Svetski sud za ekoloske zlocine

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Pri Ujedinjenim nacijama bi trebao da se formira Svetski sud za ekoloske zlocine.

(Nesto slicno Sudu za ratne zlocine u Hagu)

I da kaznjava sve velike zagadjivace i one koji ne vode racuna o prirodi.

Od kazni bi trebalo da se investira posumljavanje po svetu....

Sta mislite o tome?
 
To je dobra ideja! :ok:
Ali ironija je što bi taj sud bio formiran od strane najvećih zagađivača
(severne Amerike, severozapadne Evrope, Rusije, Kine i Indije)... :aha:

Oni ne poštuju ni sporazume koji su sami doneli: iz Kjotoa 1997. godine, iz Kopenhagena 2009. godine,... :(

Bićemo srećni (kao ljudska bića) ako do kraja 21. veka budemo još uvek imali vodu za piće. :aha:
Strahuje se da je naši praunuci neće imati, a ona je - život! :aha:
 
Pri Ujedinjenim nacijama bi trebao da se formira Svetski sud za ekoloske zlocine.

(Nesto slicno Sudu za ratne zlocine u Hagu)

I da kaznjava sve velike zagadjivace i one koji ne vode racuna o prirodi.

Od kazni bi trebalo da se investira posumljavanje po svetu....

Sta mislite o tome?

Мислим да ако буду радили посао како треба(а неће да га раде), Америка ће отићи у пм.
 
To je dobra ideja! :ok:
Ali ironija je što bi taj sud bio formiran od strane najvećih zagađivača
(severne Amerike, severozapadne Evrope, Rusije, Kine i Indije)... :aha:

Oni ne poštuju ni sporazume koji su sami doneli: iz Kjotoa 1997. godine, iz Kopenhagena 2009. godine,... :(

Bićemo srećni (kao ljudska bića) ako do kraja 21. veka budemo još uvek imali vodu za piće. :aha:
Strahuje se da je naši praunuci neće imati, a ona je - život! :aha:

2 milijarde ljudi u svetu vec odavno nema pristup pijacoj vodi
 
2 milijarde ljudi u svetu vec odavno nema pristup pijacoj vodi


Znam ... :sad2: Toga se uvek setim kad se tuširam duže od 5 minuta :aha:
Ili dok zalivam cveće,... :(

U poslednjih godinu dana izbegam sokove i pijem isključivo vodu i ponekad čaj, baš iz tog razloga koliko je potrebna organizmu, koliko je zdrava i koliko je sve manje ima...:sad2:
Gledala sam jednu dokumentarnu emisiju na rts1 mislim da se zove Horizonti...strašno :sad2: što kažeš vode već nema samo što neki to još ne znaju...
A i gledala sam na jutjubu takođe emisiju o stvaranju Zemlje - voda je zaista blagoslov... :(
 
Znam ... :sad2: Toga se uvek setim kad se tuširam duže od 5 minuta :aha:
Ili dok zalivam cveće,... :(

U poslednjih godinu dana izbegam sokove i pijem isključivo vodu i ponekad čaj, baš iz tog razloga koliko je potrebna organizmu, koliko je zdrava i koliko je sve manje ima...:sad2:
Gledala sam jednu dokumentarnu emisiju na rts1 mislim da se zove Horizonti...strašno :sad2: što kažeš vode već nema samo što neki to još ne znaju...
A i gledala sam na jutjubu takođe emisiju o stvaranju Zemlje - voda je zaista blagoslov... :(

u stvari vode ima,ali su je neodgovorni i gramzivi zabljutavili a onda prisvojili izvore i sad je prodaju ljudima
tu gde nema pijace vode radi se o tome da ispustaju hemiju i otpad u reke a ne postave sisteme za ciscenje,doduse ni na zapadu se ne pije voda iz vodovoda i pored preciscavanja
kako ce sad neko u indiji ili bangladesu da kupuje vodu kad zivi ispod 2 dolara dnevno,piju sta imaju i onda oboljevaju ili umiru od bolesti prouzrokovanih zagadjenom vodom
ima i za to brojka koliko dece u svetu umre godisnje zbog toga
 
u stvari vode ima,ali su je neodgovorni i gramzivi zabljutavili a onda prisvojili izvore i sad je prodaju ljudima
tu gde nema pijace vode radi se o tome da ispustaju hemiju i otpad u reke a ne postave sisteme za ciscenje,doduse ni na zapadu se ne pije voda iz vodovoda i pored preciscavanja
kako ce sad neko u indiji ili bangladesu da kupuje vodu kad zivi ispod 2 dolara dnevno,piju sta imaju i onda oboljevaju ili umiru od bolesti prouzrokovanih zagadjenom vodom
ima i za to brojka koliko dece u svetu umre godisnje zbog toga

Ne znam da li to treba da se poveze i sa cinjenicom da nas je "previse" na Zemlji i da neki namerno ne brinu za druge i njihove osnovne potrebe :aha:
Verovatno je tako! :(
 
Znam ... :sad2: Toga se uvek setim kad se tuširam duže od 5 minuta :aha:
Ili dok zalivam cveće,... :(

U poslednjih godinu dana izbegam sokove i pijem isključivo vodu i ponekad čaj, baš iz tog razloga koliko je potrebna organizmu, koliko je zdrava i koliko je sve manje ima...:sad2:
Gledala sam jednu dokumentarnu emisiju na rts1 mislim da se zove Horizonti...strašno :sad2: što kažeš vode već nema samo što neki to još ne znaju...
A i gledala sam na jutjubu takođe emisiju o stvaranju Zemlje - voda je zaista blagoslov... :(

Ako svu vodu na planeti zamislimo kao 10 casa, 8 od tih deset casa je SLANA VODA.....

Samo 2 case su SLATKA VODA...

Od te 2 case slatke vode, samo POLA CASE je VODA ZA PICE! :sad2:
 
Pri Ujedinjenim nacijama bi trebao da se formira Svetski sud za ekoloske zlocine.

(Nesto slicno Sudu za ratne zlocine u Hagu)

I da kaznjava sve velike zagadjivace i one koji ne vode racuna o prirodi.

Od kazni bi trebalo da se investira posumljavanje po svetu....

Sta mislite o tome?
A inače Haški sud za ratne zločine je opšte poznat po svojoj pravičnosti.

Znam ... :sad2: Toga se uvek setim kad se tuširam duže od 5 minuta :aha:
Ili dok zalivam cveće,... :(

U poslednjih godinu dana izbegam sokove i pijem isključivo vodu i ponekad čaj, baš iz tog razloga koliko je potrebna organizmu, koliko je zdrava i koliko je sve manje ima...:sad2:
Gledala sam jednu dokumentarnu emisiju na rts1 mislim da se zove Horizonti...strašno :sad2: što kažeš vode već nema samo što neki to još ne znaju...
A i gledala sam na jutjubu takođe emisiju o stvaranju Zemlje - voda je zaista blagoslov... :(

E zato ja kad se tuširam, ne pustim da voda badava šiklja iz tuša i dok se sapunjam. Pokvasim se, zatvorim česmu nasapunjam se, istrljam, pustim vodu i isperem se.
Kad perem zube, ne pustim da voda curi i dok trljam zube četkicom nego pustim kad treba da ih isperem.
Kad perem sudove, ne pustim da lije voda dok trljam sudove deterdžentom. Nego ih lepo istrljam sunđerom a onda pustim vodu i ispiram. ;)

p.s. bez imalo skromnosti tvrdim da JA kao jedinka uradim skoro koliko trećina Srbije po pitanju takvih - (šta više) globalnih stvari
 
Poslednja izmena:
303536_490763714272301_1320287164_n.jpg
 

Back
Top