen (a nije)
ako gledaš grudi, ispada da svetlost dolazi s leve strane papira - ali onda bi morao imati senku od glave na grudima, jer je glava izdugnuta...
A i bradavice su svetlije u odnosu na kožu, i na njima nema senke iako oko njih ima senke, valjda imaju ugrađene neke lampice koje ih osvetljavaju odozdo, iznutra :zper:

I tako dalje, i tako dalje...
Imaš problem sa senkama (senčiš napamet, što je ok ako razumeš kakakv je odnos svetlosti i senke, ali iz ovog crteža se ne vidi da to razumeš ; ) )

Drugo, isečak koji si izvukao pokazuje da ne razumeš na koji način su rađeni aktovi za takmičenje (pogotovo najbolji akt, za koji sam se zeznula što se tiče bodova jer sad s kompa vidim bolje nego s moba, al ono, razlika je u jednom bodu pa neću ništa da menjam )

postoji nešto što se zove kompozicija, i ne, to nije "tek tako sam prefikario pola crteža tehnikom ofrlje" ;)

Da podsetim da ću ono što si napisao o proporcijama da prokomentarišem sutra pred kraj takmičenja :D
 
Poslednja izmena:
1) ok
2) ok
3) tu se ne slažem. Mislim, neverovatno mi je da bi svi glasali za svoje radove, ako objektivno ima boljih radova od njihovih. Pretpostavljaš da su svi učesnici jadnici, jbg. Zašto ne pretpostaviti da si normalan čovek i da ćeš glasati za svoj samo onda ako zaista smatraš da je u prvih 3 (ili 5).
Šta nas briga za ostala takmičenja na krstarici :mrgreen:
4) fala vi :)

Ja ne bih glasao za svoj rad,pa da je 10x bolji od ostalih.Smatram da bi to bilo bas,bas jadno.
Meni bi bilo van casti da glasam za samoga sebe.

A otkud sada odjednom da promenis misljenje?
Bila si glavni protivnik moga predloga.Ja ti rekoh da ima svakakvih ljudi.
Jel to neko iskustvo posredi?(jel si primetila nesto ?)
 
Ha, da li smo čuli za skicu?
Da li je tebi neko pozirao za brzu skicu, mislim muško, muškarac, onako kradom?:zcepanje:

pa skicom hvataš i senke.
Zašto bi skicom lupao senke napamet, pogotovo ako ti neko pozira :)))

Aj' mani se monolaga, hajd peri sudove...:zcepanje: :zcepanje

Vidiš, kad god ti je ukazano na manjkavosti (sećam se i problema s proporcijama onih šaka) - ti jako loše reaguješ na kritiku.

Ko nije u stanju da prihvati kritiku, nema pravo ni da je daje :manikir:
 
A otkud sada odjednom da promenis misljenje?
Bila si glavni protivnik moga predloga.Ja ti rekoh da ima svakakvih ljudi.
Jel to neko iskustvo posredi?(jel si primetila nesto ?)

ne sećam se šta je tačno bio predlog, sećam se samo te ideje da bi neko mogao namerno glasati za lošije radove.

Primetila sam Sojo-ov komentar na glasanju za akt :mrgreen:

I znam koliko bi rado glasao za svoj, zašto da mu ne damo šansu :malav:


(btw, mene više zanima analiza radova nego bodovanje bez obrazloženja - korisnije bi nam svima bilo ovo komentarisanje svih radova (uključujući svoj))
 
ne sećam se šta je tačno bio predlog, sećam se samo te ideje da bi neko mogao namerno glasati za lošije radove.

Primetila sam Sojo-ov komentar na glasanju za akt :mrgreen:

I znam koliko bi rado glasao za svoj, zašto da mu ne damo šansu :malav:


(btw, mene više zanima analiza radova nego bodovanje bez obrazloženja - korisnije bi nam svima bilo ovo komentarisanje svih radova (uključujući svoj))

Zamisli kada je i meni to palo na pamet :hahaha: .
 
Ja sam za to da ko zeli moze da komentarise ovdje koji zeli rad, moze i svoj a ne mora... ne mora sve tako da se tim nacinom ne gubi anonimnost. Neki neces komentarisati jer naprosto ti nije inspirativan ili mu ne nalazis nikakvu zamjerku....
Ja kritiku obozavam i smatram je korisnom, a sujete ima svugdje, neko manje neko vise je sujetan, od povrijedjenih sujeta se ne moze pobjeci.
Evo npr Banzi ima neki tako umiljat ton da meni ona da kaze "baci rad u smece" mene to ne bi povrijedilo.
S druge strane svjedok sam toga kako su neki korisnici povrijedili neke druge korisnike i otjerali ih sa Likovne sto mi je zao.
Sve u svemu ono sto ocu da kazem je da treba da se trudimo da budemo uctivi i blagonakloni jedni prema drugima i da se fino druzimo a ne da se lijece kompleksi i istresa nad nekim ko je ni kriv ni duzan na dohvat ruke, tu. Dobro, mozda sam upotrijebila malo vise jakih rijeci, da bi to plasticno objasnila, ne zamjerite...
Ovdje smo jer imamo ista interesovanja i mislim da je korisno da imamo mjesto gdje mozemo POMOCI kritikama jedni drugima, i apsolutno je nebitno na kraju da li dok je takmicenje u toku ili ne, jer mi se medjusobno poznajemo, znamo stilove jedni drugima i pitanje te anonimnosti je relativno.
 
Poslednja izmena:
pa skicom hvataš i senke.

Vidiš, kad god ti je ukazano na manjkavosti (sećam se i problema s proporcijama onih šaka) - ti jako loše reaguješ na kritiku.


To je ta desna (skleroza) optička varka -(otvori šaku, će vidiš...:)

Ha, ove su na leđa povalile onu gore što je slabo sjenčena, i joč po neku...:rumenko: :hahaha:

Aj' metni ti svoje (makar desnu) sa kojima si povalila muškarca??...:zcepanje:

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top