Quantcast

Strašne priče

903

Ističe se
Poruka
2.065
Evo jedno licno iskustvo,mozda nije strasno i jezivo ali hajde.

U mom selu je postojala jedna stara kuca u kojoj su nakada zivjeli moji dalji rodjaci.
Kuca je bila napustena nekih 10-15 godina,niko nije boravio u njoj.Moja porodica je koristila samo pomocne objekte.
Jedne veceri sam sanjao kako prolazim pored kuce,u trenutku dok prolazim vidim nekoga na prozoru i taj neko me doziva.
Ne mogu da vidim o kome se radi ali mi nesto govori da bjezim,i pocinjem trcati tj. bjezati u tom trenutku se i probudim.
Identican san sam sanjao nekoliko puta,samo je razlika bila u dozivanju.Ponekad bi me ta osoba nazvala imenom,a nekad bi rekla DODjI SINE.
Glas mi je bio ne poznat.
Bio sam siguran da se radi o zenskoj osobi,mada nikad nisam mogao da vidim lice iako sam se trudio.
Taj san sam sanjao (ne bas svaku noc),sve dok jednog dana nisam nakupio kamenja u dzepove i razbio sve prozore na toj kuci.
Ne znam kako sam dosao na ideju da razbijem prozore,ali je bilo ucinkovito.

Sad ne znam da li sam oslobodio neku zarobljenu dusu ili sta vec,ali i meni je bilo nekako lakse i nisam osjecao strah dok prolazim pored te kuce.

PS
Prozore nikad nisam platio.Ratni vihor je zbrisao kucu i sve sta je bilo u njoj.

Grof Vronski

Legenda
Banovan
Poruka
60.498
Za duhove nema prepreke.
Oni prolaze i kroz betonske zidove.
Prema tome, zaboravi na to da si mu ti omogućio da napusti kuću.

A, to rušenje kuće u ratnim razaranjima, može, donekle, da stavi tačku na taj fenomen.
Na tom mestu u tvom selu.
Sve dok se isti duh ne pojavi na nekom drugom mestu....

premijer Nikamor

Početnik
Poruka
23
Занимљиво је следеће што сам пронашао да се неки догађај из историје, нпр битка из некога периода може опет поновити, Има случајева да су људи ведјели слабасне провидне војнике, ти провидни војници су марширали и пуцали чули су се звукови бомби пушака гласова тих војника. Овакви догађају трајали су по сат и по највише што је најзанимљивије. Значи да се битка из неког прошлог времена и учесници из те битке (мртви људи) опет појављивали на истом терену што не могу да сватим. Зашто се то опет репродукује? Зашто се догађај понавља? Да ли људска колективна осјећања могу бити утиснута у околину те се опет јављају без присуства истих људи? Зашто то је мени буквално немогуће одговорити. Хари Мартиндејл је научник који се бави овим феноменом и примијетио је да се ови феномени догађају гдје има камења па је могуће да камен "упија" неки догађај, и не зна се кад ће се тај догађај репродуковати у будућности. Занимљиво је да су се некад видјели фантомски војници како пуцају и марширају али да се НИШТА није чуло али баш ништа ни звук пушке, ни гласови.