subotarsko-adventisticko "krstenje"

Gost
Kako izgleda deo subotarskog bajanja, koje oni nazivaju “krštenje” ? Pogledajmo zajedno:

1. Da li veruješ u Boga Oca, Njegovog Sina Isusa Hrista, i Duha Svetoga ? OVDE SE POKLANjAJU GOSPODU BOGU, I TO JE U REDU.
...
...


6. Da li prihvataš da su deset zapovesti obavezujući za Hrišćane; i da je tvoja svrha, uz pomoć snage Hrista, da držiš taj zakon, uključujući četvrtu zapovest, koja zahteva svetkovanje sedmog dana u sedmici kao subote Božje ? PRVI DEO JE U REDU, A ONDA SE IZDVAJA I NAGLAŠAVA 4. ZAPOVEST JER JE ONA OČIGLEDNO POSEBNA I IZNAD OSTALIH 9 ZAPOVESTI. NA OSNOVU ČEGA AKO HRISTOS TAKSTATIVNO POBRAJA SVIH DEVET, A NE I SUBOTU U NOVOME ZAVETU, NAPROTIV OBRUSIO SE NA SUBOTU PA JE CAK I ZBOG KRSENJA SUBOTE RASPET, JER JU JE I SAM PREKRSIO REKAVSI JEDNOME ISCELJENOME DA NOSI SVOJ ODAR U SUBOTU, STO JE BILO ZABRANJENO?

...
...

8. Da li prihvataš biblijsko učenje o duhovnim darovima, i da li veruješ da je dar proroštva u crkvi ostatka jedan od znakova prepoznavanja te crkve ?
OVDE SE ZAPRAVO TRAŽI OD KANDIDATA ZA BAJANjE, DA SE POKLONI GURUU SEKTE – LAZNOJ PROROCICI VAJTOVOJ!!!

9. Veruješ li u crkvenu organizaciju, i u svoju obavezu da podržiš crkvu sa DESETKOM, PRILOZIMA, LIČNIM NAPORIMA i UTICAJEM ?
OVDE SE KANDIDAT OBAVEZUJE DA ĆE DA POMAŽE SEKTU, ZAPRAVO PREDUZECE KAKO FINANSIJSKI, TAKO I LIČNIM VEZAMA !!!

10. Veruješ li da je tvoje telo hram Duha Svetoga i da ćeš dati počast Bogu brinući se o svom telu, izbegavajući ono što je štetno, uzdržavajući se od sve nečiste hrane...
OVDE SE KLANjAJU OPET GURUU SEKTE I NjENOJ “ZDRAVSTVENOJ REFORMI”. PROSTO JE NEVOVATNO DA SUBOTARI MOGU DA NAPRAVE HRISTA I APOSTOLE LAZOVIMA, JER JE USTANOVLJENO NOVIM ZAVETOM DA NEMA VISE CISTE I NECISTE HRANE, JER JE HRISTOS REKAO DA NISTA NE POGANI SPOLJA STO ULAZI U COVEKA.
...

12. Da li prihvataš učenje Novog Zaveta o krštenju pogružavanjem, i da li želiš da budeš kršten KAO JAVNA OBJAVA vere u Hrista i za oprost grehova. OVDE SE VIDI DA JE BAJANjE ZA NjIH SAMO JAVNA OBJAVA KOMŠIJAMA DA SU POSTALI “HRIŠĆANI”.

13. Da li veruješ da je crkva Adventista Sedmog Dana – crkva ostatka... OVDE SE IDENTIFIKUJE ZAHTEV IZ TAČKE 8, I TRAŽI SE DA SE KANDIDAT POKLONI SEKTI ČIJI “DUHOVNI DAROVI” SU ZAPRAVO FANTAZIJE GURUA SEKTE. PROSTO JE NEVEROVATNO DA NEKOME NOVOKRSTENOM U STARTU ISPIRAJU MOZAK SA NEBULOZOM DA SU ONI NEKAKVA CRKVA OSTATKA TAKO BEZOCNO TRGAJUCI IZ KONTEKSTA SZ SAMO ZATO STO JE TO IZMISLJOTINA ELENE.



Krštenje je uslov spasenja. Da bi subotari obajali (“krstili”) nekog člana, pored vere u Boga, sledeći uslovi su neophodni, a oni automatski predstavljaju i uslov za spasenje:
Verovanje u gurua sekte – Vajtovu, da je ona bila proročica - da su napisanija gurua proročanska.
Svetkovanje subote.
Davanje desetka i priloga.
Pomaganje sekte ličnim vezama.
Ne jedenje “nečiste” hrane – vegetarijanstvo.
Verovanje da je upravo i samo njihova sekta “odabrana” od Boga, najlukavijim trganjem SZ o OSTATKU samo zato sto je to bio zamajac, inicijalna kapisla ekspanzionisticke politike grupe pohlepnih i lakomih ljudi koji su eto pronasli nacin da se materijalno obogate kao Vajt Elen.
 
OVDE SE ZAPRAVO TRAŽI OD KANDIDATA ZA BAJANjE, DA SE POKLONI GURUU SEKTE – LAZNOJ PROROCICI VAJTOVOJ!!!
Čista laž!
OVDE SE KANDIDAT OBAVEZUJE DA ĆE DA POMAŽE SEKTU, ZAPRAVO PREDUZECE KAKO FINANSIJSKI, TAKO I LIČNIM VEZAMA !!!
Poluistina, koja je još gora od laži
OVDE SE KLANjAJU OPET GURUU SEKTE I NjENOJ “ZDRAVSTVENOJ REFORMI”. PROSTO JE NEVOVATNO DA SUBOTARI MOGU DA NAPRAVE HRISTA I APOSTOLE LAZOVIMA, JER JE USTANOVLJENO NOVIM ZAVETOM DA NEMA VISE CISTE I NECISTE HRANE, JER JE HRISTOS REKAO DA NISTA NE POGANI SPOLJA STO ULAZI U COVEKA.
Potpuno izvrtanje istine!
OVDE SE VIDI DA JE BAJANjE ZA NjIH SAMO JAVNA OBJAVA KOMŠIJAMA DA SU POSTALI “HRIŠĆANI”.
Ti krštenje nazivaš bajanjem? Bezobrazluk!Uporedi to sa Prvoslanim krštenjem, da vidiš šta je bajanje!Poluistina!
OVDE SE IDENTIFIKUJE ZAHTEV IZ TAČKE 8, I TRAŽI SE DA SE KANDIDAT POKLONI SEKTI ČIJI “DUHOVNI DAROVI” SU ZAPRAVO FANTAZIJE GURUA SEKTE. PROSTO JE NEVEROVATNO DA NEKOME NOVOKRSTENOM U STARTU ISPIRAJU MOZAK SA NEBULOZOM DA SU ONI NEKAKVA CRKVA OSTATKA TAKO BEZOCNO TRGAJUCI IZ KONTEKSTA SZ SAMO ZATO STO JE TO IZMISLJOTINA ELENE.
Ovako napisano, laž!

Krštenje je uslov spasenja. Da bi subotari obajali (“krstili”) nekog člana, pored vere u Boga, sledeći uslovi su neophodni, a oni automatski predstavljaju i uslov za spasenje:
Verovanje u gurua sekte – Vajtovu, da je ona bila proročica - da su napisanija gurua proročanska.
Svetkovanje subote.
Davanje desetka i priloga.
Pomaganje sekte ličnim vezama.
Ne jedenje “nečiste” hrane – vegetarijanstvo.
Verovanje da je upravo i samo njihova sekta “odabrana” od Boga, najlukavijim trganjem SZ o OSTATKU samo zato sto je to bio zamajac, inicijalna kapisla ekspanzionisticke politike grupe pohlepnih i lakomih ljudi koji su eto pronasli nacin da se materijalno obogate kao Vajt Elen.

Ne mogu sve po redu ali 90% izvrnuto. Postoji, dragi goste, jedan ovde koji se predstavlja raznim imenima na ovom forumu. On je isto tako bolestan kao i ti, od subotara, ali od njih najviše. Valjda je svestan da mu kao sledbeniku one druge strane, tamne, najviše smeta istina. Pa ti savetujem ne slediš tu liniju, jer je to put ka smrti. Laž je čisto krešenje Božjeg zakona, a kako kaže apostol Jakov ko prekrši jednu zapovest kriv je za sve Jakov 2:10 Јер који сав закон одржи а сагријеши у једноме, крив је за све. Ali kad bude shvatio šta radi biće kasno. No kako ja verujem da dragi Bog sve vidi i sve beleži u nebeske knjige, tako će On zabeležiti i sve njegove napade, ali i tvoj. Zato se mani tog nečasnog posla u službi nečastivoga odmah na početku.
 
Истина је једна, али ово што овај Гост и ти пишете сигурно није. А за то ћете дати свој одговор у онај дан, када дође Христос да нас поведе у царство небеско. Мислите о томе.
 
Претпостављам да је "истина" откривена тек у 19. веку и то епилептичарки Вајтовој. Е јадни... Него, човек ти ту саркастично ставља до знања колико је било глупо оно ваше вишеструко рачунање времена Христовог повратка, иако у Библији стоји да то време зна само Отац. :wink:
 
RIMLJANIMA 3,21 A sada se bez zakona javila pravda Božija, posvedočena od Zakona i Proroka.


istina je nikodime da to sto si citirao Jakova 2,10 neko treba ljudima da kaze da se to odnosi upravo na one koji su POD zakonom, a ne na one koji nisu. to znaci, ako se ti neobrezani pozivas na zakon automatski ga skrnavis. ako se ti koji subotom nosi neki teret, pozivas na zakon, automatski hulis na isti. itd. itd.

znaci zna se za koga je propisan, a za koga nije propisan zakon. na primer zakon o ekstraprofiterima u srbiji nije propisan za sirotinju, nego zna se za koga - 1.Tim 1,9.


JER JE HRISTOS ZAVRSETAK ZAKONA ZA OPRAVDANJE SVAKOME KOJI VERUJE (RIMLJANIMA 10,4).
 
Anonymous:
RIMLJANIMA 3,21 A sada se bez zakona javila pravda Božija, posvedočena od Zakona i Proroka.


istina je nikodime da to sto si citirao Jakova 2,10 neko treba ljudima da kaze da se to odnosi upravo na one koji su POD zakonom, a ne na one koji nisu. to znaci, ako se ti neobrezani pozivas na zakon automatski ga skrnavis. ako se ti koji subotom nosi neki teret, pozivas na zakon, automatski hulis na isti. itd. itd.

znaci zna se za koga je propisan, a za koga nije propisan zakon. na primer zakon o ekstraprofiterima u srbiji nije propisan za sirotinju, nego zna se za koga - 1.Tim 1,9.


JER JE HRISTOS ZAVRSETAK ZAKONA ZA OPRAVDANJE SVAKOME KOJI VERUJE (RIMLJANIMA 10,4).


РИМ 3:31 Кваримо ли дакле закон вјером? Боже сачувај! него га још утврђујемо.

МАР 7:8 Јер остависте заповијести Божије, а држите обичаје људске, прање жбанова и чаша; и друга многа такова чините. 9 И рече им: добро укидате заповијест Божију да свој обичај сачувате.

МАТ 5:17 Не мислите да сам ја дошао да покварим закон или пророке: нијесам дошао да покварим, него да испуним. 18 Јер вам заиста кажем: докле небо и земља стоји, неће нестати ни најмањега словца или једне титле из закона док се све не изврши.

Jakov 2:10 Јер који сав закон одржи а сагријеши у једноме, крив је за све.

Видим да ме као гост јако добро познајеш. Знаш да сам необрезан, да суботом носим терет, да аутоматски хулим на закон... откуд то? Имаш ли ти дар пророштва?
 
Anonymous:
RIMLJANIMA 3,21 A sada se bez zakona javila pravda Božija, posvedočena od Zakona i Proroka.


istina je nikodime da to sto si citirao Jakova 2,10 neko treba ljudima da kaze da se to odnosi upravo na one koji su POD zakonom, a ne na one koji nisu. to znaci, ako se ti neobrezani pozivas na zakon automatski ga skrnavis. ako se ti koji subotom nosi neki teret, pozivas na zakon, automatski hulis na isti. itd. itd.

znaci zna se za koga je propisan, a za koga nije propisan zakon. na primer zakon o ekstraprofiterima u srbiji nije propisan za sirotinju, nego zna se za koga - 1.Tim 1,9.


JER JE HRISTOS ZAVRSETAK ZAKONA ZA OPRAVDANJE SVAKOME KOJI VERUJE (RIMLJANIMA 10,4).


РИМ 3:31 Кваримо ли дакле закон вјером? Боже сачувај! него га још утврђујемо.

МАР 7:8 Јер остависте заповијести Божије, а држите обичаје људске, прање жбанова и чаша; и друга многа такова чините. 9 И рече им: добро укидате заповијест Божију да свој обичај сачувате.

МАТ 5:17 Не мислите да сам ја дошао да покварим закон или пророке: нијесам дошао да покварим, него да испуним. 18 Јер вам заиста кажем: докле небо и земља стоји, неће нестати ни најмањега словца или једне титле из закона док се све не изврши.

Jakov 2:10 Јер који сав закон одржи а сагријеши у једноме, крив је за све.

Видим да ме као гост јако добро познајеш. Знаш да сам необрезан, да суботом носим терет, да аутоматски хулим на закон... откуд то? Имаш ли ти дар пророштва?
 
Postoje dva konteksta zakona, i to sam vec objasnjvao tako da kad se ti pozivas na jevandjelje, na Hrista ti vrlo dobro znas da je rec o PROROCIMA. Ili ne znas? Ali evo ti ovo:



Тимотију посланица прва
светог апостола Павла

7. И хтели би да буду законици, а не разумеју ни шта говоре, ни шта утврђују.

Мар. 12:24

8. А знамо да је закон добар ако га ко држи као што треба.

Рим. 7:12

9. Знајући ово да праведнику закон није постављен, него безаконицима и непокорнима и безбожницима и грешницима, неправеднима и поганима, крвницима оца и матере, крвницима људским,

Рим. 13:4, Гал. 3:19,

10. Курварима, мужеложницима, људокрадицама, лажљивцима, клетвопреступницима, и ако шта има противно здравој науци


drzanje zakona kao sto treba ne podrazumeva samo da ti budes podrezean i da ne nosis teret u subotu,... jer je napisano nema ni jednoga...
 
...:
Postoje dva konteksta zakona, i to sam vec objasnjvao tako da kad se ti pozivas na jevandjelje, na Hrista ti vrlo dobro znas da je rec o PROROCIMA. Ili ne znas? Ali evo ti ovo:



Тимотију посланица прва
светог апостола Павла

7. И хтели би да буду законици, а не разумеју ни шта говоре, ни шта утврђују.

Мар. 12:24

8. А знамо да је закон добар ако га ко држи као што треба.

Рим. 7:12

9. Знајући ово да праведнику закон није постављен, него безаконицима и непокорнима и безбожницима и грешницима, неправеднима и поганима, крвницима оца и матере, крвницима људским,

Рим. 13:4, Гал. 3:19,

10. Курварима, мужеложницима, људокрадицама, лажљивцима, клетвопреступницима, и ако шта има противно здравој науци


drzanje zakona kao sto treba ne podrazumeva samo da ti budes podrezean i da ne nosis teret u subotu,... jer je napisano nema ni jednoga...

Какве ти сметње имаш у томе што Адвентисти желе да поштују заповести, а при том и суботу, као део тог истог Декалога? Да ли би ти то волео некако да забраниш? Можда би ти волео само да будеш у праву. Што се мене тиче мисли како хоћеш и како желиш. Буди у праву, ако ти то чини задовољство. Ја сам своје уверење и веру пронашао и утврдио, али при то не гушим ничију веру, иако се разликује од моје. Можда ти је жао нас, који ћемо држећи Десет Заповести, изгубити вечни живот. Па немој да ти је жао. Ми ћемо проћи по нашој вери као и свако други по својој. Ми, зато што верујемо Богу, држимо те Заповести. Зато што нам је Он у Писму рекао да се не мења и да је он једини Бог, и јуче и данас и сутра. Ја га нећу мењати, Он је за мене исти онај Бог који створио свет, исти онај бог који је на Синају дао свој закон који је вечан, исти онај Бог који је умро на крсту Голготе ради мојих греха, исти онај Бог који сада у небеској светињи чини оно што ти не признајеш, али ја признајем, и исти онај Бог који ће доћи по нас и избавити нас из овог греховног тела и дати нам ново непропадљиво и који ће бити са нама и ми са Њим.

Нека нам Бог да вере да останемо с Њим док се све не испуни. Амин!
 
MaranAta:
Проблем је у томе што суботарска секта и њен гуру Вајтова мисле да је 4. заповест важнија од прве. А то је чисто БЕЗБОЖНИШТВО. :?

Problem je u tome što to nije istina. A ono što nije istina zove se ... drugim imenom, a ljudi koji govore tako zovu se jednim ružnim imenom.
 
Nikodim Ljutic:
...:
Postoje dva konteksta zakona, i to sam vec objasnjvao tako da kad se ti pozivas na jevandjelje, na Hrista ti vrlo dobro znas da je rec o PROROCIMA. Ili ne znas? Ali evo ti ovo:



Тимотију посланица прва
светог апостола Павла

7. И хтели би да буду законици, а не разумеју ни шта говоре, ни шта утврђују.

Мар. 12:24

8. А знамо да је закон добар ако га ко држи као што треба.

Рим. 7:12

9. Знајући ово да праведнику закон није постављен, него безаконицима и непокорнима и безбожницима и грешницима, неправеднима и поганима, крвницима оца и матере, крвницима људским,

Рим. 13:4, Гал. 3:19,

10. Курварима, мужеложницима, људокрадицама, лажљивцима, клетвопреступницима, и ако шта има противно здравој науци


drzanje zakona kao sto treba ne podrazumeva samo da ti budes podrezean i da ne nosis teret u subotu,... jer je napisano nema ni jednoga...

Какве ти сметње имаш у томе што Адвентисти желе да поштују заповести, а при том и суботу, као део тог истог Декалога? Да ли би ти то волео некако да забраниш? Можда би ти волео само да будеш у праву. Што се мене тиче мисли како хоћеш и како желиш. Буди у праву, ако ти то чини задовољство. Ја сам своје уверење и веру пронашао и утврдио, али при то не гушим ничију веру, иако се разликује од моје. Можда ти је жао нас, који ћемо држећи Десет Заповести, изгубити вечни живот. Па немој да ти је жао. Ми ћемо проћи по нашој вери као и свако други по својој. Ми, зато што верујемо Богу, држимо те Заповести. Зато што нам је Он у Писму рекао да се не мења и да је он једини Бог, и јуче и данас и сутра. Ја га нећу мењати, Он је за мене исти онај Бог који створио свет, исти онај бог који је на Синају дао свој закон који је вечан, исти онај Бог који је умро на крсту Голготе ради мојих греха, исти онај Бог који сада у небеској светињи чини оно што ти не признајеш, али ја признајем, и исти онај Бог који ће доћи по нас и избавити нас из овог греховног тела и дати нам ново непропадљиво и који ће бити са нама и ми са Њим.

Нека нам Бог да вере да останемо с Њим док се све не испуни. Амин!

Ne, Nikodime Ljuticu, ja utvrdjujem zakon i to za one koje je apostol PAVLE GORE NABROJAO, A TI VIDI SAM KOJI SI OD NJIH. NECES TI DRZANJEM DEKALOGA IZGUBITI VECNI ZIVOT, VEC ZATO STO SI ZASLEPLJEN, I NE VIDIS DA POSTOJI VISI STANDARD OD DEKALOGA, DA POSTOJI BLAGODAT HRISTOVA, NOVI ZAVET, A DA JE BLIZU JAKO DA STARI ZASTARI, NA PRIMER, PRONADJE SE GEN ZA NASILJE PA SE ELIMINISE I VISE NIKOM NE MOZE NI TEORETSKI DA DODJE DA UBIJE DRUGOGA. TO ZNACI DA JE TA ZAPOVEST ZASTARELA, NISTA SE NE MENJA, NEGO JE ZASTARELA. ALI DANAS DOK GOD NEKIMA DOLAZI DA UBIJAJU, NJIMA TREBA ZAPOVEST: NE UBIJ! NAMA, KOJIMA U SRCE NIKADA NE BI DOSLO DA UBIJEMO, NAMA TA ZAPOVEST NI NE TREBA, NIJE ZA NAS NI PROPISANA NIKAD BILA.

STO SE TICE SVETLECE SUBOTE, IZVOLI ODGOVORI COVEKU, A TO STO MENI IMPUTIRAS NEISTINE INSINUACIJE IZMISLJOTINE BEZOCNO KAO DA JA ZASTUPAM ONO STO MI NE PADA NA PAMET, TO GOVORI KAKAV SI TI KAO COVEK, NE VEZANO ZA PRIPADNOST OVOJ ILI ONOJ DENOMINACIJI.
 

Back
Top