Svi sem Ferarija

Oath ponovo bulazni...kiitos.


Tu sam te cekao.Kako objasnjavas onda da je pre one serije od 8 pobeda u sezoni 1998 Mika imao najbolji rezultat sa samo par drugih mesta,a njegova prva pobeda je dosla u Jerez 1997 kada je Villeneuve propustio oba McLarena.Te 1998 godine,niko nije video McLaren kao moguceg rivala Ferraiju,a seti se onog motora Mercedes-Ilmora koji su koristili,kako je bio savrseno napravljen.Seti se GP Australije kada je Coulthard propustio Miku da pobedi i GP Belgije kada je David izbacio Schumachera iz trke,navodno nije video da je Schumi iza njega.Stari dobri Coulthard koji je tada govorio da ce sve uciniti da Mika uzme titulu.
Druga titula Mike je dosla onda kada je imao za protivnika Irvine,i to tek posle Schumijevog loma noge,jer da nije bilo tog incidenta,Mika ne bi osvojio titulu 1999.
Kako je Mika dospeo u McLaren,to se isto zapitaj.Kao test vozac jer su ugovori sa Ligier i Williams propali,i kada je dobio sansu da sedne da vozi? Kada se Andretti povukao,a 1994 godine sa Peugeot motorima,Mika je bio dovoljno jeftin vozac da bi te godine razvijao sa Brudnleom te masine.
A i seti se onog udesa koji je izazvao u Hockenheimu kada je zahvaljujuci sasvim glupom potezu da zatvori Alesia uspeo da izbaci 16 bolida van staze.
Mika nikada nije imao ceo tim oko sebe kao sto je to Schumacher imao jos od prvog dana kada je dosao u Benetton i prakticno penzionisao time trostrukog sampiona sveta Nelson Piqueta.

Ako vec pominjes Sennu,Laudu,Prosta,zasto su onda oni odavali pocast tada mladom Schumacheru i govorili sve najbolje o njemu?Slucajno?hå?
Zar nije Senna bio taj koji je bio fasciniran Schumacherovim stilom voznje kada je 1993 video u Estorilu kako Schumi prolazi kroz krivine i njegovo cuveno pumpanje gasa,koji je i sam Senna poceo da vezba.

A o Kimiu,,,,zna se kako je dosao do McLarena,koje je zapravo bilo mesto nemackog vozaca Heidfelda.Ali Mikin uticaj a i Rosbergov da finski vozac nastavi tradiciju u timu.
Osvesti se covece i prihvati cinjenice.
Ja sam barem imao prilike da sve to gledam uzivo u Nurburgring,Hockenheim,Magny Cours,Spa Francorchamps.
 
Ljudi moji, pa niko ne osporava da je Šumi majstor, već da je toliki majstor kakvim ga predstavljate. Eto Fizikela ih sve odvalio k'o nesretne, pa jel to on naučio nešto zimus, ili je tim uspeo da uradi sve moguće da ovaj pobegne? A Šumi zaboravio da vozi??? Pa svi su oni maheri za volanom, sa jako malim razlikama, najviše na račun stila vožnje. Pomenuta je ona sezona kad je Šumi slomio nogu. Tada ga je zamenio Sato(?), koji je do tada imao preko nekoliko poena u karijeri, a u tih par trka je išao par puta i na podijum! Pa ako to ništa ne govori onda stvarno ne vredi pričati!!!
 
jomini:
Ljudi moji, pa niko ne osporava da je Šumi majstor, već da je toliki majstor kakvim ga predstavljate. Eto Fizikela ih sve odvalio k'o nesretne, pa jel to on naučio nešto zimus, ili je tim uspeo da uradi sve moguće da ovaj pobegne? A Šumi zaboravio da vozi??? Pa svi su oni maheri za volanom, sa jako malim razlikama, najviše na račun stila vožnje. Pomenuta je ona sezona kad je Šumi slomio nogu. Tada ga je zamenio Mika Salo(?), koji je do tada imao preko nekoliko poena u karijeri, a u tih par trka je išao par puta i na podijum! Pa ako to ništa ne govori onda stvarno ne vredi pričati!!!
 
Ne moras 3 puta da saljes poruku.
Oath:
Tu sam te cekao.Kako objasnjavas onda da je pre one serije od 8 pobeda u sezoni 1998 Mika imao najbolji rezultat sa samo par drugih mesta,a njegova prva pobeda je dosla u Jerez 1997 kada je Villeneuve propustio oba McLarena.Te 1998 godine,niko nije video McLaren kao moguceg rivala Ferraiju,a seti se onog motora Mercedes-Ilmora koji su koristili,kako je bio savrseno napravljen.Seti se GP Australije kada je Coulthard propustio Miku da pobedi i GP Belgije kada je David izbacio Schumachera iz trke,navodno nije video da je Schumi iza njega.Stari dobri Coulthard koji je tada govorio da ce sve uciniti da Mika uzme titulu.
Druga titula Mike je dosla onda kada je imao za protivnika Irvine,i to tek posle Schumijevog loma noge,jer da nije bilo tog incidenta,Mika ne bi osvojio titulu 1999.
Hakinen 97 u odnosu na 98.Vec sam objasnio.Kao npr. Ferari 96-97.
Naravno da je motor bio savrseno napravljen, i danas je to taj motor koji svi kritikuju(iako su svi motori prosli vise od 1800km u testiranju bez ijednog problema, prvi problem se dodgodio prosle nedelje u Herezu).U Australiji su se slozili Mika i David (znas vec oko cega) i ja im eto verujem.Ti mozes da im ne verujes.Mom verovanju ide u prilog to sto bi po svakoj logici Kultard trebao da bude favorizovan jer je on Britanac, jer je pre toga bio uspesniji od Mike sa svojim pobedama...P.S.Nemoj da pocinjemo sa propustanjima
:lol:
'Izbacivanje' Sumahera od strane Kultarda je takodje krajnje diskutabilno, u uzasnim okolnostima-dok s druge strane postoje ociti pokusaji Sumahera da izbaci svoje direktne rivale.
Ko kaze da bi Sumaher napravio razliku 99?Ti kazes da bi-ja kazem da ne bi!Salo je odlicno vozio u odsustvu Sumahera, usput receno.
Oath:
Kako je Mika dospeo u McLaren,to se isto zapitaj.Kao test vozac jer su ugovori sa Ligier i Williams propali,i kada je dobio sansu da sedne da vozi? Kada se Andretti povukao,a 1994 godine sa Peugeot motorima,Mika je bio dovoljno jeftin vozac da bi te godine razvijao sa Brudnleom te masine.
Sve to stoji.Pa?Jel on zbog ovog losiji vozac?
Vidi se da ne znas i da je bas taj vas toliko hvaljeni Sumaher u F1 dosao zato sto su Dzordanu trebale pare, iako je imao boljih izbora od Sumahera...ostalo je istorija.
Oath:
A i seti se onog udesa koji je izazvao u Hockenheimu kada je zahvaljujuci sasvim glupom potezu da zatvori Alesia uspeo da izbaci 16 bolida van staze.
Sumi to radi jednog po jednog. :lol:
Oath:
Ako vec pominjes Sennu,Laudu,Prosta,zasto su onda oni odavali pocast tada mladom Schumacheru i govorili sve najbolje o njemu?Slucajno?hå?
Zar nije Senna bio taj koji je bio fasciniran Schumacherovim stilom voznje kada je 1993 video u Estorilu kako Schumi prolazi kroz krivine i njegovo cuveno pumpanje gasa,koji je i sam Senna poceo da vezba.
To je uvek tako, kad god se pojavi mlada zestoka zvezda svi stari igraci krenu da ga dizu u nebesa, tako je u danasnje vreme sa Alonsom, Batonom, malo ranije Kimijem, Veberom...
Inace, bas Sena je kritikovao Sumahera za upotrebu kontrole proklizavanja i rekao da mu se ne svidja kao covek. :wink:
Oath:
A o Kimiu,,,,zna se kako je dosao do McLarena,koje je zapravo bilo mesto nemackog vozaca Heidfelda.Ali Mikin uticaj a i Rosbergov da finski vozac nastavi tradiciju u timu.
Naravno da nije MESTO Hajdfelda, u Meklarenu niko nema REZERVACIJE :roll: :roll: :roll:
A Ron Denis i Mercedes motorsport nikada ne bi dozvolili da se dovede los(iji) vozac.Jednostavno-pravila igre su gruba-Kimi donosi kes i tiule-Niku nista ne fali, ali to prosto nije dovoljno.Tu se naravno, ex sampioni bez novcanog ugovora nista ne pitaju.Naravno da je Hakinen vise voleo da Finac dodje u Meklaren, ali danas je svet takav da bi i Ferari 'prodao' Sumahera za sitne pare.

Sto se tice dna tvog posta, necu se nadmetati 'kome je veci'. :lol:
Samo mali komentar-mogao bi da sidjes s pravca i da dodjes do Rivage i Adelaide, da pogledas malo ko ima kontrolu a ko ne.Razgovarao sam sa ortakom koji je bio u Rivazu i rekao mi je da Sumi nikako nije mogao ljudski da prodje, i kada bi krenuo dobro pala bi kontra koja ga tera na drugi kraj krivine, i da je sva publika jedva cekala njegov prolaz jer su najvise smrdele gume kad prodje Sumi. :lol: :lol: :lol:
 
Šta reći,...
KIMI baksuze *ble te gume.Prosto mi dođe krivo, ajd da je do njega, nego uvek nešto peto usvali da osvoji doobre bodove.
Ovako,... čekajmo bolje dane.
Ostalima svaka čast, a posebno otpisanom Kultardu koji je svima pokazao da nije za staro gvožđe.
 
ikksx:
Šta reći,...
KIMI baksuze *ble te gume.Prosto mi dođe krivo, ajd da je do njega, nego uvek nešto peto usvali da osvoji doobre bodove.
Ovako,... čekajmo bolje dane.
Ostalima svaka čast, a posebno otpisanom Kultardu koji je svima pokazao da nije za staro gvožđe.

Siroma' ni za to nije!!! :wink: :lol: :lol: :lol:

CIAO! 8)
 
Izgleda da je i ovaj put prošlo " SVI sem Ferarija".
No Šumi je bio brz, te ću mu ostaviti prostora za još jednu trku da vidimo di im je taj novi bolid, a ako i onda pukne, on i Barikelo, onda ću da se prepustim uživanju i besomučnom kikotanju.
No i ovako se obistinjuje ono što sam im celu prošlu sezonu govorio, a nisu mi mogli poverovati ni blizu.
Jedino što sam zamenio malo mesta sa Renoom, jer sam mislio da će ipak najbrži biti Mercedes.
Se vidamo. :arrow:
 
O je
diapo_141.jpg
 
Ne, to je West McLaren Mercedes MP4/20, najsavrseniji trkacki automobil svih vremena 8)
Pravi se u najsavrsenijoj gradjevini na planeti.
Prave ga neki od najstrucnijih ljudi na svetu.
Finlandia(inace fenomenalna) je rezervisana za after-party, posle jedne od (mnogih) pobeda, a simbolicno receno, uskoro ce da 'ide' na Johnnie Walker. 8)
 
RaiKkonen 911:
Ne, to je West McLaren Mercedes MP4/20, najsavrseniji trkacki automobil svih vremena 8)
Pravi se u najsavrsenijoj gradjevini na planeti.
Prave ga neki od najstrucnijih ljudi na svetu.
Finlandia(inace fenomenalna) je rezervisana za after-party, posle jedne od (mnogih) pobeda, a simbolicno receno, uskoro ce da 'ide' na Johnnie Walker. 8)

To jeste MP4/20, ali s početka godine, pre početka sezone 2005. Ako se obrati pažnja (što bi rekao Radovan ;)) videće se da nema "vikinške rogove", koji su dodati kasnije.
 
RaiKkonen 911:
Ne, to je West McLaren Mercedes MP4/20, najsavrseniji trkacki automobil svih vremena 8)
Pravi se u najsavrsenijoj gradjevini na planeti.
Prave ga neki od najstrucnijih ljudi na svetu.
Finlandia(inace fenomenalna) je rezervisana za after-party, posle jedne od (mnogih) pobeda, a simbolicno receno, uskoro ce da 'ide' na Johnnie Walker. 8)

Pa sami rezultati govore koliko je savrsen kada mu onako pucaju trouglasta ramena i otpadaju tockovi,a pogotovo te pobede,da,zaista ih je bilo puno.Cak 3,pa to je sramota za proslogodisnjih 15 Ferrarijevih pobeda.
 
Dont_Break_The_Oath:
RaiKkonen 911:
Ne, to je West McLaren Mercedes MP4/20, najsavrseniji trkacki automobil svih vremena 8)
Pravi se u najsavrsenijoj gradjevini na planeti.
Prave ga neki od najstrucnijih ljudi na svetu.
Finlandia(inace fenomenalna) je rezervisana za after-party, posle jedne od (mnogih) pobeda, a simbolicno receno, uskoro ce da 'ide' na Johnnie Walker. 8)

Pa sami rezultati govore koliko je savrsen kada mu onako pucaju trouglasta ramena i otpadaju tockovi,a pogotovo te pobede,da,zaista ih je bilo puno.Cak 3,pa to je sramota za proslogodisnjih 15 Ferrarijevih pobeda.
:lol: :lol: :lol: To je zato što uz svu savršenost delove vešanja kupuju na buvljaku...Da se malo i prištedi (informacija Rikonen 911)!
 
O poslednjoj trci - šta reći.
Ja kao okoreli fan Mečke čestitam Alonsiu i Renou, čestitam i Šumiki što ostade u istom krugu.
No opet Mečka nije ostala bez baksuzluka:Montoja ispade sa 3 mesta, Kimi krenuo sa 13, a ukupan zaostatak na kraju je bio oko 12 sec. pa se pitam šta bi bilo da je krenuo sa 3 mesta :?:
Šta vi mislite?
Poz.
 

Back
Top