Student u kućnom pritvoru: Vlast će se osiliti onoliko koliko im dozvolimo

mario80

Legenda
Banovan
Poruka
59.883
Student prve godine beogradskog Pravnog fakulteta Dimitrije Radovanović kojem je izrečena mera kućnog pritvora zbog učešća na protestu ispred Skupštine grada zbog kršenja izborne volje građana, izjavio je da Srbija nije represivna kao Putinova Rusija gde demonstrante protiv rata automatski vode u zatvor, ali da "polako klizi ka tome".
https://n1info.rs/vesti/student-u-kucnom-pritvoru-vlast-ce-se-osiliti-onoliko-koliko-im-dozvolimo/

1705236140-dimitrije--1024x576.jpg


Radovanović, koji kućni pritvor izdržava u Studentskom domu „Patris Lumumba“ u Beogradu, je za nedeljnik NIN rekao da se ovdašnja vlast „još nije toliko osilila“.

„Moći će da se osili samo onoliko koliko im mi to dozvolimo“, ukazao je on.

On je rekao da je na protest 24. decembra prošle godine, na koji je pozvala koalicija „Srbija protiv nasilja“, otišao „da izrazi nezadovoljstvo zbog flagrantne, bezobrazne krađe“ na izborima koji su održani sedam dana ranije.


Na pitanje kako, kao budući pravnik, gleda na društvo u Srbiji, Radovanović je rekao da „nije razvijena politička svest kod ljudi“.

„Mnoge stvari prolaze tek tako, a ne bi smelo. Postalo je normalno da se krade“, rekao je Radovanović.

Na pitanje da li je ranije bio hapšen, i da li je bio u sukobu sa zakonom, s obzirom da je Viši sud odbio žalbu njegovih branilaca da se brani sa slobode, Radovanović je odgovorio da nije, i da ga „policajci nikada u životu nisu ni legitimisali“.
 
Ko je lomio i razbijao? Dečko nikada nije privođen ni osuđivan jel ti krivo? Jel znaš šta to znači u ozbiljnom sudstvu?

Sutra će tebe da pokupe na ulici i nestaćeš na 10-20 godina!
Ako je greškom uhapšen moraju odmah da ga puste, zar nije sve pokriveno kamerama?

A i ja kada sam bio na protestima nisam ništa lomio pa me nisu ni privodili..
 

Back
Top