"Tajm" proglasio Zelenskog za ličnost 2022. godine, a žene Irana za heroje godine

Why does Putin despise Zelensky so much?


Because Zelensky is everything Putin wishes he was.

wmabcIR.jpg


Putin has spent decades cultivating an image as a manly and heroic figure. He rides horses bare-chested, does Judo, and stands up for “honest Russian values” against the encroachment of the “degenerate liberal West”. He’s built up a cult of personality around himself that is entirely divorced from reality. And he’s been in it so long that he started to believe his own bullshit.

5ghYwth.jpg


And in the span of a few weeks Volodymyr Zelensky has utterly destroyed that image.


Zelensky is everything Putin pretends to be. He’s brave, strong, and beloved by both his own people and the world at large. And he’s reduced Putin to a laughingstock.


If Putin harbors any personal hatred towards Zelensky, it’s because Zelensky is everything that Putin pretends to be. He has everything that Putin wants to have. His very presence is a constant reminder of Putin’s own failings as a leader and as a person.


And if this war goes on any longer, Zelensky’s actions might very well lead to Putin’s death. Because once there’s blood in the water, dictators don’t last long.
 
Britanci ogorčeni zbog odluke Tajma da nagrada pripadne Zelenskom

Čitaoci britanskog izdanja Dejli mejla oštro su reagovali na odluku magazina Tajm da ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog proglasi za čoveka godine.

Časopis Tajm proglašava svoju "osobu godine" od 1927. godine. Po prvi put je dobio takvu "titulu" Čarls Lindberg - pilot koji je prvi preleteo Atlantski okean sam. Tokom godina, američki predsednici, sovjetski lideri, britanska kraljica Elizabeta Druga, nemačka kancelarka Angela Merkel, ruski predsednik Vladimir Putin, biznismen Elon Mask postali su „ličnost godine“.

Istovremeno, ponekad je izbor časopisa bio izuzetno kontroverzan. Tako je 1938. časopis izabrao Adolfa Hitlera za čoveka godine.

Portparol Kremlja Dmitrij Peskov nazvao je kriterijume za objavljivanje uskogrudnim i mahnito rusofobičnim, kao i da ne idu dalje od zapadnog mejnstrima - prenela je RIA.

https://www.novosti.rs/planeta/svet/1180355/volodimir-zelenski-magazin-tajms-vladimir-putin
Britanci su samo ljubomorni što njihov kralj Charles III. nije stavljen na naslovnicu "TIme-a" kao osoba godine.
 
Britanci ogorčeni zbog odluke Tajma da nagrada pripadne Zelenskom

Čitaoci britanskog izdanja Dejli mejla oštro su reagovali na odluku magazina Tajm da ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog proglasi za čoveka godine.

Časopis Tajm proglašava svoju "osobu godine" od 1927. godine. Po prvi put je dobio takvu "titulu" Čarls Lindberg - pilot koji je prvi preleteo Atlantski okean sam. Tokom godina, američki predsednici, sovjetski lideri, britanska kraljica Elizabeta Druga, nemačka kancelarka Angela Merkel, ruski predsednik Vladimir Putin, biznismen Elon Mask postali su „ličnost godine“.

Istovremeno, ponekad je izbor časopisa bio izuzetno kontroverzan. Tako je 1938. časopis izabrao Adolfa Hitlera za čoveka godine.

Portparol Kremlja Dmitrij Peskov nazvao je kriterijume za objavljivanje uskogrudnim i mahnito rusofobičnim, kao i da ne idu dalje od zapadnog mejnstrima - prenela je RIA.

https://www.novosti.rs/planeta/svet/1180355/volodimir-zelenski-magazin-tajms-vladimir-putin
Mogao sam i mislit. Pročitao sam članak Daily Maila i nema ni riječi o tome da su Britanci ogorčeni zbog odluke Time da se nagrada uruči Zelenskom. Večernje novosti su žuti tisak kao i Informer.
 
Код њих је и Хитлер својевремено био личност године. Тако да ове америчко енглеске марионете не чуде.
Da, slažem se. Amerikanci su svakojake nakaze znali stavljati na naslovnicu kao osobu godine. Mislim da su jednom stavili i Dražu. Zbilja nemaju pojma. :ok:
 
Године 2025. Зеленски у холивудском блокбастеру глуми самог себе, брани земљу од агресора, креће у контранапад, кроз оџак улази у Кремљ, побије све који му се нађу на путу, и у борби прса у прса са архинепријатељем, у последњем тренукту избегава џудо захват и последњим атомом снаге усмрћује ахринепријатеља.

Негде пред зору.

Затим се рађа сунце на ведром јутарњем небу, и то сунце је симбол, не новог дана, већ новог света.
A medvjed?! Zaboravio si na medvjeda. :nono3:
 
Želje su jedno, a stvarnost nešto posve drugo. Ruska agresija je homogenizirala narod i tu nema mjesta za odmak od glavne niti nacionalne politike, a to je obrana i oslobođenje Ukrajine od agresora. Tako je bilo i za vrijeme rata u Hrvatskoj - svi za jednog jedan za sve. Ogroman nacionalni naboj, velika želja za pobjedom i sve je podređeno tom cilju. Tako je sada i u Ukrajini. Potpuna kohezija.

Videli su dušo moja i naši Karađorđe, Kralj Petar 1. i mnoge druge slavne srpske vojvode pa se nisu predavali. I Rusija i Amerika su gubile ratove, nije to nikakva nepoznanica. Predsednik je dužan da učini sve što može za odbranu zemlje. Ukrajina itekako može i hoće da se brani. Ako bi svi kapitulirali kad je protivnik jači onda niko sem SAD i Rusije ne bi trebao ni da ima vojsku.

UK i USA su i Rusiju pomagali kada se ona borila protiv fašizma. Pa je tako britanska i američka pomoć iznosila čak deset posto sovjetskog BDP-a 1943. i 1944. godine, što nikako nije beznačajan doprinos. Velik deo te pomoći je otpremljen u opasnim uslovima, kada su vrebale nemačke podmornice, u nekih 40 britanskih konvoja u ruske arktičke luke, što je saveznike koštalo 92 trgovačka broda i 18 ratnih brodova.

Kako hoce, ja im to savetujem i ovo pisem za njihovo dobro jer znam kako smo prosli sa NATO '99.

Ali, ono sto pametan na pocetku uradi, budala uradi na kraju, i sta se tu moze...? Neka rade kako hoce.
 
Kako hoce, ja im to savetujem i ovo pisem za njihovo dobro jer znam kako smo prosli sa NATO '99.

Ali, ono sto pametan na pocetku uradi, budala uradi na kraju, i sta se tu moze...? Neka rade kako hoce.
Uspoređuješ neusporedivo. NATO nije vodio invaziju na Srbiju s ciljem okupacije zemlje, već je cilj bio prisiliti režim u Beogradu da zaustavi etničko čišćenje Albanaca na Kosovu. S druge strane, Rusija vodi osvajački rat protiv Ukrajine.
 
Uspoređuješ neusporedivo. NATO nije vodio invaziju na Srbiju s ciljem okupacije zemlje, već je cilj bio prisiliti režim u Beogradu da zaustavi etničko čišćenje Albanaca na Kosovu. S druge strane, Rusija vodi osvajački rat protiv Ukrajine.
Naravno da je vodio rat i sa ciljem okupacije dela zemlje. Zato imamo bazu u Bondstilu i priznanje Kosova od strane sila koje su ucestvovale u NATO napadu.
 
Naravno da je vodio rat i sa ciljem okupacije dela zemlje. Zato imamo bazu u Bondstilu i priznanje Kosova od strane sila koje su ucestvovale u NATO napadu.
Da je Milošević nakon višestrukih upozorenja SAD-a i NATO-a prekinuo ofenzivu na Kosovu, Kosovo bi i danas bilo u sastavu Srbije. Izlazak Kosova iz sastava Srbije bila je posljedica djelovanja Miloševićeva režima, a ne cilj NATO-a. s druge strane, cilj Rusije je osvojiti cijelu Ukrajinu, izbrisati je s karte svijeta i pripojiti Rusiji.
 
Da je Milošević nakon višestrukih upozorenja SAD-a i NATO-a prekinuo ofenzivu na Kosovu, Kosovo bi i danas bilo u sastavu Srbije. Izlazak Kosova iz sastava Srbije bila je posljedica djelovanja Miloševićeva režima, a ne cilj NATO-a. s druge strane, cilj Rusije je osvojiti cijelu Ukrajinu, izbrisati je s karte svijeta i pripojiti Rusiji.
Nisam sigurna, ne vise. Tako nesto se bar do sada, nije culo ni u najtemperamentnijim tonovima i izjavama.

U svakom slucaju, odnos snaga je isti ili slican i o tome pisem, bez ulazenja u motive rata, i ne bih se dalje zadrzavala oko toga.
 

Back
Top