Stopiranje

Zvercina

Primećen član
Poruka
932
Zanima me da li je neko putovao negde dalje autostopom, naime imam nekog rodjaka, koji je tako obisao skoro celu Evropu, skoro da nema mesta gde nije bio... pa me zanima da li jos neko ima takva iskustva? Da li je to cesca pojava :D da se putuje na taj nacin... i sl.
Hvala
 
Ja sam stopirao samo po Srbiji, a stajali su mi i stranci.
Ako imas vremena i strpljenja i svestan si da da mozes naleteti na razne likove mislim da je moguce obici svasta.
Inace sad je stopiranje retka pojava.
 
Stopirao sam i ja po celoj Srbiji, i stajali su mi vrlo cesto. Medjutim, letos sam, stopiranjem u Grckoj za jedan dan presao vise od 400km, to ne od jednog mesta do drugog, vec obilazeci vise mesta... i zaista sam se iznenadio kako se na taj nacin covek moze prebaciti vrlo lako. Cak da nisam obilazio veci broj destinacija za taj jedan dan bih presao mnogo vecu kilometrazu. A takodje, vec sam pomenuo u prethodnom postu, imam nekog rodjaka, koji je stopiranjem vrlo lako odlazio do Nemacke, Norveske... ali je to bilo pre svih ovih nesrecnih ratova. Pa me zanimalo da li nekom ima slicna iskustva.
 
A takodje, vec sam pomenuo u prethodnom postu, imam nekog rodjaka, koji je stopiranjem vrlo lako odlazio do Nemacke, Norveske... ali je to bilo pre svih ovih nesrecnih ratova. Pa me zanimalo da li nekom ima slicna iskustva.

Znam i ja coveka iz Srbije koji je isao stopom do Norveske, ali pre 30godina..
Moze verovatno i sad, ali uz mnogo vise srece i strpljenja/vremena....
 
Boze kad se sjetim da sam stopirala kad sam imala 18-20god.Ne znam sta bi bilo kad bi moju cerku sutra vidjela da stopira....

Kad se samo setim! 18 godina i cela nasa SFRJ , pa Italija , Francuska , ....... crveni pasos , samo mahnes na nekoj granici, svi ljubazni , staju niko te ne maltrtira , spavanja i po plazi i po hotelima i u satorima.Drugarica i ja obisle pola Jevrope i nikad nam se nista nije lose desilo. Puno prijatelja iz tog doba .
A sada , ovo cerki nesmem ni da pricam da joj ne padne na pamet slicna stvar ni u gradu.
Nervni napad dobijem kad cujem da joj trube iz kola kad ceka bus.
Druga -davno prosla vremena!
 
Ja u Grčkoj ne moram da stopiram. Idem lepo pored puta, i za najduže 10 minuta, neko će sam da stane.
I to i vatrogasci, i policajci, i hitna pomoć i pop u mantiji na Kawasaki motoru.....( ne šalim se, STVARNO mi se desilo ! )
 
Ja u Grčkoj ne moram da stopiram. Idem lepo pored puta, i za najduže 10 minuta, neko će sam da stane.
I to i vatrogasci, i policajci, i hitna pomoć i pop u mantiji na Kawasaki motoru.....( ne šalim se, STVARNO mi se desilo ! )


Pop na Kawasakiju lol :D Meni je jednom stao chicha biciklom :D:D:D

Sto se tice toga da sami staju...pa..dovoljno je pogledati sliku iz profila i svima ce biti jasno zasto ti staju!
 
Ja sam stopirao od 15 do 23 godine vrlo cesto tako reci busom ili vozom sam isao samo kada jako pada kisa... Monogo zanimljivih ljudi sam sreo, nemam losih uspomena.... U 90% slucajeva sam stizao pre aktuelnog voza ili busa.Sada vozim i stajem vecini njudi koji mi na prvi pogled izgledaju normalno..... Verujem cak sta siguran sam da se stopom moze stici bilo gde kuda idu auti i kamioni samo treba imati mnogo vremena i ziveti bez obaveza , posla...... Sve ce biti manje i manje stopera i onih koje staju , zivimo u nekim ludim vremenima kada "niko" ne j..e drugog 2%..........
 

Back
Top