Stiven Tajler iz Aerosmitha ponudio da pomogne Kurtu Kobejnu iz Nirvane da izbaci heroin - Kobejn ga "otkačio"

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.579
„Uzmite najbolji orgazam koji ste ikada imali, pomnožite sa 1000, i još uvek niste ni blizu njega.

Ovo su reči koje lik Juana Mekgregora Renton koristi da objasni privlačnost heroina u filmskoj adaptaciji Denija Bojla iz 1996. hvaljenog debitantskog romana Irvina Velša Trainspotting. Tri godine kasnije, ovaj pisac je pitao bivšeg zavisnika od heroina Stivena Tajlera, frontmena Aerosmitha, da li i on misli tako.

„O, ne, mnogo je bolje od toga“, iskreno je odgovorio Tajler, pre nego što je uneo ključno važan dodatak. "U prvo vreme..."

U razgovoru za časopis People 1988. godine, Tajler je priznao da je njegova sopstvena upotreba droge u prošlosti uključivala uzimanje „heroina, kokaina, valijuma, bilo čega što bi mu se našlo pri ruci“.

„Imam zavisničku ličnost, tako da sam pronašao određene droge koje sam voleo i nisam prestao do te mere da povredim svoju decu, povredim svoj život, povredim svoju porodicu, povredim svoj bend“, priznao je u programu Fox News OBJECTified 2018. Postojao je trenutak kada nisam imao bend i nije me bilo briga."

Dok je posmatrao meteorski uspon Nirvane početkom 90-ih, Stiven Tajler kaže da je prepoznao „bol“ u očima Kurta Kobejna i da je kasnije otkrio da frontmen Nirvane koristi heroin. U pokušaju da pomogne mlađem muzičaru da izbegne zamke o kojima je imao lično iskustvo, frontmen Aeromitha otišao je čak i do toga da je kontaktirao menadžment Nirvane 1992. godine da se raspita o tome da dobije Kobejnov broj telefona kako bi uspostavio razgovor od srca do srca sa vokalistom. /gitaristom.

f0daf4ff6c72532c97ca536787bb18f5
 
Kao i mnogi korisnici droge, Kobejn je donekle poricao obim njegove upotrebe droge.

"Nije moja jebena greška što neko zna da sam uzimao heroin", rekao je piscu časopisa Details Gavinu Edvardsu u julu 1993. "Nikada nisam pričao o tome. Kada sam nadrogiran, to je zaista očigledno. Zato nisam javno o tomepričao. Trudio sam se koliko sam mogao da to sakrijem od svih.

Samo se nadam Bogu da niko nije pod uticajem da se drogira zbog mene“, nastavio je Kobejn. „Definitivno imam odgovornost da govorim negativno o heroinu. To je zaista zla droga — mislim da su opijati direktno povezani sa Satanom.“
 
Pevač je tada rekao Edvardsu da više nije sposoban da koristi heroin, navodeći: „Ako uzmem heroin, odmah povraćam“. Već sledeće nedelje, 23. jula, dok je u Njujorku svirao u Rouzlend Ballroom, pevač se predozirao heroinom 'Bodibag' i mogao je da umre da nije brzo razmišljao službenik za štampu Nirvane u Velikoj Britaniji Anton Bruks, i Kurtova i Kortnina dadilja. , Michael 'Cali' DeVitt.

Ovo iskustvo bliske smrti možda je bilo u Kobejnovom umu kada je konačno sreo Stivena Tajlera licem u lice sledećeg meseca, u bekstejdžu Aerosmitove svirke 12. avgusta u Portland Memorijal Koloseumu, u društvu Krista Novoselića i Dejva Grola. Tajler je odveo Kobejna u stranu i govorio o grupama za oporavak u 12 koraka
 
U roku od devet meseci, nakon što je otpušten iz ustanove za rehabilitaciju u Los Anđelesu, Kobejn je pronađen mrtav u svojoj kući u Sijetlu. Intervjuisan u američkoj TV emisiji Turning Point (vidi dole) nedelju dana nakon što je pronađeno Kobejnovo telo, Stiven Tajler je priznao: "Ljut sam na Kurta. Ovaj tip nije morao da umre."
 
hmm , nisam znao da je toliko dobro :evil:

ovakve price su opasne , mogu privuci mladez

svakom probudi znatizelju da oseti tako nesto

bolje da ga ne hvale toliko
Da, ali vidiš kakav je kraj.
Oni koji hoće da žrtvuju život za jednu avanturu će da nadju razne načine za to
 
Svi mi volimo razlicite stvari.
Moja kolegica s posla i njen suprug koji su probali heroin odmahuju rukom i nazivaju ga tabletom za spavanje.
Ja s druge strane bi ga uzeo tek pred sigurnu smrt, zbog toga sto znam da bi se navukao iste sekunde.
Koliko sam citao, to je perfektna droga za mene - sreca poprimi oblik ogrtaca u koji se ususkas i zaspes.
Spokoj je kljucna rijec, bas tako ga zamisljam.
Da ga uzmem sada, dobre su sanse da bi si u potpunosti poremetio zivot i stvorio kaos.
 
Svi mi volimo razlicite stvari.
Moja kolegica s posla i njen suprug koji su probali heroin odmahuju rukom i nazivaju ga tabletom za spavanje.
Ja s druge strane bi ga uzeo tek pred sigurnu smrt, zbog toga sto znam da bi se navukao iste sekunde.
Koliko sam citao, to je perfektna droga za mene - sreca poprimi oblik ogrtaca u koji se ususkas i zaspes.
Spokoj je kljucna rijec, bas tako ga zamisljam.
Da ga uzmem sada, dobre su sanse da bi si u potpunosti poremetio zivot i stvorio kaos.
Evo bezopasnog "heroina" za tebe:

Nedelja posle podne. Kiša dobuje o prozore. U sobi je polumračno, ugodno i toplo. Ležiš u krevetu pokriven mekanim pokrivačem, a pored tebe leži voljena maca. Maca je meka i topla. Maziš je, ona prede i zajedno utonete u san. Savršenstvo. :)
 

Back
Top