СТРАНАЧКА ОМЛАДИНА

P naravno da kvalitet nije bitan...Hocu reci nazalost...Ali kad budemo imali kvalitetne politicke stranke i politicku scenu...tada mozemo da govorimo i omladini.Kada ne budemo morali da trazimo posao preko veze, tada cemo imati prave mlade politicare koji time hoce da se bave i koji su tu zbog jednog cilja- bavljenja politikom, a ne sticanja koristi.A mladi talentovani politicari....Retki su....
Odnosa prema mladima nema..."Simpaticna" je vlada i vlast koja nema telo pri toj svojoj vladi koje se bavi pitanjem mladih...
 
razmnozavanje radi razmnozavanja...Poznato?O da, samo nije bas svojstveno ljudima...
@ L.1, pa vodi se tako zato sto omladina nikoga ne zanima stvarno, vec samo kao masina za prikupljanje glasova...To je jako prosto...Dati politicaru dda napravi strategiju za omladinu ili da njima to padne napamet, to ti je kao da das kozi da cuva kupus..dakle, nista ne ostaje...
 
L.1:
pilgrim_kg
Pogodila si u centar mog pitanja.
Zašto se briga o mladima vodi stranački,a ne na osnamu nekakve državne strategije?


U mlade treba ulagati značajna sredstva.
Ovde se ulaže samo u ono gde možeš da dobiješ "10%"...
Zato se u stvari i organizuju "kulturna" dešavanja - "za mlade".
Koliko je takav "koncert" koristan mladima ne stignu da razmisle dok broje onih "10%"

Nemamo ni fondove koji bi podržavali mlade bračne parove.
Hteli da uvedu porez "na neženje" ili "soliste u braku"...
 
Није ми јасно због чега уопште постоје "страначке омладине", зашто их не третирају као пуноправне чланове странака? А клинци, к'о клинци...О'ма се напале. Идеални су за испирање мозга (бар већина њих).

А то функционише по принципу - пустимо их мало да се вежбају, па ћемо пробрати пар њих који су најдрчнији и гурнути их у ватру. Ако изгоре наћи ћемо нове, битно да ми не испаднемо из игре... Нешто слично као у спорту.
 
Tako je. Mi mladi bojkotujemo i spremamo se za nasih pet minuta
196.gif
 
Архангел:
Није ми јасно због чега уопште постоје "страначке омладине", зашто их не третирају као пуноправне чланове странака? А клинци, к'о клинци...О'ма се напале. Идеални су за испирање мозга (бар већина њих).

А то функционише по принципу - пустимо их мало да се вежбају, па ћемо пробрати пар њих који су најдрчнији и гурнути их у ватру. Ако изгоре наћи ћемо нове, битно да ми не испаднемо из игре... Нешто слично као у спорту.
Upravo to komšo moj!
 
ovaj omladinac lider stvarno postavlja najzanimljivije teme. :D pitanje je na mestu zašto omladina. ima stotinu razloga, ali mi smo u specifičnoj situaciji jer se svi ovde samo pozivaju na mlade. kao svi hoće da im pomognu i da im ulepšaju život, da žive kao sav normalan mladi svet u razvijenom svetu, a kad treba da se oslobodi vizni režim prvo traže za sebe umesto da postave uslov eu za njih. ako je mladima nekad potrebno da putuju i upoznaju svet to je kada su u dvadesetim godinama zivota.... sve posle trideset je kasno. lider reče demagogija.... naravno. ima političara, ne sumnjam koji taj preferencijal drže u glavi svakog dana, ali ih je jako mali broj. prvo kad se docepaju pozicija grabe za sebe i za svoje mlade, u blizoj i daljoj porodici. mladi koji su aktivni stranacki aktivisti su obicno, ne bih zeleo da me neko pogresno shvati, znaci obicno su deca siromasnijih roditelja i koja nisu nasla sebe u necemu drugom, pa su se latili toga. entuzijazmom pokrivaju nezrelost i nerazumevanje svetske politike pa i one domace. naravno da ih koriste i za flajere i fizikalisanje na svim nivoima. ali to je normalno... to je zivot i niko se pametan nije rodio da mu prvo radno mesto bude mesto predsednika, savetnika ili premijera....doduse ima kod nas slicnih slucajeva. motivacija onih koji indoktriniraju omladinu na tako nesto je obicno i iskljucivo ideološke prirode. broz je tu školu osnovao a ovi je primenjuju. jedna stvar je indikativna kod podmladka.... borba na krv i noz za sticanje poena gde pobednici dobiju politicko tapsanje po glavi od uglednih stranackih likova. to je granica. dobija se sitnina za izlazak sa mladicem ili devojkom, besplatni internet, stranacke majice ili baloni da ih duvaju i na tome se zavrsava. ko ulazi u vrh stranke, da kazem profesionalni deo, mozda par njih od hiljadu... i oni drugi preko reda koji su naravno bili pametni i nisu padali na ta foliranja i gradili karijeru normalnim putem a ne stranackim aktivisanjem. posto je kod nas sve izvrnuto naglavacke, tako je i sa stranackom omladinom. malo njih se opameti i naprave jasnu distancu sta je dan a sta je noc i koliko ima istina a koliko lazi u celoj prici koju im serviraju. znaci usamljeni su oni koji zadrze integritet svog mozga na racionalnom razmisljanju i koji ne dozvoljavaju da im neko soli pamet sa floskulama. tako i treba. zivot i iskustvo ce ih kasnije usmeriti na sustinu zivljenja gde ce politika biti prisutna samo na nekom ovakvom forumu ili na nivou gledanja vesti ili citanja dnevne ili još bolje nedeljne stampe.

za irona...kazes pozivaju na party gde ce biti dobre ribe :D e vidis ja bio jednput na sps partiju na jednom ekskluzivnom mestu i mogu ti reći da je bilo sve, samo ne gučanski ili ono pežorativno što se ovde vezivalo za onog raku, bidžu i ostale. jednom rečju svetski nivo. tek toliko. o ribama necu da ti pričam, jer ne bi verovao.....

za mog drugara L1.... brate nikad ne bih usao ni u jednu stranku, zbog kasnijeg razocarenja. ne postoji ideal, u politici ponajmanje. ako je monarhisticki princip prioritetan, da se mi dokazemo kao kulturni radnici koji cemo ga promovisati neobrazovanom narodu zašto treba ili ne da postoji. kad krene koristoljublje i to još stranačko.... to je samo dno ljudskosti. i ideal se uruši ko kula od karata. znaš bre o čemu pričam....
 
Na pomen "stranaćke omladine", uvek pomislim na onaj svinjogoj Nemanju Đorđevića i Šljivicu, a odmah i na "Novu Iskru"... ne zna se ko su veći....bilo koja partija ima podmaladak komplexaša, da su bolji, jurili bi u 20-im cice i igrali fudbal i basket, ranije su to bili karijeristi, neki su i vrbvani, pa su imali izvesnog stila. Ovi danas nisu ni apartčiki, prođu kurs za pranje pare i - rooookaj braaaaate, puni džepove do nove "preraspodele" snaga..Jadno je sve to, nije ni politikanstvo.
 
Marlon i neverovatni su u pravu sto posto. Kakve manipulacije omladinom u politicke svrhe? Sta ce mlad covek u politici uopste? Mlad covek treba da ima kintu, dobar posao i ko zna sta jos, to je cilj politike a ne da se manipulise mladoscu. Hitler je to radio kao i svi diktatori dvaedesetog veka. Sto se tice politike mogu zastupati monarhiju kako je vec receno gore i nista vise. Nikad nikakvo clanstvo u bilo kojoj partiji.
 
@Marlon:

Svaka čast na disertaciji!
Nemam zamerke jer je kao da sam je ja pisao.
Razumeš da mi trenutna funkcija ne dozvoljava da to isto napišem "alternativnim stilom" jer bi mi oduzelo previše vremena.

Tek, da si ti meni živ i zdrav kakvih sve lepih ali zaludnih omladinki ima po tim strankama.
Nije lepo da favorizuješ samo jednu stranku po pitanju opšteg dela jer će ljudi pogrešno protumačiti šta je taj SPS u stvari.
A možda i neće...
:wink:
 
marlоn:
.... brate nikad ne bih usao ni u jednu stranku, zbog kasnijeg razocarenja. ne postoji ideal, u politici ponajmanje. ako je monarhisticki princip prioritetan, da se mi dokazemo kao kulturni radnici koji cemo ga promovisati neobrazovanom narodu zašto treba ili ne da postoji. kad krene koristoljublje i to još stranačko.... to je samo dno ljudskosti. i ideal se uruši ko kula od karata. znaš bre o čemu pričam....

Ово болдовано што си навео је суштина ПОЗИВА тј. ПРОФЕСИЈЕ сваког оног ко је завршио било коју Уметничку академију или Факултет уметности... није постојала некаква заклетва - али само се наметало у глави сваког ко се определио да дела у култури да ће по цену живота промовисати истину и добро за људски род. Није случајно што многи уметници позориште називају храмом уметности... али, авај... догодио се суноврат тих племенитих идеја. Као што сам знаш оно чему су људи посветили цео свој живот - данас је пежоративно... "њу ејџ" као светска машинерија меље људски ум и штанцује кретене који не виде даље од свог пуног стомака и малко овоземљаских уживанција. 8-)
 
Изгледа да је Србија постала једина земља на свијету гдје је ружно рећи за себе да си родољуб (патриота).

Постали смо једина земља гдје је нормално да јој се отима дио територије.

Да се хапсе синови оптужених за ратне злочине или тобожњи сарадници и возачи.

Да се позива на окупацију.

Све што би у другим земљама било ненормално понашање код нас постаје све нормалније. Замислите да један Француз позове САД да окупира његову земљу или да неко узме дио територије или да се хапсе чланови породице оних који су оптужени за неко кривично дјело.


Ето како мали Перица замишља демократију! А такви најчешће зову себе демократским снагама и "европејцима". Тужна је ова земља са таквим народом!
 

Back
Top