Tadic osnovao jos dve agencije

jel neko zna sta su zadaci i obaveze ministarstava, a sta agencija, kao i nadleznosti?

nekako nisam bas upucen, pa mi izgleda kao da se nesto duplira

ako se nesto izuzima iz ministarstava, onda treba da se oseti smanjenje kadrova i troskova u ministarstvima, valjda
 
Imali koje slobodno mesto za mene, ja sam Tadićev fan?!

Red se mora poštovati, ako je neko zaslužio da bude direktor neke agencije, onda je to valjda kolega Tikomir, ili ako ne ništa, onda bar da primi neku plaketu od poreske uprave ili NBS... :worth:

@Tema, videćemo šta će mmf reći na sve to za mesec dana... :think:

Jedno je sigurno, Tadić je lično osnovao te dve agencije. :D
 
jel neko zna sta su zadaci i obaveze ministarstava, a sta agencija, kao i nadleznosti?

nekako nisam bas upucen, pa mi izgleda kao da se nesto duplira

ako se nesto izuzima iz ministarstava, onda treba da se oseti smanjenje kadrova i troskova u ministarstvima, valjda

glavni zadatak im je da udome sto vise stranackih pulena i rodbine pa da onda svi organizuju grupno agencijsko otvoreno takmicenje u pasijansu - TADIC OPEN z:D
 
Primeri preklapanja nadležnosti

Ministarstvo za prostorno planiranje i zaštitu životne sredine
- Agencija za zaštitu životne sredine
- Fond za zaštitu životne sredine
- Agencija za reciklažu
- Zavod za zaštitu prirode
- Agencija za prostorno planiranje

Ministarstvo za rudarstvo i energetiku
- Agencija za energetiku
- Agencija za energetsku efikasnost

Ministarstvo prosvete
- Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja
- Zavod za unapređenje obrazovanja i vaspitanja

*Procene govore da se iz budžeta za rad jedne agencije u proseku izdvaja 700 miliona dinara godišnje

---------------

Znaci Tadic na ime rada jedne agencije godisnje OPLJACKA iz budzeta 700 miliona dinara iliti skoro 8 miliona evra!

A agencija ko kusih pasa - najmanje 50

Tadicu LOPOVE

A ova Enchanted mora da je negde na budzetskoj sisi u nekoj od ovih agencija i zavoda, pa tako brani bez imalo stida - ovu sistemsku pljacku gradjana Srbije. Odaj nam tajnu Enchanted, u kojoj Agenciji, Zavodu ili Fondu si se uhlebila i cepas pasijans po ceo dan o trosku gradjana Srbije? z:D
 
razumem ja da rezim pravi svoju mrezu organa, tako da i kad rezim padne, ostane veliki broj njihovih u novoformiranim agencijama i gde sve ne

samo da vam kazem da se u tim organima i njihovim objektima ne moze i ne sme, cuti jedna kriticka rec o rezimu, gore nego po najzadrtijim manastirima
 
A pazi kako pljackaju Tadicevci budzet preko tih fantomskih agencija zavoda i fondova. Inace u to vreme direktor agencije za privatizaciju je bio sadasnji premijer Mirko Cvetkovic.

-----------------


Široko
Agencija za privatizaciju od 2005. troškove podigla sa 900 miliona na 2,6 milijardi! Plate zaposlenih isplaćuju se iz državnog budžeta, dok se za saradnike sa strane i eksperte trošilo u proseku 500 miliona dinara godišnje


BEOGRAD - Agencija za privatizaciju tokom 2005. i 2006. poslovala je s gubitkom većim od milijardu dinara, pokazuju izveštaji koje je Kuriru na uvid ustupio Goran Delić, do pre dve godine direktor Sektora za internu kontrolu poslovanja agencije. Delić kaže da tek sada priča o tome jer mu je nedavno istekla ugovorna obaveza da dve godine ne sme da iznosi u javnost saznanja o poslovanju agencije.

- Za jesen se najavljuju veliki štrajkovi, socijalni protesti, a sve je to moglo da se predupredi da je država reagovala na moj izveštaj o internoj kontroli. Jasno sam naveo ko od novih vlasnika izbegava obaveze prema državi i zaposlenima. Da je od 2007. neko pokrenuo to pitanje, bilo bi mnogo manje nezadovoljnih na ulicama - tvrdi Delić.

Najvažnija stavka u izveštaju njegovog tima bio je nalaz o trošenju budžetskih sredstava tokom 2005. i 2006. godine. Agencija je u to vreme poslovala s gubitkom većim od milijardu dinara. U doba najveće aktivnosti Agencije za privatizaciju prihodi su bili daleko manji nego tokom ove i prošle godine, kada je proces privatizacije znatno usporen. Rashodi su, međutim, bili duplirani.

- Prihod u 2005. bio je oko 950 miliona dinara, a rashod 1,062 milijarde! Za 2006. prihod je bio 1,89 milijardi, a rashod 1,422 milijarde dinara. Nikada nismo uspeli da do kraja otkrijemo kako je taj novac potrošen! Inače, Agencija za privatizaciju izdržava se iz sopstvenih prihoda, donacija i sponzorstava, ali je indirektni budžetski korisnik. Konkretno, 2006. Agencija za privatizaciju je iz budžeta dobila 300 miliona dinara pomoću Ministarstva privrede, za lične dohotke zaposlenih. Međutim, troškovi za nekakve usluge po ugovoru o delu plaćene su 678 miliona u 2005, da bi već sledeće godine porasli na 721 milion dinara. Istovremeno, za administrativne troškove (niko nije mogao da mi objasni šta je to) je za te dve godine izdvojeno 269 miliona dinara. Takođe, stručne usluge su najpre koštale 450 miliona, a godinu dana kasnije čak 522 miliona dinara - nabraja Delić.

Prema planu prihoda i rashoda za prošlu i ovu godinu, kako tvrdi Delić, apostrofirani prihod je 2,075, a rashod 2,031 milijardu.

- Suficit nije bitan jer ga nema. Finansijski plan za 2009. predviđa prihod od 2,647, a rashod od 2,637 milijardi. Ono što znam je da su 2005. plate bile 190 miliona, a u 2006. 402 miliona. Broj zaposlenih nije povećan, ima ih 400, od čega 390 na neodređeno - tvrdi Delić.
Primera radi, kada bi Agencija za privatizaciju bar racionalizovala troškove i rashode vratila na nivo iz 2005. i 2006. za 1,6 milijardi dinara, obezbedila bi se stabilnost snabdevanja narodnih kuhinja u celoj Srbiji za narednih pet godina! Takođe, za tih 17 miliona evra može da se otvori 3.440 radnih mesta, četiri škole, osam vrtića, da se isplati 94.117 prosečnih penzija, 10.000 minimalnih plata, da se izgradi 17 kilometara autoputa...
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Glavna aplikacija u vladi Srbije je tzv Windows igra Solitaire ili Pasijans

Solitaire is a computer card game that is included in Microsoft Windows. It is a version of Klondike. According to a Microsoft employee, it is the most used application in Windows

zaposleni u tadicevim agencijama, fondovima i zavodima su svi od reda experti za ovu igru z:D

800px-Solitaire_Vista.png


Takodje ne zaostaju ni u igri Podmornica mada ovo slabo igraju jer ih zaboli glava od cifara 4,5,3 z:D

Minesweeper_Vista.png


04.jpg



08.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top