Subjektni centrizam

O da i da ti odgovorim na upit...
Mudri i pametni ne meditiraju-to glupani čine...
Zakaj meni treba meditacija?
Bit ću veseliji,srećniji ,kaj kad saznam koji nas kerec yebe iz drugog plana i zakaj
smo smrtni u zakaj smo nastali i koji nam smisao (sisao ja volijem reč!) koji Navar-Martijal
objasnil-Put ka Svanu ybg...
Kad smisliš Marica kaj bi štela v životu tom-eto ti Marica smisao ,a onom ludom Kamiju se moreš posrat
na filozofiju ,na Mit o Sizifu i pozdravit psihopatu Stranca...
I tak je Kami bil ministar kulture kod generala De Gola yebal ga vragec v rit!:hahaha:

- - - - - - - - - -

Svaka vasa misao filozofi ima rupu. :D

Kaj si ti trocevka?:hahaha::rotf:
 
Ali zar to širenje svesti nije samo sumračno stanje iz koga se samo srećni vraćaju neoštećeni ?
Umesto nepotrebnog i opasnog "iskakanja iz uma", dovoljno je svakodnevno ga razvijati svesnim
i usmerenim naporom, kao što to homosapijens radi od trenutka
kada je prvi put stavio prst na čelo.
Nema kreativnijeg uma od budnog i bistrog uma, sve ostalo su bizarni eksperimenti
"golog majmuna" - kako je čoveka s nežnošću krstio Dezmond Moris. :)

Slažem se.
Ljudi koji su ozbiljno posvećeni tome imaju napredne pristupe ekspanziji svesti ali pod vođstvom učitelja.
Oni koji su neozbiljni misle da se to može postići drogom ali droga spušta još gore nego što diže.
Oni koji shvataju da to nije nepotrebna stvar, u okvirima svakodnevnice rade na sebi i svetu oko sebe.
 
Moje shvatanje mudrosti je reci sustinu u malo reci. Citajuci vase doktorate, tesko da i sami znate o cemu pricate.

Potpuno si u pravu.
Ali ne baš potpuno.
O širenju svesti mogu se pisati ne knjige nego tomovi.
Ali zarad Tvog shvatanja mudrosti treba skratiti priču.
I to je ok zašto da ne.
Ali Tvoje shvatanje mudrosti dovodi do zaključka da drugi nemaju pojma.
Znači subjektivna glupost vodi u objektivni zaključak?
Alo..
 
Potpuno si u pravu.
Ali ne baš potpuno.
O širenju svesti mogu se pisati ne knjige nego tomovi.
Ali zarad Tvog shvatanja mudrosti treba skratiti priču.
I to je ok zašto da ne.
Ali Tvoje shvatanje mudrosti dovodi do zaključka da drugi nemaju pojma.
Znači subjektivna glupost vodi u objektivni zaključak?
Alo..

Marica je pravica...
"Sve što imaš reči,reci kratko ,ako tako ne znaš -čuti." L.Witgenstein.
U jednoj sveobuhvatnoj misli je moguće misliti istinu o postojanju,ali ta misao
nije jedna već je svuda poput Prane -Svetog Duha! Polipriutnost!
Nažalost,nama subjektocentričnim bićima to nije moguće! Mahovina možda? Zato i ne umire!
 
Kad sam otkrio da je moguće policentrično mišljenje,poput kvadrofonije tj.da se jedan problem gleda iz svih
perspektiva ,pa i one božanske-puklo mi pred očima,a tek sam klinac bio...
Zato ja kažem da filozofija ništa ne vredi-možeš biti i pametan i mudar dok ne zgrabiš ambiciju i zaluduješ da ostvariš cilj
-sama mudrost đabe!
Dok nisam zajunio,uspeh mi se samo osmehivao,tek kad sam "zagrizao" i rešio...
 
Potpuno si u pravu.
Ali ne baš potpuno.
O širenju svesti mogu se pisati ne knjige nego tomovi.
Ali zarad Tvog shvatanja mudrosti treba skratiti priču.
I to je ok zašto da ne.
Ali Tvoje shvatanje mudrosti dovodi do zaključka da drugi nemaju pojma.
Znači subjektivna glupost vodi u objektivni zaključak?
Alo..

Semioticke zavrzlame me ne mogu zbuniti jer sam doktorirala knjizevnost. Obrazujes se naravno, ali ne izvlacis sud o necemu sa kontemplacijom malo levo malo desno. Filozofija je uvek samo jedna, jer se bavi samo jednim pojmom i postoji samo jedna istina. To sto svako misli da je njegova ona prava, bolje da da ima kako kazu na ljisu, malo vise snoskica a malo manje razmisljanja. :D
 
Semioticke zavrzlame me ne mogu zbuniti jer sam doktorirala knjizevnost. Obrazujes se naravno, ali ne izvlacis sud o necemu sa kontemplacijom malo levo malo desno. Filozofija je uvek samo jedna, jer se bavi samo jednim pojmom i postoji samo jedna istina. To sto svako misli da je njegova ona prava, bolje da da ima kako kazu na ljisu, malo vise snoskica a malo manje razmisljanja. :D

Opet radiš istu stvar, iz subjektivne gluposti donosiš zaključak.
Probaj nešto novo ako si već studirala književnost.
Glupost je u ovom slučaju banalizovanje.
Kad neku temu svodiš na doktorat ili snoškicu bez argumenata onda je to banalizovanje teme, a to nije književnost nego pijaca, onda pričamo na nivou kupca i prodavca paradajza.
Daj malo neke širine.
U zen pričama je uglavnom sve rečeno, npr priča o prelivanju čaja, u 2,3 rečenioce sve je objašnjeno.
Ali kad smo ovde na forumu, onda nije glavno pitanje ko ima kakav odnos prema mudrosti i filozofiji, msm da sve prvo proističe iz odnosa prema forumu.
Ako dolaziš ovde sa nekom namerom da podeliš nešto što misliš ili znaš sa drugima koje bi to moglo da zanima onda mislim da forma nije toliko važna.
Ako dolaziš ovde da nahraniš ego ili u nedostatku snoškice kao što kažeš onda ti je u prvom planu neko pražnjenje, nekonkretno i neargumentovano naravno.
Ako ćemo precizno, sve je rečeno, ostaje samo praksa primena iskustvo doživljaj.
A ti si došla da odredjuješ koliko može biti napisano, zarad svojih shvatanja.
Alo..
 
Marica je pravica...
"Sve što imaš reči,reci kratko ,ako tako ne znaš -čuti." L.Witgenstein.
U jednoj sveobuhvatnoj misli je moguće misliti istinu o postojanju,ali ta misao
nije jedna već je svuda poput Prane -Svetog Duha! Polipriutnost!
Nažalost,nama subjektocentričnim bićima to nije moguće! Mahovina možda? Zato i ne umire!

Dobro Dragoljube jesi li pročitao ijednu knjigu.
Pretpostavljam da jesi, postavljaš se tako.
Zašto si čitao knjige ako imaju po 500 000 reči?
Zar je tema i misao i reč sve jedno te isto
Čitao si na Temu, razmišljao na temu postupao na osnovu određenog razmišljanja
pokušavao da otelotvoriš neku temu u praksi.
Tek posle svega toga možeš doći do jedne sveobuhvatne misli.
A koja je to tvoja sveobuhvatna misao osim snoškice.
I kad dođeš do jedne takve misli treba da se ponašaš prema svima ostalima s visine, bez otvaranja teme, nego ko razume razume ko ne nema pojma?
Još jedan tvrdokorni ego istripovan da poznaje sveobuhvatnu misao.
 
Poslednja izmena:
Opet radiš istu stvar, iz subjektivne gluposti donosiš zaključak.
Probaj nešto novo ako si već studirala književnost.
Glupost je u ovom slučaju banalizovanje.
Kad neku temu svodiš na doktorat ili snoškicu bez argumenata onda je to banalizovanje teme, a to nije književnost nego pijaca, onda pričamo na nivou kupca i prodavca paradajza.
Daj malo neke širine.
U zen pričama je uglavnom sve rečeno, npr priča o prelivanju čaja, u 2,3 rečenioce sve je objašnjeno.
Ali kad smo ovde na forumu, onda nije glavno pitanje ko ima kakav odnos prema mudrosti i filozofiji, msm da sve prvo proističe iz odnosa prema forumu.
Ako dolaziš ovde sa nekom namerom da podeliš nešto što misliš ili znaš sa drugima koje bi to moglo da zanima onda mislim da forma nije toliko važna.
Ako dolaziš ovde da nahraniš ego ili u nedostatku snoškice kao što kažeš onda ti je u prvom planu neko pražnjenje, nekonkretno i neargumentovano naravno.
Ako ćemo precizno, sve je rečeno, ostaje samo praksa primena iskustvo doživljaj.
A ti si došla da odredjuješ koliko može biti napisano, zarad svojih shvatanja.
Alo..

Ala si opasan :huh:
 
Dobro Dragoljube jesi li pročitao ijednu knjigu.
Pretpostavljam da jesi, postavljaš se tako.
Zašto si čitao knjige ako imaju po 500 000 reči?
Zar je tema i misao i reč sve jedno te isto
Čitao si na Temu, razmišljao na temu postupao na osnovu određenog razmišljanja
pokušavao da otelotvoriš neku temu u praksi.
Tek posle svega toga možeš doći do jedne sveobuhvatne misli.
A koja je to tvoja sveobuhvatna misao osim snoškice.
I kad dođeš do jedne takve misli treba da se ponašaš prema svima ostalima s visine, bez otvaranja teme, nego ko razume razume ko ne nema pojma?
Još jedan tvrdokorni ego istripovan da poznaje sveobuhvatnu misao.
Pančo Vilja-ovo je filozofija,not književnost!
Kad sam u književnim vodama tad ferceram metaforama,iracionalnošću ,lucidnošću i pokušavam da glumim božićnu jelku...
(Onaj pfff rast lužnjak ne bik bio da gorim...)
Mada...Mnogi filozofi dobili za književnost Nobela-dinamitaš nije baš cenio filozofiju i filozofe,a ni Svenska kraljevska im nije sklona...
Jedan jedini im dovoljan,a i on bio više mistik-Svedenborg...
To da je istina jedna o nečemu,baš o tom i govorim da nije...Sto ljudi ima sto istina o toj jednoj usranoj stvari i nije ti loše znati svih sto
istina!To je policentrično mišljenje...Ko kaže da sva ta mišljenja moraju biti tačna? U odnosu na šta! Ne zaleći se tako Panču...
Uostalom,Marica je doktorirala-bum joj asistiral-more i u snoški-za kaj pa ne?:rumenko:
 
Pančo Vilja-ovo je filozofija,not književnost!
Kad sam u književnim vodama tad ferceram metaforama,iracionalnošću ,lucidnošću i pokušavam da glumim božićnu jelku...
(Onaj pfff rast lužnjak ne bik bio da gorim...)
Mada...Mnogi filozofi dobili za književnost Nobela-dinamitaš nije baš cenio filozofiju i filozofe,a ni Svenska kraljevska im nije sklona...
Jedan jedini im dovoljan,a i on bio više mistik-Svedenborg...
To da je istina jedna o nečemu,baš o tom i govorim da nije...Sto ljudi ima sto istina o toj jednoj usranoj stvari i nije ti loše znati svih sto
istina!To je policentrično mišljenje...Ko kaže da sva ta mišljenja moraju biti tačna? U odnosu na šta! Ne zaleći se tako Panču...
Uostalom,Marica je doktorirala-bum joj asistiral-more i u snoški-za kaj pa ne?:rumenko:

Nemam pojma o čemu pišeš, prevrćeš iz šupljeg u prazno, nešto mi implementiraš što uopšte ne tvrdim..
Budi konkretniji ako je ovo već filozofija.
Elem, zar nije tvoj uvodni post upravo podugačak, otvorio si temu, razradjuješ neko mišljenje, objašnjavaš, sve u svemu podugačko.
Ja radim istu stvar otprilike, samo tvom pristupu suprostavljam neki drugi.
I onda meni tupiš da previše pišem? Eej kako tako nešto može da ti promakne?
Zato nisi ozbiljan sagovornik, ne sećaš se šta si pisao pre 3 dana i menjaš mišljenja kako ti odgovara u trenutku
a ako ti odgovara ima da se i ulizuješ.
I sve znaš sve razumeš, kao svaštojed ali kojem je g uvek isto, retko.

- - - - - - - - - -


Izvini

- - - - - - - - - -

Ajahuaskom se ne iskace iz svijesti nego upada u DNK spiralu na kvantnom nivou. Ima efekta jenokratno inače razara ko i svaka droga.

Nisam ni rekao da se iskače iz svesti nego da svest iskače iz uma.
To kvantno i spirale to ništa nemam pojma
 
Poslednja izmena:
Alkohol stalnim konzumiranjem degenerise mozak i konstantno smanjuje intelektualne sposobnosti. Zato je ribar gloop. Samo trtlja sto mu bira tambura po vijugama. Kontradiktoran je i ni sam ne zna značenje onog što palamudi. Dive mu se samo loode. On, u stvari, umislja da mu bira nabila iq 200, a kad bi stvarno znao koliki mu i imao imalo srama zacuto bi riba.
 
Alkohol stalnim konzumiranjem degenerise mozak i konstantno smanjuje intelektualne sposobnosti. Zato je ribar gloop. Samo trtlja sto mu bira tambura po vijugama. Kontradiktoran je i ni sam ne zna značenje onog što palamudi. Dive mu se samo loode. On, u stvari, umislja da mu bira nabila iq 200, a kad bi stvarno znao koliki mu i imao imalo srama zacuto bi riba.
Hajde Rile malo mozgaj,a ne povodi se za porivima i utiscima...Kvadratna jednačina ima dva rešenja,neke na ento n rešenja,a stvarnost nije sazdana od
onog šta možeš samo jednačinama predstaviti ,imamo i haos i neodređenost kao osnove dešavanja.I šta je tu istina? Jedna? Magarac!
 

Back
Top