"Strane službe su nas uništile sa litijumom, smeje nam se ceo svet"

"Strane službe su nas uništile sa litijumom, smeje nam se ceo svet"​

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti nakon što je dobio odgovor Kfora na zahtev Beograda da se srpske snage vrate na Kosovo i Metohiju.

55650052863baa2d1d2399489222044_w640.jpg


Vučić je rekao da je Beograd za Novu godinu bio kao Kazablanka, jer nikada toliko špijuna nije bilo kod nas.

"Zaustavile su za pet godina razvoj Srbije, sprečili nas da iskoristimo tu komparativnu prednost koju imamo", kazao je. "Mi smo bili glupi i naivni, poverovali smo, a oni nisu želeli da dozvole da Srbija ostvari tu prednost jer Srbiju moraju svesti na prosek rasta regionu", objasnio je predsednik Srbije. "Greške se skupo plaćaju", dodao je.

"Smeje nam se ceo svet zbog litijuma“, naglasio je predsednik Srbije.

"Morate da razumete da postoje zemlje koje nikada nisu želele da Srbija uspe, koje po svaku cenu žele loše Srbiji“, objasnio je. "To nije od juče", dodao je.

"Kada imate litijum vi odskačete. Nama čestitaju ljudi po svetu što smo ga našli a mi ne možemo da im kažemo da ga ne koristimo jer smo naseli na rad stranih tužbi", rekao je Vučić. "To je bio napad na Srbiju pa su mnogi ljudi pomislili da brane Srbiju ali su je napali i uništili. Nisam razumeo dubinu tog napada", dodao je.

"Srećan sam što smo ova nalazišta ruda otkrili u siromašnim delovima Srbije. Jedno je u Gadžinom Hanu, drugo isto u siromašnoj opštini na jugoistoku. Procvetaće te opštine i ceo kraj. Tamo ima mnogo zlata", kaže predsednik Srbije.

"Moramo da radimo više"

"Neće biti lak period pred nama, ali važno je da pokušamo da radimo što je moguće više, da znamo da svojim radom moramo da podižemo Srbiju brže i snažnije. To nije samo pitanje plata i penzija, one dođu kao razultat napretka ekonomije", rekao je Vučić.

"Kada pogledate minimalac, koji je bio pre 10 godina 15 hiljada a sada je 40.000, mi smo imali 2,25 miliona zaposlenih a 2012. godine 1,85 miliona, 400 hiljada ljudi je tada dobilo otkaze u zdravom privatnom sektoru. Mi danas imamo vraćeno na posao 2,256 miliona zaposlenih, to pokazuje šta smo uspeli da napravimo", istakao je.

"To su ogromne promene ali moramo da radimo više. Danas izvozimo skoro tri puta više nego 2012. Došli smo do istorijskog minimuma nezaposlenosti od 8,9 odsto", kazao je predsednik Srbije.

"Da smo poslušali one koji su hteli da nedelja bude neradni dan ne bismo imali rekordnih 129.000 kupaca u Galeriji nedeljom", dodao je Vučić i istakao da raste standard a nivo stranih investicija je rekordnih 4,16 milijardi evra.

"Nemačka je za nas važan partner i svaka njihova reč je za nas važna. Lako mi je da opsujem, ali moram da brinem o tome šta Nemci govore. Ako ne bih, ne bismo imali Srbiju. Da li će nas Nemci čuti ili ne... ali mi bez nemačkih fabrika ne možemo. Strahovit rast ćemo da imamo zbog rasta nemačkih fabrika. Mnogo toga nam zavisi od Nemačke ali to ne znači da ćemo da dozvolimo da nas neko ponižava", rekao je Vučić.

Više specijalaca i veće plate u vojsci

"Mi smo za deset godina 80 odsto podigli devizne rezerve, to je novac ovog naroda. Naše je da radimo još jače", kazao je Vučić.

"Vojnicima ide 25 odsto povećanje plata, specijalnim jedinicama će osnovna plata biti 2.000 evra a trudićemo se i da primanja svim ostalim budu i značajno veća", dodao je.

"Hoćemo da napravimo najbolje specijalne jedinice u ovom delu Evrope. Naša vojska je desetostruko snažnija nego pre deset godina, ali još mnogo toga možemo da uradim. Vojska služi za odvraćanje", podvukao je Vučić.

"Mi ćemo obezbediti punu sigurnost, prehrambenu i energetsku, ali ljudi moraju da znaju da to neće samo da se obezbedi. Dajte da probamo da se radujemo za nešto što je u državi dobro. Zato moramo da radimo", kazao je.

"Obilaziću svako gradilište i svako mesto da ih pritiskam da rade brže. U martu ćete moći da odete sa Novog Beograda do 'Miloša Velikog' za pet minuta, u septembru ćete ići do Šapca auto-putem, završićemo i Kuznim-Sremska Rača, obilaznicu oko Beograda, konačno", najavio je Vučić.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbij...le-sa-litijumom-smeje-nam-se-ceo-svet-2270362

A šta radi naša služba? Spava? Genijalci moji! Što ih ne sprečite? Ako nisu atentati onda su špijuni. Koje zamajavanje naroda!
I naravno super Aleksandar Vučić koji nikada ne spava. Majko mioja mila! Mislim da je samo gore od nas onim jadnim Amerikancima pod onim Bajdenom.
Ceo svet nam se smeje jer smo poslednja despotija u evropi sa radikalima na vlasti smo relik iz devedesetih godina proslog veka smeju nam se kad vide kako se ko na pijaci uoci izbora kupuju glasovi i to po principu pola odmah a pola kad glasate za mene! Smeju nam se kad na pinku gledaju kako je vucic u svojoj despotovini sprecio izbijanje 3 svetskog rata . Pucaju od smeha kad vide kako su angazovani strucnjaci iz norveske da spase nas eps koji su unistili nesposobni ali poslusni kadrovi radikalne stranke na vlasti. Umesto da je vratio ljude koji su uspesno vodili eps pre njegove vlasti on dovodi strucnjake iz norveske da dokrajce eps koji su vec unistili ljudi koje je on postavio da upravljaju epsom . Smeju nam se kad despot posle pada aviona sa oruzjem za ukrajinu pokusava da zataska celu pricu kukajuci kako mu hrvati koji u njegovom svetu imaju ulogu arhi neprijatelja ne dozvoljavaju da on ode u jasenovac da se polloni senima nastradalih pre 80 god . Smeju nam se a bogami i hrvatima zbog neprekidnog pumpanja medjunacionalne mrznje
 
Ceo svet nam se smeje kad gleda kako nas predsednik zastrasuje narod ratom, gladju kako stenje kako je njemu najteze kako su svi protiv njega i kad pokusava da predstavi da je kod nas mnogo teze nego ukrajini koju razaraju vec godinu dana . Svet nam se smeje a mene je sramota da on nema ni malo dostojanstva . Smeju nam se sto zivimo u medijskom mraku ko u srednjem veku sto covek ne moze da se zaposli nu u komunalnom ako nije clan vladajuce radikalne stranke . Smeju nam se sto smo zemlja u kojoj na tv od opozicije moze doci samo seselj
 
Smeju nam se kad na pinku gledaju kako je vucic u svojoj despotovini sprecio izbijanje 3 svetskog rata .
Pa nije to Pink objavio, kako vam je gazda rekao, nego "Jerusalem Post".

Smeju nam se kad despot posle pada aviona sa oruzjem za ukrajinu pokusava da zataska celu pricu kukajuci kako mu hrvati koji u njegovom svetu imaju ulogu arhi neprijatelja ne dozvoljavaju da on ode u jasenovac da se polloni senima nastradalih pre 80 god . Smeju nam se a bogami i hrvatima zbog neprekidnog pumpanja medjunacionalne mrznje
Taj avion nije leteo za Ukrajinu, kako vam je gazda rekao, nego za Bangladeš.

Pouka za glupave:
Ne veruj svemu što ti gazda kaže, kao ni svemu što piše na tarabi.
 
Smeju nam se sto zivimo u medijskom mraku ko u srednjem veku sto covek ne moze da se zaposli nu u komunalnom ako nije clan vladajuce radikalne stranke .
A, tu je tvoj problem?
Neće te ni u komunalnom?
Pa kaži prijatelju, nikakav problem, srediću ti ja da se zaposliš, jedini problem je što ćeš morati da radiš za pare koje dobijaš.
 
Ceo svet nam se smeje kad gleda kako nas predsednik zastrasuje narod ratom, gladju kako stenje kako je njemu najteze kako su svi protiv njega i kad pokusava da predstavi da je kod nas mnogo teze nego ukrajini koju razaraju vec godinu dana . Svet nam se smeje a mene je sramota da on nema ni malo dostojanstva . Smeju nam se sto zivimo u medijskom mraku ko u srednjem veku sto covek ne moze da se zaposli nu u komunalnom ako nije clan vladajuce radikalne stranke . Smeju nam se sto smo zemlja u kojoj na tv od opozicije moze doci samo seselj
Glumi zrtvu a narod je najveca zrtva i taoc.
 
Pa nije to Pink objavio, kako vam je gazda rekao, nego "Jerusalem Post".
Taj avion nije leteo za Ukrajinu, kako vam je gazda rekao, nego za Bangladeš.
Pouka za glupave:
Ne veruj svemu što ti gazda kaže, kao ni svemu što piše na tarabi.

За Бангладеш? Баш Бангладеш?
Поред прејефтиног и врло доступног кинеског и индијског наоружања,
Бангладешћани се решавају да купују наше, и то баш ЗРАКОПЛОВОМ

да им долете тоне челика, за које је у бити и свеједно када ће доћи.
Јер Бангладеш НИЈЕ У РАТУ.
Само неко ко је у рату, и гори под ногама, је исплативо да челик и барут превози ЗРАКОПЛОВОМ.
Да ли смо икада пре и касније извозили за Бангладеш? Сумњам.
 
Поред прејефтиног и врло доступног кинеског и индијског наоружања,
Бангладешћани се решавају да купују наше, и то баш ЗРАКОПЛОВОМ
Nije poslato zrakoplovom nego avionom.
Jbg, železnička linija za Bangladeš bila nešto u kvaru, pa su morali avionom.
A način prevoza je izabrala vaša muslijska firma iz Sarajeva koja je fungirala kao kupac.
Žali se tvom vrhovnom vođi Izmetbegoviću za način transporta, nemoj ovde.
 
Znam ja da ti jedva nabadaš i srpski, ali imaš opciju da prevedeš tekst sa engleskog na srpski.
https://www.jpost.com/opinion/article-728269
Ajd sad vrati se ponovo ispred zadruge i tamo razglabaj o svetskoj politici.
Dobro neka bude i tako i tebi to nije smesno ??? Meni je isto smesno pa da si vest procitao i u bilo kem drugom hlasilu . Sta tebi deluje ozbiljna tvrdnja da je sef jedne balkanske prcije sprecio treci svetski rat hahaha da uozbilji se . Rat izmedju svetskih nuklearnih sila zavisi od jednog cirkusanta sa balkana??? Pa kakve su to sile kad ih u rat gurne jedan balkanski sarlatan daj da se uozbiljis
 
Dobro neka bude i tako i tebi to nije smesno ??? Meni je isto smesno pa da si vest procitao i u bilo kem drugom hlasilu .
Nemoj, "dobro, neka bude i tako", nego jeste tako, a ne kao što vam je gazda rekao da je to sa Pinka.
Vidiš da ne treba da verujete sve što vam gazda priča i sve u šta vas ubeđuje?

Sta tebi deluje ozbiljna tvrdnja da je sef jedne balkanske prcije sprecio treci svetski rat hahaha da uozbilji se . Rat izmedju svetskih nuklearnih sila zavisi od jednog cirkusanta sa balkana??? Pa kakve su to sile kad ih u rat gurne jedan balkanski sarlatan daj da se uozbiljis
Ajde sad potraži negde razlog za izbijanje Prvog Svetskog rata, samo nemoj opet da pitaš gazdu.
Ti stvarno misliš da je jedan Princip izazvao toliki sukob, da je to bio razlog za izbijanje rata?
Kao što veruješ da onaj qurcosvirač i narkoman iz Ukrajine odlučuje da li će rat da se nastavi ili da stane?
Ustvari, nemoj džabe da naprežeš tvoj mozgić, suviše je to komplikovano.
 
Nemoj, "dobro, neka bude i tako", nego jeste tako, a ne kao što vam je gazda rekao da je to sa Pinka.
Vidiš da ne treba da verujete sve što vam gazda priča i sve u šta vas ubeđuje?


Ajde sad potraži negde razlog za izbijanje Prvog Svetskog rata, samo nemoj opet da pitaš gazdu.
Ti stvarno misliš da je jedan Princip izazvao toliki sukob, da je to bio razlog za izbijanje rata?
Kao što veruješ da onaj qurcosvirač i narkoman iz Ukrajine odlučuje da li će rat da se nastavi ili da stane?
Ustvari, nemoj džabe da naprežeš tvoj mozgić, suviše je to komplikovano.
Ti si zaista naivan ako verujes da je svetski rat izbio zato sto je gavra javio austrijskog princa hahahahaha . Daj uozbilji se .
Zamisli svog vlasnika dramosera da je na mestu zelenskog hahaha kad ovoliko stenje i cvili kao predsednik srbija sta bi radio da je predsednik ukrajine??? Hahahahahaha ako nije dorastao poslu predsednika srbije ako mu je to pretesko sto se uplice u stvari kojima nije dorastao
 
Jel si ti stvarno nesposoban da shvatiš napisano ili namerno izvrćeš ono što drugi kažu, sledeći primer vašeg gazde?
Vidi to sto ti kao bot imas gazdu ne znaci da svo drugi imahu gazdu . Mnogo je ljudi u srbiji koji su protiv tvog vlasnika bas zato sto ne zele da imaju vgazdu ali ti to ne mozes da rqzumes da razumes ne bi bio bot stavise bilo bi te sramota zbog toga .
 
Ali ne sekiraj se jednog dana kad dramoser padne sa vlasti zavrsice u dusevnoj bolnici a onda ce nadam se da udje malo svetla u medijski zivot . Vas ž. Mitrovic ce prvi da napljuje dramosera a kad padne medijska blokada i vi botovi cete uvideti realnu situaciju i kao sto ste nicice padali na kolena pred slobom a kad je pao i kad su se mediji oslobodili cenzure i vasa svest se pslobodila stege i poceli ste da pljujete po slobi sada ste vi isti oni koji su podrzavali slobu poceli da podrzavate aktuelnog diktatora ali kada on padne bice ko i posle pada slobe pljuvacete po njemu
 

Back
Top