Sunovrat civilizacije u 21 veku

vreme je da mi ljudi budemo, postanemo ljudi, da vidimo koliko imamo zajednickog,a ne samo da se svadjamo

evo ja prvi vidim i sagalsnost sa onima sa kojima po pravilu retko kada imam isto ili slicno misljenje

dajte da budemo ljudi, sto rece patrijarh, da vidimo gde smo saglasni, gde mozemo da se sporazumemo, makar i bili razliciti, cak suprotnih stanovista
Мислим да у екстремним ситуацијама постижемо ту сагласност и заједништво.
Штета што је само тад.
 
Ovde neće padati atomske bombe a šta posle kada navale nemački i francuski ozračeni zombiji? 🤔
Они су "изузетни", мислим да би их блам појео да дођу на "нискоразредни" Балкан. :mrgreen:

Можда овде неће падати, али ако буду падале другде по Европи, и ми ћемо бити озрачени зомбији. :sad2:
 
Мислим да у екстремним ситуацијама постижемо ту сагласност и заједништво.
Штета што је само тад.
Moje iskustvo kaze da je to privid, a ja sam operisao sa time....Tj ja vidim da su u jedinici svi kao satic....tik tak, ali to je strah i izgubljenost, a ne saglasnost....Mislim ovako , saglasnost je kad imas svoje misljenje i aktivno radis na njemu, a ne joj usro sam se, ne mogu da odlucim ili dok odlucim ode sve u pi materinu, ti si dobar ti sad odluci...ja cu kad prodje sr.anje da ti ebem mater...
 
Autorska tema.

Dakle ne gledam televiziju to je po meni medij za debile. Informišem se putem portala i foruma (sa rezervom) jer ima mnogo plaćene bagre koja botuje.

Juče mi je zvonio telefon nekoliko prijatelja me pitalo kako može da se živi bez struje i vode u vikendici. Sudnji dan je izgleda sve bliži pa moramo da se prilagodimo besmislu današnjice i bolesnicima koji diktiraju svetsku propast.

Dakle bez struje ne može tj može u letnjim mesecima sa solarnim panelima. U zimskom periodu ta količina el energije nije dovoljna za rad frižidera i zamrzivača što mi je bilo glavno pitanje između ostalih kada se završi ova VELIKA EKONOMSKA PLJAČKA!

Umesto frižidera je moguće jedino držati meso i jaja pri samoj površini bunara gde je od 5-10° celzijusa. Tako je moj pradeda čuvao hranu u pletenij korpi iznad površine vode umotano u krpe. Namirnice mesnog porekla je najbolje dimiti i tako držati u bunaru. U obzir dolazi pečenje kuvanje mesa i zalivanje mašću u teglama pa tako može dugo da stoji. To su sve kratkoročna rešenja da se odmah razumemo.

Znači za funkcionisanje vam treba cisterna za kišnicu od barem 10 kubika i dobar bunar.

Grejanje i kuvanje naravno na ugalj ili drva.

Tu je i nabavka KOZE koja je nekada davno hranila celu porodicu. Dakle koza je oko 50-70 evra
Tu su ovce i prasići lakše je to držati i jesti po potrebi nego puniti zamrzivače bez struje.

Bašta po izboru krompir, kupus i luk obavezno ostalo je stvar izbora. Dakle nema potrebe da se toliko brinete iako su lopovi amateri na vlasti :)

Pogledajte prilog 1160086
to mi mnogo komplikovano.
Mnogo je jednostavnije uzeti motku u ruke i spreciti zlo koje mirno sedimo i cekamo.
 

Back
Top