Takmicarske HRANE...

VooDoo_CHEtnik

Zainteresovan član
Poruka
285
Vidim da se zapocela diskusija na ovu temu, pa reko' da je otvorim ovde...
Nastavicu gde se stalo na temi "pecanje na plovak" sa svojim iskustvom sa hranama...

Milo je zakon za nase vode! Dok su ga uvozili ovi iz Kraljeva negde do 2000. bio je jeftin - 2.5-4 marke kilo! Ovi rinfuzi za slobodnjake od 2.5kg su bili 5 maraka-kesa kad su se pojavili! Onda se nesto desilo sa uvoznikom i presao je na Trabucco :-(:confused:To znaci da nas YU-HUNG dere! Ne secam se kad sam zadnji put mesao Eccelenzu Fondo, Exploit, VIP River...
Onda se jedne sezone masovno bacao Tubertini, ali samo te jedne. Krusevljani su "trovali" narod kako je ubitacan recept Gardons + Savete. Verovatno je toga bilo na lageru.:rtfm:
Sensas je uvek bio 8 maraka, a toliko je i danas! Najpoznatije "kese" i kvalitet. Evergreen, komentar - suvisan.
Dobro kad je dosao Van Den Eynde za 2-3 evra (imaju rasprodaje krajem godine), inace bi nastavio da kupujem na dzakove stocnu hranu, keksove, i semenke i pravim sr*nja... V.D.E. je ubedljivi favorit na (Evropskom) trzistu sa odnosom cena/kvalitet i proverenim receptima.
Ni Mosella nije losa, tu je i kvalitetnija varijanta Maros-Mix-a, ali nas narod je konzervativan i skeptican.
Slava X-21 ostaje u dalekom secanju stare garde beovicara, a za danasnje takmicare nesto ne 'vata ribu, pogotovu ne visokom cenom! Jos po nekad se na stazi oseti ubitacan miris "Zute X-erice", ali sa erom stekova i saranskih ribnjaka odlazi polako u legendu...

Ima li ko sta da doda? Da podeli recept, pita za savet? Tu smo, javljajte se...;)
 
Pa vidi sve to stoji.Dok je Arizona iz Kraljeva na čelu sa današnjim selektorom Goranom Jovićem uvozila Milo program i cene su bile normalne.To važi i za Shimano na pr. odi do Mađarske da plačeš kakve su tamo cene (mnogo niže). Da ne govorim o tome kako ovi naši ne uvoze više od 30 % ili manje Shimano-vog programa za Evropu.Tubertini je bio "najbolja hrana na svetu" dok je ludi Braca davao Čigri po 300 kg hrane svake godine kao sponzorstvo.Čim je uskratio donacije dotičnima i hrana je postala shit !? Maros Mix jeste odlična hrana pogotovo XXL i XXL Dever, a kako Miloš iz MGP kaže može da da odlične rezultate u kombinaciji sa Sensasom (čekamo neki recept Miloše).Već sam rekao da se mi u Jagodini i Kruševcu držimo Gold Pro-a ko pijani plota.Preko računa smo ga uzimali za oko 2 €/kg.Gica recimo dosta peca na Milo hrane-pogotovo na kanalima (svi znamo kakve rezultate ima).Čovek je 4 god. za redom prvak Lige šampiona i nezamenljiv u reprezentaciji.
Neki univerzalni recept koji i Čigra dosta forsira u sred sezone je 2 kg Gold Pro Bream + 1 kg World Champion + 2 kg teške zemlje + 2 kg lake zemlje (zemlja koju Čigra pakuje i prodaje 2,5 kg = 60 din). Naravno odnos zemlje i hrane nije konstantan zavisi od konkretne situacije na vodi.Sensas nam zadaje najviše muka.Dok se pecao keder lako je bilo mešati Record, Friture ili Surface i Etang, a za pecanje bodorke i deverike nam ta hrana pravi probleme zbog toga što je jako koncetrovana.Pre par godina na zonskom takmičenju sam pomešao Gardon i Etang-pecao 15 min., uhvatio 17 bodorki i kraj ko u bioskopu.
 
sto se mene tice nije tajna za DTD smo koristili sledece -- XXL XXL dever maros, super bremix sensas od 300grama, TTX i extra se pokazalo, mozete videti i po nasim rezultatima :).
Sto se tice ostalog Lepa kombinacija za stajace vode za deveriku i bodorku je : Extra keseg , 0.5kg club bremes. club etange, i naravno ttx.

ima jos al najbolje da pitate ako vas zanima za koju vodu konkretno.

Imam i msn breziqm@hotmail.com pa ko ima mozemo tamo da se savetujemo
 
Babe najbolje idu na dedu he,he,he...
Ja koristim 2 kombinacije od Sensasa Etange i Carp Fine ili Club Carp i Etange i naravno Mais (TTX) jedna kesa na 3 kg hrane.
Sad sam počeo da eksperimentišema sa V.D.Eyndeovim Catch i Supercarp Strawbery videćemo...
 

Back
Top