Све врсте пејзажа

Hvala........
Sonu DSC 600 i malo obrade u ACD - u........
ja sam jos pacer za ozbiljna fotkanja.......

Re-exposureofPicture132res-1-1.jpg

O pa fala danez... dobro sam prosao u tvojim kritikama :)

A sto se tice most ai ja sam se dvoumio da li da ga secnem ili da ga ostavim... i ne znam zasto sam odlucio da ga ostavim... valjda da se vidi malo i ljudskih ruku delo :)

Druga fotka... mozda ne sitma moja obrada? Cini mi se da nebo nije bas najsretnije?

p.s. kod druge sam expresno slikao, izjeli me komarci.. #$@!*&!

ved rane bilo bi lepo da nam još nešto kažeš o panoramama močvare...gde je fotkano, kolika je veličina panorame u origanalnoj veličini, iz koliko fotografija je sastavljena itd...
inače što se fotografija tiče, prepisujem što je danez rekao...
a što se tiče mosta za cropovanje, tamo gde je ovakva močvara, ljudi i njihove ruke nemaju šta da rade, tako da ih zato treba izbaciti...
a na drugoj fotki si se malo igrao sa nebom, kao što kažeš ne najsretnije...a što se tiče komaraca, za prave fotografe i nije ti neki izgovor...
i samo da završim...odlične panorame...

Mocvara se nalazi kod Panceva, paralelno sa rekom Tamiš, а konkretno ovaj deo je kod zeleznickog mosta preko kojeg ide Beovoz iz Pa za Bg. Vozeci se vozom sam i video tu mocvaru (sa desne strane kad kad idem za Bg). Bilo bi super kad bi neko bio dovoljno lud da se popne na vrh mosta iodande slika, imao bi odlican pogled :)

Uglavnom prve dve sam slikao sa obale mocvare, prva sa desne obale a druga sa prednje strane. Zbog toga mi je na prvoj nebo mnogo lepse jer je ugao sunca bio mnogo bolji. Trecu sam slikao sa mosta.. kao sto se i vidi, jel. Svaka je sastavljena su od 5-7 fotki.

Inace, mocvara ide celom duzinom reke Tamis a sa strane ide nasip kojim se komotno moze voziti autom a i sama obala je vrlo pristupacna za prici tik do vode a poluostrva daju odlicne mogucnosti da udjes izmedju vode i fotkas. Ima čaplji i pataka pa bi one mogle lepo da se slikaju ali treba bolji objektiv da bi ih lepo slikao iz daljine jer brzo pobegnu ako krenes da se priblizavas.

Poslednja izmena:

Back