Stomak

mala ramona

Početnik
Poruka
7
Molim kompetentne ljude na ovom forumu da mi odgovore na ovo pitanje(ako hoce... :| ):
Naime, pre oko 1,5 dana imala sam Helicobacter Pylori (ili kako se vec pise), pila gomiletinu lekova i kao to je sad sredjeno i pobedjeno! Medjutim, meni je ostao efekat naduvenog stomaka....ne znam kako toga da se resim???Ranije sam imala ravan stomak i dobro sam gradjena (bar sa tim nikada nisam imala problema), a sada mi je stomak stalno "naduven" bez obzira da li sam jela ili ne. Ako zanemarimo estetsku stranu, koja nije jedino bitna, ostaje ono pitanje- da li je to posledica problema sa tom bakterijom i cirom na 12.palach.crevu i da li ce se to ikada resiti (obzirom da redovno treniram i to mi ne pomaze)....naduvenost i taj grozan osecaj u stomaku???
Unapred zahvalna...mali balonchic :cry:
 
Ponoviti analize za helicobacter! Postoji verovatnoca da se infekcija vraca i ponavlja.Jednom izlecen helicobacter pylori ne znaci da se ne moze vratiti.
Ukoliko je nalaz ultrazvuka stomaka ok, onda povesti racuna o tome sta se ,kad i u kom obliku jede jer postoje namirnice koje daju nadutost.
U krajnjoj liniji postoji lek koji otklanja nadutost stomaka.
 
Hvala Vam!
A koji je to lek protiv "nadutosti"...znam za onaj "Gastroherbal"-da li je tako nesto ok?
Znam, najbolje bi bilo da ponovo idem kod lekara.....ali to je takvo cimanje i razvlacenje......znam koliko je trajala procedura oko te analize i kada se samo toga setim dize mi se kosa na glavi!:-)
Naravno, otici cu!
 
Ne, nisam mislila na taj preparat, nesto nemam poverenja u preparate koji se reklamiraju na pinku.
Mislila sam na pravi lek, gasvan ili sabsimplex, oni jednostavno pokupe visak vazduha iz creva.Naravno, to je samo privremena mera dok ne ponovite analize na helicobacter.
 
dr:
Ne, nisam mislila na taj preparat, nesto nemam poverenja u preparate koji se reklamiraju na pinku.
Mislila sam na pravi lek, gasvan ili sabsimplex, oni jednostavno pokupe visak vazduha iz creva.Naravno, to je samo privremena mera dok ne ponovite analize na helicobacter.

Potpuno ste u pravu, dr! Pink i njegovi lekovi mi prosto dizu pritisak! Potpuno izlecenje H.Pylori je jako tesko, zahteva napor, a gasvan i sabsimpleks, pa to je samo simtomatska terapija...
 
Cini mi se da cu uspeti da se resim potpuno te H.Pylori tek kada se resim svih mojih velikih zivotnih problema-znaci-nikad!!!
OK, svi imamo neke probleme i to je normalno i uvek ce ih biti i tako dalje...znam! Ali, onaj osecaj da imate problem a da su vam "vezane ruke" povodom njegovog resavanja, ili nemate sredstava, podrske...i ne znate kada ce biti bolje...ta neizvesnost i podnosenje pritiska me izgleda lagano ubija.
Negde je organizam morao da popusti- i tako sam "zaradila" cir!
 

Back
Top