ta peć

Vanja145

Zainteresovan član
Poruka
397
Ne znam da li se ovo nekom jos desava ko ima TA peć .Naime, nocu kad je ukljucim da se napuni ona posle pola sata pocne da pravi iritantne zvukove kao neko pucketanje i nije to sad da pucne jednom dvaput, nego u kontinuitetu i nece da prestane , i ja naravno ne mogu da zaspim pa se nerviram i udaram je ona kao prestane na koji minut i ponovo, izludjuje me. Da li neko ima taj problem, ili jos bolje resenje za taj problem?
 
Ne znam da li se ovo nekom jos desava ko ima TA peć .Naime, nocu kad je ukljucim da se napuni ona posle pola sata pocne da pravi iritantne zvukove kao neko pucketanje i nije to sad da pucne jednom dvaput, nego u kontinuitetu i nece da prestane , i ja naravno ne mogu da zaspim pa se nerviram i udaram je ona kao prestane na koji minut i ponovo, izludjuje me. Da li neko ima taj problem, ili jos bolje resenje za taj problem?
Ja imam slican problem, ali to je zbog toga sto mi je odsecen termostat jer nije radio. Verovatno se ventilator sam okrece kad "oseti" hladnocu, tad udarim po peci i prestane, ali kad legnem, ne udaram nego bude neko vreme pa samo prestane.

Navikni se i ne obracaj paznju.
 
Prosta fizika - na toploti se stvari sire, na hladnoci skupljalju. To tog pucketanja, dolazi zbog toga sto se nesto unutra siri. Verovatno, kada je sklapana TA pec, nije sklopljeno sve kako treba i ocisceno lepo unutra, pa ima delova koji, kada se od toplote sire, udaraju u neke druge delove i stvaraju to pucketanje.

Ja bih to raspakovao i pedantnije poslozio.
 
Ne znam da li se ovo nekom jos desava ko ima TA peć .Naime, nocu kad je ukljucim da se napuni ona posle pola sata pocne da pravi iritantne zvukove kao neko pucketanje i nije to sad da pucne jednom dvaput, nego u kontinuitetu i nece da prestane , i ja naravno ne mogu da zaspim pa se nerviram i udaram je ona kao prestane na koji minut i ponovo, izludjuje me. Da li neko ima taj problem, ili jos bolje resenje za taj problem?
I moja pucketa godinama.
Navikla sam se.
 
Ja imam slican problem, ali to je zbog toga sto mi je odsecen termostat jer nije radio. Verovatno se ventilator sam okrece kad "oseti" hladnocu, tad udarim po peci i prestane, ali kad legnem, ne udaram nego bude neko vreme pa samo prestane.

Navikni se i ne obracaj paznju.
Pa lako je to reci da ne obracam paznju a ja namerno samo to cujem inace upalim tv uvek ali ga skoro pa skroz smanjim sve mi smeta kad hocu da zaspim
 
Ja imam slican problem, ali to je zbog toga sto mi je odsecen termostat jer nije radio. Verovatno se ventilator sam okrece kad "oseti" hladnocu, tad udarim po peci i prestane, ali kad legnem, ne udaram nego bude neko vreme pa samo prestane.

Navikni se i ne obracaj paznju.
Ali ako je to jedino resenje moracu navici
I ja sam udarala i prekine na koji minut i opet krene
 
Ne znam da li se ovo nekom jos desava ko ima TA peć .Naime, nocu kad je ukljucim da se napuni ona posle pola sata pocne da pravi iritantne zvukove kao neko pucketanje i nije to sad da pucne jednom dvaput, nego u kontinuitetu i nece da prestane , i ja naravno ne mogu da zaspim pa se nerviram i udaram je ona kao prestane na koji minut i ponovo, izludjuje me. Da li neko ima taj problem, ili jos bolje resenje za taj problem?
Pa ne znam kakvo je nema tu unutra nista spec osim grejaca i sklopke za izduvavanje koja se ne pali vrv pa nije to
 
Hajde jos jedna pretpostavka,:

Ako je ritmicno udaranje, kao sat, i ne prestaje, onda je moguce da kada se ugreje TA peć, da u samoj peći dolazi do strujanja vazduha i da to strujanje uzrokuje da neki olabavljeni element oscilira i udara u nesto, pa otuda taj zvuk.
U svakom slucaju, treba posložiti i pritegnuti unutra.

Izdrzi ovu zimu, pa na leto resi problem :)
 
Kod mene kad pucka pucka lim, ne kamen...niti cigla...nego onde gde se spajaju stranice...Ali nije to ono jako pucanje koje negde moze da bude, mada i to mislim da je isto metal...
Mozda je lim tanji , ili kriv....mislim da ce kriv lim da vise krcka...

Ali iako imam 3 razlicite peci , najveca naravno najvise pucka, najmanja pucne 4 puta kad se ukljuci i to je to...jos mi i godi sto pucka da znam da grejaci rade...
 
Ponekad je "normalno" da se čuje po neko pucketanje iz TA peći ali ako je to često i svakodnevno, onda peć nije uradjena tj posložena kako treba.
Imali smo nekad TA 3kw i jedno vrijeme je samo ventilator znao da proizvodi odredjenu buku.
Njega je lako riješiti jer je pristupačan dok je ovo drugo vrlo kompleksno i zahtjevno..
 
Kod mene kad pucka pucka lim, ne kamen...niti cigla...nego onde gde se spajaju stranice...Ali nije to ono jako pucanje koje negde moze da bude, mada i to mislim da je isto metal...
Mozda je lim tanji , ili kriv....mislim da ce kriv lim da vise krcka...

Ali iako imam 3 razlicite peci , najveca naravno najvise pucka, najmanja pucne 4 puta kad se ukljuci i to je to...jos mi i godi sto pucka da znam da grejaci rade...
Imao sam dve TA peci i ni jedna nije pucketala,cak i kad ventilator radi.Pored dobre opeke,potrebna je i dobra izolacija,onda bila staklena vuna,tako da nije mogla da zagreje lim toliko da bi doslo do pucketanja.
 
Imao sam dve TA peci i ni jedna nije pucketala,cak i kad ventilator radi.Pored dobre opeke,potrebna je i dobra izolacija,onda bila staklena vuna,tako da nije mogla da zagreje lim toliko da bi doslo do pucketanja.
Da , sad su malo jednostavnije peci , ima staklene vune ali bas malo 2cm, a negde i nema...
Lakse se menjaju grejaci kad crknu , lakse se rasklapa kad se nosi , ali je blizi metal grejacima...nego kod starijih modela...tamo su bili cilindri u sredini...sad su sipkice u horizontali kod najmanjih modela..pricam o magnohromu , on mi je najbolji u tom smislu...
 
Imao sam peci Magnohrom Kraljevo i grejaci su stapovi koji stoje horizontalno,a staklena vuna nije bila ispod 5 cm,a opeke su teske sacuvaj boze.Rasklapao sam i te Elindove sa vertikalnim grejacima.Imale su isto dobru izolaciju,a opeka je iz manjih parcica,pa je bilo lakse za prenosenje,ali dugo trajalo rasklapanje i sklapanje.
 

Back
Top