Sujeverje kod Srba?

To ti je dobar znak da si pravi vjernik ali ima ljudi koji nisu tako čvrsti i pokleknu. Ne moraju reći da Boga nema već napuste hrišćanstvo. Pa makar je kroz istoriju naših balkanskih naroda pod Turcima bilo primjera.
...slazem se da ima i takvih ali daj mi reci jel ipak vise onoh koji kad im odjednom krene ono bas na dobro - jednostavno se ponesu i zaborave na Boga fokusirajuci se na gresne "slasti"zivota ?
 
Pravi je vernik ujedno i dobar vernik jer je nemoguce biti u samo jednom od ovih stanja...to mu dodje nesto poput onih opisa "zivi mrtvac", zlatno drvo. bela crnina i t.d.
...s tim sto moram napomenuti da dobar vernik ne znaci bezgresni vernik jer je to tehnicki nemoguca opcija.
Nema coveka da ne gresi i svako ko kaze da je bezgresan on je laza.
Pravi sam vernik u smislu da cvrsto verujem, da sam nepokolebiv e u tom smislu pravi vernik.
 
Nema coveka da ne gresi i svako ko kaze da je bezgresan on je laza.
Lajkovao sam ti poruku zbogg ovog komentarea s kojim se potpuno slazem..ali:

Pravi sam vernik u smislu da cvrsto verujem,
Jel verujes u ono sto Bog zaista trazi...?
Ovo te pitam jel su i ateisti izuzetno veliki vernici,ono cvrsto veruju u paradoskalne teorije...
da sam nepokolebiv e u tom smislu pravi vernik.
...biti nepokoljebljiv jeste vrlina iskljucivo kada imas veru u Boga onakvu kakvu On zaista trazi a koja se moze videti iskljucivo u okvirima Svetog Pisma !
 
mora prvo na kurs.
Потпуно си у праву, ништа без курса кад су у питању те западњачке религије, нису то ове источњачке па да можеш како хоћеш, а не бато, код њих нема трте мрте, ипак је то духовност непреднијег левела. :rtfm:
 

Back
Top