Štucanje

LeoneMontana

Domaćin
Poruka
4.893
Dešava li se ikome da se probudi dvije, tri, pet... minutu, sekundu prije nego što će ga neko pozvati ili dobiti SMS poruku na mobilnom telefonu? Pitao sam neke ljude u svom okruženju i mnogi su potvrdili isto!

Drugo pitanje: Zašto je san najljepši trenutak prije nego što će te neko s namjerom probuditi. Onaj trenutak kad ti nedostaju dvije - tri sekunde sna s kojim skoro da spoznaješ postavku Univerzuma. Ne mislim na buđenje jer neko najmerno ili nenamjerno pravi buku u okruženju, već primjera radi treba da ustaneš u osam sati i budete dozivanjem ili drmusanjem.

Naslov teme je zbog one bapske "štucaš, neko te spominje", ko smisli bolji naziv javljam moderatoru da menja naziv teme.... Kako se može ovo objasniti? Filozofski? Psihologija, fizika, biologija? Može se povezati i s biološkim satom, kada naviješ sat u 7:00, a probudiš se u 6:55...
 
čekaj sad, trenutak kada te neko probudi odlučuje o tome da li je san običan ili prosvetljujući

ili pričaš o sekundama kada sanjaš dok se budiš
 
čekaj sad, trenutak kada te neko probudi odlučuje o tome da li je san običan ili prosvetljujući

ili pričaš o sekundama kada sanjaš dok se budiš

Ne mogu da nađem suštinsku razliku između ova dva pitanja. Ali kad smo kod telefona recimo ovako: Čitav san juriš da se javiš na telefon koji zvoni, i onaj trenutak kada digneš slušalicu, tebe bude (dozivanjem ili drmusanjem kako hoćeš). Ili radnja sna se dešava ispred kuće sa poznatim ljudima, i ti hoćeš da uđeš u kuću jer tamo ima nešto (neodređeno) što hoćeš sa saznaš, vidiš, čuješ... I kroz san si sprečen da uđeš, i u onom trenutku kada zakoračiš na prag bivaš probuđen.

Opet kažem, probuđen s namjerom: recimo spremaš se na put rano ujutro i pošto nisi navio budilnik neko od ukućana te budi. Znači >namjera u buđenju< zbog planiranja što si napravio prije spavanja. S tim da je jako rijetko sanjati neposredno pred sam taj čin, ali dešava se. Ne znam kako da objasnim, vjerovatno znaš i sam da je snove teško objasniti... :) Ali me kopka, zašto ta poruka sna (ili šta već) se događa u trenutku kad već neko drži ruku 2 centa od tvog tijela i sprema na pokrete mišiće te ruke, s kojima će te probuditi... I kad se probudiš osjećaj kao da si propusti nešto što nije trebalo da se propusti...

I nemoj da se hvataš oko "saznaja postavke Univerzuma", možda da sam se javio Gospodin Univerzum bi mi rekao:"Izvinjavam se, pogrešan broj!"... možda nešto banalno, iako nemaš taj osjećaj poslije buđenja. Ako sanjaš, i neko ispusti kutiju escajga pa te probudi, nije to to...
 
evo šta ja mislim da je (a možda lupam)

ti snovi pred buđenje su valjda mehanizam mozga koji služe tome da se probudiš. npr. često se dešava da ljudi sanjaju takve snove i u sred spavanja, da bi se probudili, da bi piškili ili kakili :lol:
opet, mozak radi i kad spavamo, pa valjda taj deo nervnog sistema koji ne spava oseti tu ruku i onda u tom trenutku sanjaš takav san koji te priprema na budno stanje. opet, ima ljudi koji se probude
na trenutak, a onda nastave da spavaju i nastave isti san tamo gde su stali pre nego što su se probudili (bar tako pričaju, meni se to nikad nije desilo).
 
90 % snova se ne sećamo kad se probudimo.
Pamtimo samo teške,košmarne snove,koji su kadri da nas probude.

vidiš npr. ja se sećam brdo snova
sećem se onih i kad sam bio mali
baš je mnogo snova kojih se sećam.
svi snovi su mi lepi, al' baš dobri,
predobri, znači mnogo dobri :D
zanimljivo je da sam za ceo život
sanjao svega 3-4 košmara (kojih se
sećam) i možda dva tri puta sam imao
mokre snove :cepanje:
 
nego pustite snove i štucanje... to i nije tema...

više me interesuje ono sa telefonom, evo slučaj juče, popodnevno dremanje tri poziva dobijam i sva tri puta budim se 10ak sekundi prije zvonjave. Danas sastanak u 12 navijam sat u 8, naravno odgađam alarm, i budim se ne u 11:59 ili 12:01 već tačno u 12:00. N-puta prijatelji zovu na jutarnju kafu, ja se budim opet ni pola minute prije nego je mobilni zazvonio. SMS poruke.... ma u 70-80 % slučajeva... Ko je komentarisao temu slučajnosti? Jesu li ovo slučajnosti?
 
moram se i ja nasmijati... džabe :D:D

Za ono 12:00 mogu pripisati biološkom sati, valjda to ovi što idu u školu, faks ili na posao mogu shvatiti.... a ovo s mobilnim telefonom ne mogu nikako!

Zar je moguće da kad neko hoće uspostaviti kontakt s tobom, iako si fizički udaljen od te osobe, na neki način reaguješ na taj neki podsticaj, namjeru... jebga!?
 
moram se i ja nasmijati... džabe :D:D

Za ono 12:00 mogu pripisati biološkom sati, valjda to ovi što idu u školu, faks ili na posao mogu shvatiti....

to da, i meni se x puta dešavalo da navijem sat u glavi i tad se probudim.

a ovo s mobilnim telefonom ne mogu nikako!

Zar je moguće da kad neko hoće uspostaviti kontakt s tobom, iako si fizički udaljen od te osobe, na neki način reaguješ na taj neki podsticaj, namjeru... jebga!?

moguće je,
i to ne samo neposredno pred nameru, nego i par dana pre namere.
 
Ja u stvari stalno sanjam ono šta će mi se dešavati i šta će se dešavati u mojoj blizini...Život mi je zaista dosadan...
Sve unapred znam...
Mojim ukućanima sam rekao da kad vide da sanjam da me drmnu...
Otad mi interesantnije-doživim i neko iznenađenje...:mrgreen:
Ali...Loše spavam od tog drmusanja...:hahaha:
 
Dešava li se ikome da se probudi dvije, tri, pet... minutu, sekundu prije nego što će ga neko pozvati ili dobiti SMS poruku na mobilnom telefonu? Pitao sam neke ljude u svom okruženju i mnogi su potvrdili isto!

Drugo pitanje: Zašto je san najljepši trenutak prije nego što će te neko s namjerom probuditi. Onaj trenutak kad ti nedostaju dvije - tri sekunde sna s kojim skoro da spoznaješ postavku Univerzuma. Ne mislim na buđenje jer neko najmerno ili nenamjerno pravi buku u okruženju, već primjera radi treba da ustaneš u osam sati i budete dozivanjem ili drmusanjem.

Naslov teme je zbog one bapske "štucaš, neko te spominje", ko smisli bolji naziv javljam moderatoru da menja naziv teme.... Kako se može ovo objasniti? Filozofski? Psihologija, fizika, biologija? Može se povezati i s biološkim satom, kada naviješ sat u 7:00, a probudiš se u 6:55...

He, ne pamtim kada sam poslednji puta navila budilnik, jednostavno mi ne treba jer se nepogrešivo budim baš na vreme i to sama. Po pravilu mogu da predosetim negativnost i retko se dešava da se dogodi
nešto nemilo a da ja pre toga ne osetim uznemirenost.. Ovo nema širi karakter i usko je vezano za uži krug ljudi tj. porodicu i prijatelje.
 
Poslednja izmena:
Tema je za Psihologiju.

Neki su bili blizu objašnjenja. Naime, vjerovatno mozak sanja tokom čitavog spavanja ali svi snovi ne dopiru do svijesti. To zavisi od dubine sna. Ako je san dubok tada se ne sjećamo šta smo sanjali. Sjećamo se samo snova kad san postaje plići. A to se dešava prilikom buđenja.

Ima tu još nešto. Između ostalog san je reakcija i na spoljašnje nadražaje. Primjer koji navodi postavljač teme o snovima i buđenju neposredno prije telefonskog zvona. On se čudi kako se to dešava. A jednostavno je. Naime, telefon je zvonio više puta prije nego se on probudio, tako da je telefon uzrokovao njegovo buđenje. Uzrokovao je takoođe da san postane plići i da postane svjestan onoga što sanja. A sam sadržaj sna moglo je diktirati zvono telefona.
 
Drugo pitanje: Zašto je san najljepši trenutak prije nego što će te neko s namjerom probuditi. Onaj trenutak kad ti nedostaju dvije - tri sekunde sna s kojim skoro da spoznaješ postavku Univerzuma. Ne mislim na buđenje jer neko najmerno ili nenamjerno pravi buku u okruženju, već primjera radi treba da ustaneš u osam sati i budete dozivanjem ili drmusanjem.

Зато што сањамо таман пред буђење.
 

Back
Top