Strip drustvo.....

e pa sad ......
jedino da se svi nekolicina udruzi i stampa svoje radove ... ne mozes naterati druge da ulazu u strip. koga ovde zanima strip? koliko ih cita? koliko ih crta?
jedini izlaz za veliku vecinu ovdasnjih crtaca je da izadju napolje i odu tamo gde se ovaj posao ceni. a znam zasto treba da se ceni .....
 
Koliko ja znam u Srbiji ima MNOGO strip crtaca koji radove objavljuju i koji su veoma uspesni u tome... i to ne samo da objavljuju kod nas vec i u zemljama bivse Yu pa i sire, i mogu ti reci da su cak i tamo u samom vrhu. Jedini problem je u tome sto ti je kod nas sve 'andergraund" a u svetu ti je sve "mejnstrim" tako da mnogi ostanu u senci.
Vecina nasih strip crtaca se bavi dizajnom, montazom, crtanjem stori bordova za filmove i slicnog... Uglavno zato sto se danas izdaju samo strip sra nja koja ne vrede mi 5 para a tu su da privuku decu, znas ono Izzy i slicne gluposti, a svako iole ozbiljno strip izdanje dozivi samo jedan broj i onda ga ugase jer se sponzori povuku jer ih niko ne kupuje... Jedino se jos Akira drzi...
 
Daisy:
Koliko ja znam u Srbiji ima MNOGO strip crtaca koji radove objavljuju i koji su veoma uspesni u tome... i to ne samo da objavljuju kod nas vec i u zemljama bivse Yu pa i sire, i mogu ti reci da su cak i tamo u samom vrhu. Jedini problem je u tome sto ti je kod nas sve 'andergraund" a u svetu ti je sve "mejnstrim" tako da mnogi ostanu u senci.
Vecina nasih strip crtaca se bavi dizajnom, montazom, crtanjem stori bordova za filmove i slicnog... Uglavno zato sto se danas izdaju samo strip sra nja koja ne vrede mi 5 para a tu su da privuku decu, znas ono Izzy i slicne gluposti, a svako iole ozbiljno strip izdanje dozivi samo jedan broj i onda ga ugase jer se sponzori povuku jer ih niko ne kupuje... Jedino se jos Akira drzi...

Akira se drzi,ali je sranj*e....Sad je kod nas poceo da izlazi Spajdrmen....
 
serbona:
1) Postoje razni konkursi u zapadnoj Evropi (jako smo im interesantni)
2) Ruzniji nacin - nadjite menadzera.

Nista od domacih izdavaca,verujte mi!

Tačno je da u inostranstvu ima dosta konkursa, i tačno je da smo im interesantni, ali je činjenica da tamo isti posao radi izuzetno veliki broj ljudi. Nećeš proći na stranom tržištu dok dobro ne ispečeš zanat.
Menadžeri u stripu nisu tako česta pojava, ili bar ja nisam čuo?

Od domaćih izdavača nema ništa, to je nažalost apsolutno tačno.
 

Back
Top