Kafana Sveže okrečeni pab "Kod Maxe čp" (knjiški moljci XXVII)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
I kad uđeš u 50e možeš da živiš i dalje.
Istina promene se dešavaju ali to nije razlog da se ne uživa.

Ni 40e, ni 50e nisu kraj i dešava se da sudija svira kraj tamo negde u 70im, 80im
Taj sudija svira onako kako je kome Svevišnji na rođenju propisao.
No, nećemo o onome što može rastužiti...

Lep dan, svečarski... dovoljno razloga za osmeh...
 
I kad uđeš u 50e možeš da živiš i dalje.
Istina promene se dešavaju ali to nije razlog da se ne uživa.
Gledam ceo zivot kako se nista ne menja u zivotu ljudi jer su sebe vezali za stan.
Kucu i bastu.Jedno mesto odakle ne idu nigde osim mozda na groblje ili neciju sahranu da izjave saucesce,do prodavnice ili jednom u deset godina nesto dalje.Jedino postaju verbalno nasilni prema onima sa kojima zive,verbalno agresivni.
Postaju horderi (ako su horderi novog ne moze da se prodje od onog sto kupuju,ako su starog to smrdi na budj te je teze).Oni koji uspeju da se bogato udaju ozene psihicki zlostavljaju,ponizavaju bracu ili sestre koji to nisu uspeli ali se imovine ne odricu iako su sebe (decu,ako ih imaju) obezbedili.Klasno raslojavanje u praksi (ja sam bila u Grkoj ti nisi (nikad nigde na odmoru) sestra sestri ili brat sestri da pokaze kako je iznad jer ima vise para.
Ni 40e, ni 50e nisu kraj
Sa cetdeset se ulazi u srednje doba ono muskarac,zena nema vise mladosti.
Mnogo gadan psihicki prelazak.
Sa pedeset vec ide se ka sezdeset starost,bolest,navikavanje na zivot bez zuba jer nema para za vestake ni obicne ni implante.
i dešava se da sudija svira kraj tamo negde u 70im, 80im
Stan,televizija su sve sto mnogi imaju ili stan,radio ako nemaju para za kablovsku.
Mnogi nemaju ni sve zube da stave nove te tako zive u svojim sezdesetim,sedamdesetim,osamdesetim.
 
Dobro jutro, dragi Moljci.
Srećan Đurđevdan svima koji slave.

Htedoh postaviti pesmu "Đurđevdan", ali me je @Smarti preduhitrio. :)

U vezi te opšte poznate i mnogo puta prepevane pesme, postoji jedna zanimljivost, koju je Goran Bregović rekao u jednom intervjuu:

"Pesma 'Đurđevdan' je pravljena za film Emira Kusturice 'Dom za vešanje'. Onda sam ja pravio prepev za ploču 'Bjelog dugmeta', kao jednu malu ljubavnu pesmu. Zapravo kao jedan mali omaž Đorđu Balaševiću, koga nažalost nikad nisam potpisao na ploči, ali ta pesma je mali omaž... Jer je glavni stih za tu pesmu zapravo Balaševićev stih - kad ja nisam s' onom koju volim".

U to ime:
Ne.

"PesmaĐurđevdan“, koju je pre gotovo tri decenije obradio Goran Bregović je pesma tuge i bola, nastala u ljudskoj nemoći i očaju, ali i ponosu i prkosu sarajevskih Srba koji su vozovima smrti na Đurđevdan 1942. godine transportovani za Jasenovac, odakle se vratio tek svaki deseti Srbin od njih 3.000 koliko ih je ..."

Detaljno:

https://jadovno.com/pjesma-djurevdan-nastala-je-u-vozu-za-jasenovac/
 
Taj sudija svira onako kako je kome Svevišnji na rođenju propisao.
Šta više čeka sto ne svira prirodno,brzo,bezbolno u miru?
No, nećemo o onome što može rastužiti...
Ovo sto zovu zivot je tuzno,tesko,bolno,beskrajno porazavajuce.
To o cemu pišeš je ono čemu se žudi,vecni zivot duse.
Lep dan, svečarski....
Jeste al' bi mogli da se pomolimo za sve kojima nije jer su mnogi pod pritiskom zivota postali veoma otrovni,verbalno nasilni te je mnogo tesko trpeti ih a para nema za selidbu ~ najvise poziva za prijave nasilja ima za praznike jer ljudi treba da budu zajedno sto ne funkcionise a mnogi ne prijavljuju jer nemaju gde da odu ako prijave.
Da,ima kome je lepo al' treba se pomoliti za one kojima je realno ako cemo bas.
dovoljno razloga za osmeh...
Ne bas kad se nema deo zuba,jedan zub ili kako god sta vec ubija veru u sebe.
 
Hej, nek mi neko donese cigara, sad vidim da NEEEMA. Help!
Screenshot_20240506-095815_Samsung Internet.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top