symbian

HAD~

Aktivan član
Poruka
1.728
vecina vas koja se "zanima" mobilnim telefonima verovatno je primetila da je symbian pao u drugi plan pojavom androida. Ja koristim symbian s60v5 i on ima svoje prednosti i mane ali me nerviraju oni nalozeni pomodari koji su do juce koristili symbian a sad ga pljuju i hvale se androidom. Mislim da je nokia dovoljno jaka firma da stigne i prestigne android. Sta mislite o symbianu i u kom smeru ide?
 
Po meni i dalje najbolji.U prvi plan nudi korisniku sve ono sto je zaista neophodno da ima jedan telefon,a posle ostavlja prostora za spejs satl tehniku.
Istina da ume da uspori telefon ali tome ne pridajem toliki znacaj.Ipak je telefon uredjaj za telefoniranje,a ne za snimanje,merenje ciji je brzi,ciji ima bolju kameru,vecu memoriju itd.
 
Nema nista sporije od androida ne verujem da cu prelaziti sa symbiana..neko ko je zmureci kucao 300 na sat sad mu treba obe ruke i 5x sporije uz ispravljanje gresaka..samo me zanima reinstalacija symbiana ili update dal je pouzdano
 
Jeste,ja sam radio update 4-5 puta na razlicitim telefonima i razlika u radu je bila ogromna.
Kupih prvo 5800,imao uzasne bagove.Nije hteo da se otkljuca,pa onda se gasio ekran u pola neke radnje.Vec sam hteo da ga reklamiram kad videh da je prva verzija softvera.Uradih update i telefon je prosto poleteo.
Ista situacija bila na N97,odradih mu update i dobio totalno drugi telefon.I nemam nameru da menjam marku telefona.Htedoh Iphone 4 ali kad sam video kako glupe propuste ima odustao sam.Tako da je sledeci N8
 
Po meni i dalje najbolji.U prvi plan nudi korisniku sve ono sto je zaista neophodno da ima jedan telefon,a posle ostavlja prostora za spejs satl tehniku.
Istina da ume da uspori telefon ali tome ne pridajem toliki znacaj.Ipak je telefon uredjaj za telefoniranje,a ne za snimanje,merenje ciji je brzi,ciji ima bolju kameru,vecu memoriju itd.

I ja kazem da je najbolji,i najjednostavniji. Iz principa necu nikad koristiti android :D Pa symbian je trenutno ubedljivo najkorisceniji mobilni OS (ne mogu da se segim tacnih procenata) .
 
Ipak je telefon uredjaj za telefoniranje,a ne za snimanje,merenje ciji je brzi,ciji ima bolju kameru,vecu memoriju itd.

Lol mobilni je davno prestao da bude samo to, tako moja mama i baba govore kada ja uzmem neki skup mobilni lol
I ja sam za symbian,jednostavno vollim interfejs, grafike, slozenost(volim kada je OS komplikovan), i cuo sam da ce se sada moci updateovati symbian(v3) na nove verzije preko interneta(nece kao prije sto su novu verziju stavljali na nove uredjaje, a stari nisu mogli nikako da instaliraju noviju verziju).
 

Back
Top