Sve manje studenata na državnim fakultetima

За редовне студенте су обавезна. Философски факултет је раније избацивао и листу студената којима је забрањено полагање у јуну, предпостављам да је због изостанка са предавања.
Што се колоквијума тиче, премало испита се полаже тако. Обично један по години, понегде и више али слабо.
Verovatno sve zavisi od fakulteta do fakulteta. Znam dosta njih kojima predavanja nisu obavezna, tj preko njih mozes da skupis 5-10 poena. Obavezne su vežbe iz praktičnih predmeta
Sto se tice kolokvijuma i to verovatno zavisi od fakulteta do fakulteta ja sam dosta polagala preko toga
 
  • Neće da uče, hoće što lakše da prođu
  • Interesantni su samo oni fakulteti za koje ima posla (vojska, policija, IT), ili prolaze u inostranstvu

Po zadnjem popisu, Srbija ima bezmalo 1 milion fakultetski obrazovanih ljudi, i to na manje od 7 miliona stanovnika. Možda su deca i roditelji shvatili da ima previše poglavica a malo indijanaca. Kao što sam pisao u skorašnjoj temi, više se isplati da budeš neki majstor
gde je taj popis? pa valjda je bilo manje od 10% fakultetski obrazovanih pre samo par godina?
 

Back
Top