Све Лале (и остали Банаћани) - Коначно регион "Банат"!

Да ли Банат заслужује да буде засебна административна јединица у Србији?

  • Да, наравно.

  • Не, никако, Банат је колонија АП Војводине!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

menjam.se

Iskusan
Banovan
Poruka
5.939
11081829474d63f044cf2e8154959118_368x463.jpg


Сјајна вест!

Према новој административној подели Србије, коначно ће Банат добити свој регион! :super:

Коначно ће бити познато да су Лале само из Баната, а не како се раније погрешно ширило, како су сви из Војводине "Лале".

Да ли је Банат коначно заслужио да има своју административну јединицу и свој административни центар, уместо да се вуче уз изанђалу и већ свима мрску АП Војводину (питање је у анкети, а расправа на теми)?
 
Најбоље је да се сви изделимо.
Да направимо 6 држава:Банат,Бачку,Срем,Београд,Шумадију и Рашку.
То би било најбоље.

Ма не државе, бре... Региони, укидање Војводине... :(

Само је једна држава. Србија. :ok:
 
11081829474d63f044cf2e8154959118_368x463.jpg


Сјајна вест!

Према новој административној подели Србије, коначно ће Банат добити свој регион! :super:

Коначно ће бити познато да су Лале само из Баната, а не како се раније погрешно ширило, како су сви из Војводине "Лале".

Да ли је Банат коначно заслужио да има своју административну јединицу и свој административни центар, уместо да се вуче уз изанђалу и већ свима мрску АП Војводину (питање је у анкети, а расправа на теми)?
Evo im ga na ...
Nikada , zašto bi Zrenjanin bio glavni u Banatu?
 
11081829474d63f044cf2e8154959118_368x463.jpg


Сјајна вест!

Према новој административној подели Србије, коначно ће Банат добити свој регион! :super:

Коначно ће бити познато да су Лале само из Баната, а не како се раније погрешно ширило, како су сви из Војводине "Лале".

Да ли је Банат коначно заслужио да има своју административну јединицу и свој административни центар, уместо да се вуче уз изанђалу и већ свима мрску АП Војводину (питање је у анкети, а расправа на теми)?

Ta, neg šta je, neg zaslužio. Sadeka će Čanak, onu svoju, da prostite pogolemu otpozadnicu morati skrolcentrisati sam na Bačku, pa kako joj budne, jerbo ga ni u Sremu ne fermadu bogznakolko:D
 
Најбоље је да се сви изделимо.
Да направимо 6 држава:Банат,Бачку,Срем,Београд,Шумадију и Рашку.
То би било најбоље.

Sedam regiona: Banat, Bačka, Srem, Beograd, Šumadija, Raška i Negotinska krajina.

Iz svakog regiona po sedam poslanika + predsednik Skupštine, puna kapa.

Kolika država, tolika i skupština.
 
Ма не државе, бре... Региони, укидање Војводине... :(

Само је једна држава. Србија. :ok:

Pa stvarno... poenta statusa AP jeste bila u decentralizaciji i osamostaljivanju.

Tako da, kad jednom budu uspostavljeni regioni, status AP ce biti samo bespotrebni relikt.
 
http://www.helsinki.org.rs/doc/HB-No26.pdf

Tadićeva ideja o stabilizaciji i uređenju Srbije kao simetrične države pomoću regionalizacije i decentralizacije, gde bi i drugi regioni uživali ista prava kao Vojvodina ipak mora da prođe ozbiljno ,,razmatranje’’ (od strane autonomaša i drugih političkih aktera). Ono što se u ovom trenutku sa sigurnošću može reći jeste to da će ,,simetrija’’ obezbediti Vojvodini manje nego što očekuje i zahteva, dok će režim sebi obezbediti više prostora da manevriše i da se nosi sa raznim ,,prilagođavanjima’’ uključujući i one iz Vojvodine. Međutim, pravo pitanje je, ,,Da li je nesimetrični položaj Vojvodine pravi izvor nestabilnosti?” Regionalizacija ne podrazumeva simetriju, naprotiv – ona podrazumeva asimetriju, t.j. različite stepene autonomije po regionima u zavisnosti od njihovih konkretnih istorijskih, političkih, kulturnih i društvenih karakteristika.


Cak su se i u Helsinskom odboru za ljudska prava bavili ovim pitanjem...
 
Најбоље је да се сви изделимо.
Да направимо 6 држава:Банат,Бачку,Срем,Београд,Шумадију и Рашку.
То би било најбоље.

najbolje je da srbija da pocne da vlada beogradom, a ne jugoslovenski beograd srbijom.
 
Ta mogu da mi puše i pančevo i zrenjanin kao i beograd
pozdrav od Kikinđanina!!!
Предлажем Панчево за "главни административни центар" Баната.Град има све што је потребно за ту улогу:двије ријеке,загађење,пропалу индустрију,безперспективност,.... :)
 
snejks;"Ta mogu da mi puše i pančevo i zrenjanin kao i beograd
pozdrav od Kikinđanina!!!"

Биће белај.Чини ми се да је превелик овај Банат,па би најбоље било да га подјелимо.Једно три,четири дијела за почетак,а посље ћемо да видимо.:)
Ко што рече Чаруга:" сад нас је мање,али смо је ли јачи."
 
Ta mogu da mi puše i pančevo i zrenjanin kao i beograd
pozdrav od Kikinđanina!!!

Нека буде Кикинда, мени миндеђ... Мада ми је логично да буде Зрењанин, јер је већи и у центру региона, али како год хоћете. Мени је само драго јер већ 2 године говорим да Панчево, ако и треба да буде у неком региону, треба да буде у београдском, а овде се коначно то предлаже. Тако да немој бринути да ће у Панчеву бити центар будућег региона. ;)
 
11081829474d63f044cf2e8154959118_368x463.jpg


Сјајна вест!

Према новој административној подели Србије, коначно ће Банат добити свој регион! :super:

Коначно ће бити познато да су Лале само из Баната, а не како се раније погрешно ширило, како су сви из Војводине "Лале".

Да ли је Банат коначно заслужио да има своју административну јединицу и свој административни центар, уместо да се вуче уз изанђалу и већ свима мрску АП Војводину (питање је у анкети, а расправа на теми)?

U sluchaju da ovo nije neka provokacija za ove nashe LSV-ovce onda cu reci sledece. NE TREBAJU NAM BRE VISE TIREGIONI I
PARAMECIJUM DRZAVE U PM!!!, nemoj sada i ti ko Dinkic, treba svu mogucu autonomiju preneti na opstine a pokrajinske i regionalne parlamente
i bilo sta slicno ili ukinuti ili prebaciti ih kao deo drzavne skupstine koja bi zasedala u 4 ili 6 najveca grada u Srbiji dakle najveca grada
u Srbiji dakle: BG, NS, Nis, KG, Zrenjanin i Subotica ili ko je vec 6-i po broju stanovnika(mozda Sabac???)...

https://www.facebook.com/note.php?note_id=137775739611186

Namesto da se bavimo resavanjem konkretnih problema mi se bavimo regionima,
i ja sam pre bio za te regione ali sam shvatio da ce to samo da nam isprazni dzepove za jos
50-100 eura mesecno. Norveska je drzava sa administrativnim regionima u kojoj je sva vlast
preneta na opstine i zato ima ubedljivo nejveci BDP u Evropi duzi niz godina, tamo se stedi gde god
je to moguce i ako se ima puno para. Voze se skromni automobili uglavnom, zgrade su taman tolike
da zadovolje potrebe kojima su namenjene, ... itd. Sada ce neko reci a Nemci. Pusti Nemce to su ista
g.... kao i oni koji su ih izdigli iz pepela. Pljackali su dijamante i bisere u Namibiji i Kamerunu, izrabljivali
su: Poljsku, Apatin, Banat i nas i rumunski, Madjarsku i Ukrajinsku i rumunsku besarabiju, najbolju
zemlju za obradu na svetu... Dobro!?.... ne moze se reci... doneli su i dosta toga dobrog
ali mnogo vise dobrog su doneli Austrijanci nego Nemci koji su samo uzimali za svoju vojsku a nista nisu
davali. Treba da se ugledamo na Skandinavske zemlje jer su oni uglavnom posteno i zahvaljujuci svojoj pacifistickoj
politici napravili najbogatija drustva na svetu. Srbija ne mora da pliva u novcu ali bar da svi imamo po 500-600 eur
mesecno i to je najbolje, zllatna sredina.
 
Нека буде Кикинда, мени миндеђ... Мада ми је логично да буде Зрењанин, јер је већи и у центру региона, али како год хоћете. Мени је само драго јер већ 2 године говорим да Панчево, ако и треба да буде у неком региону, треба да буде у београдском, а овде се коначно то предлаже. Тако да немој бринути да ће у Панчеву бити центар будућег региона. ;)

kao zrenjaninka, nikako se ne slazem sa pancevom, jer je ono samo geografski u vojvodini, a zapravo je vezan za bg. ja bih zrenjanin, jer je u njemu nastao naftagas, pa da ga vratimo iz novog sada, koji je sto alav kao i beograd, i treba ga malo umiriti, ali verujte, ne bih se bunila ni za kikindu, ili vrsac, samo dalje od bg i ns, gde sad zivim,ali bih se vratila u banat, samo da mu vratimo perspektivu :-)
 

Back
Top