STIL OBLACENJA

Volim malo čudnije cipelice; ne jako, ali uvek imam neke plave ili crvene 8) Sportske.

Obožavam nešto na glavi - maramu, šal, šeširić, beretkicu... Bilo šta; jedina stvar od cele garderobe kojoj nikad ne odolim u kupovini :D ...
Imam ih kao Minimaks kravata 8)
Skoro sam negde pročitala da lavice uvek nose nešto na glavi, kao supstitut krune, pa možda je to :P

Zimi volim da budem malo elegantnija, obožavam čizme, neke nadrkane na štiklu, i obožavam da ih nosim sa tri-četvrt pantalonama. Prošle zime se to baš nosilo, ali ja sam se tako oblačila i pre pet godina, kad su me svi gledali kao vanzemaljca :?
I mrzim zimi bilo kakve šuškave jakne :P

Leti - suknjice i majčice na bretele, sportske. I neke džombastije patike-cipele... Sa aerobik-čarapama :oops: . Ako nisam na rolerima.
Negde pored vode - lepršave, polu-providne šarene stvarčice. Indijski materijali, i to...

Od nakita - nosim stalno jedan srebrni lančić i krstić, tanku narukvičicu i male karike - uspomena, i jako retko ih skidam i stavljam nešto drugo. Svi već znaju da mi ne kupuju nikakav nakit kao poklon, jer znaju da ga neću nositi.

Da, i uglavnom bez šminke i jakih parfema
 
Uf...volem

Nosim sve, volim svasta....

Znaci, zenstveno, sve boje...nisam ljubitelj crne boje tako da imam samo nekoliko neizbeznih crnih krpica...crna majicica, plisani sako i suknjica, koznu jaknu i cizme...
Inace, sve boje obuce, torbi, suknjica, haljina
Nakit, obojen, biseri standardno, ne previse i ne zlato
Farmerice uz dobru majicu...uvek

Muskarci se okrecu, a zene odaju priznanje za stil...ja se lepo osecam...dovoljno 8)
Ah da, zaboravih, shminka...retko
 
Devojka ne mora biti obucena da bi mi skrenula paznju ! to je na prvi pogled . Ne palim se na markirane stvari , ali ako joj lepo stoji ( bilo sta ) znaci da zna da se obuce . Odbija me kad je devojka histericna , psuje , vice, kezi se kad ne treba , ne konta mnoge stvari , i ne zna da se smeje prirodno , pored toga neurednost , losi zubi, i prljava kosa ! i nerviraju me one ribe koje su namazane svim i svacim da bi bile "lepe" a to im ne ide od ruke , a one misle da su boombe - ne znas kako joj objasniti da je losa i da je bolesna u glavu - pacenica ! Sve ostale volim , a cenim kad su cedne , i umiljate !
 
nesons:
Devojka ne mora biti obucena da bi mi skrenula paznju ! to je na prvi pogled . Ne palim se na markirane stvari , ali ako joj lepo stoji ( bilo sta ) znaci da zna da se obuce . Odbija me kad je devojka histericna , psuje , vice, kezi se kad ne treba , ne konta mnoge stvari , i ne zna da se smeje prirodno , pored toga neurednost , losi zubi, i prljava kosa ! i nerviraju me one ribe koje su namazane svim i svacim da bi bile "lepe" a to im ne ide od ruke , a one misle da su boombe - ne znas kako joj objasniti da je losa i da je bolesna u glavu - pacenica ! Sve ostale volim , a cenim kad su cedne , i umiljate !

:lol: Верујем, оне скинуте ти сигурно више привлаче пажњу!
 
Hellen:
nesons:
Devojka ne mora biti obucena da bi mi skrenula paznju ! to je na prvi pogled . Ne palim se na markirane stvari , ali ako joj lepo stoji ( bilo sta ) znaci da zna da se obuce . Odbija me kad je devojka histericna , psuje , vice, kezi se kad ne treba , ne konta mnoge stvari , i ne zna da se smeje prirodno , pored toga neurednost , losi zubi, i prljava kosa ! i nerviraju me one ribe koje su namazane svim i svacim da bi bile "lepe" a to im ne ide od ruke , a one misle da su boombe - ne znas kako joj objasniti da je losa i da je bolesna u glavu - pacenica ! Sve ostale volim , a cenim kad su cedne , i umiljate !

:lol: Верујем, оне скинуте ти сигурно више привлаче пажњу!

Pažnju za gledanje ili za poštovanje....
Kad ideš sa majmunom oko vrata , svi će se okrenuti za tobom , dobijaš na uočljivosti , ali ne dobijaš na poštovanju....

Odeća predstavlja deo osobe za koji je vezano najviše STEREOTIPA I PREDRASUDA. NAŽALOST , OVO JE I OBLAST GDE JE PRISUTNO ONO NAJNEGATIVNIJE , A TO JE DA SU TI STEREOTIPI I PREDRASUDE NEPROMENJLJIVI.

Ovi stereotipi potiču iz obrazovanja okoline mnogo više nego što vidim da ovde shvatate.
Patike uz odelo, bele čarape na crne cipele, sve to ide , ali je zbog nedovoljne emancipacije (u kojoj se kao preterano kupamo na medijima) mnogo je onih koji i neznaju šta je sportsko odelo, koji su bili sasečeni još kao osnovnoškolci da su romboidi fens uz crne cipele i sve ostalo je kič....i tako nekič postaje kič....
 
volim ono u cemu mi je prijatno.
nekad suknja, nekad svila, nekad farmerke-bela majica-starke.
ono sto me uzasava ovih dana su gospodje u koznim mantilima i YUNHIO i slicnim plasticnim rancima na ledjima. dno. cak strasnije od spic cipela i roze uniformnosti.
 
sanja:
volim ono u cemu mi je prijatno.
nekad suknja, nekad svila, nekad farmerke-bela majica-starke.
ono sto me uzasava ovih dana su gospodje u koznim mantilima i YUNHIO i slicnim plasticnim rancima na ledjima. dno. cak strasnije od spic cipela i roze uniformnosti.

Da, da - i smešno i tužno i strašno

Ja volim košulje, da imaju malo "etno" u sebi i sve u tom fazonu
 
rastamann:
9027.jpg


Za ovakvim zenama se okrenem uvek...I ne samo okrenem..... :D

E, vala da ovakvo nesto vidim na ulici i ja bih se okrenula :wink:
 
ovde su pitali mushkarce
javljaju se zhene i kazu delom shta vole a delom i shta one nose. kao one su prozvane
mushkarci ne kazu sta oni nose.

sanja shta nosish od svile
 
Drage moje, ako se oblačite provokativno, prilaziće vam oni koji bi samo da ga meću, a ako vas i oženi, sigurno nećete biti jedine na njegovom ..... . stil vašeg oblačenja će kao po pravilu vršiti odabir ko će vam prići, normalno tu još ima i momaenat manira. Imao sam poznanicu koja je kukala kako da nađe onog pravog. A oblači se u helanke, drečave, sa dupetom ko Indija, i važno je da se oni okreću. Kada bi videli koji profil ljudi se okreće, sve vm je jasno. Znači on se okrene, zazviždi, ona kao dal da stane, il odustane, baja sa dv prsta čela se primi, startuje je, odu kod nje, kresnu se, a on posle treće seanse već digo kormilo. stil muškaraca koji se na ovo pale, muškarčine, sa skele, sa tegljača, sa fabriku koja je daleko od mesta prebivališta, uličari koji su kao lokalne face -džiberi, i tako ti . Onda ona kuka kako ne može da nađe ozbiljnu vezu?!? Ako se oblačite sa više ukusa, sa manje sisa na vidiku, ako vam suknja nepuca, ako vam suknja jedva nepokriva gaće, ako vam nokti nisu polu uništeni, cipele polu proste i kaljave, ako vam čarape nisu za vatanje somova, ako vam karmin ne obuhvata čelo i bradu, ako nemate ratničkih boja, ako vam iz usta neizleću padeži, vulgarije, naglasci, i ako ne predete žvaku oko prsta, i znate da se lepo okupate, onda vam se sreća smeši, pod uslovom da vam baš takva i treba. Zapamti te ono u kući domaćica, na ulici dama ...................... :) 8)
 
dzordzV76:
Drage moje, ako se oblačite provokativno, prilaziće vam oni koji bi samo da ga meću, a ako vas i oženi, sigurno nećete biti jedine na njegovom ..... . stil vašeg oblačenja će kao po pravilu vršiti odabir ko će vam prići, normalno tu još ima i momaenat manira. Imao sam poznanicu koja je kukala kako da nađe onog pravog. A oblači se u helanke, drečave, sa dupetom ko Indija, i važno je da se oni okreću. Kada bi videli koji profil ljudi se okreće, sve vm je jasno. Znači on se okrene, zazviždi, ona kao dal da stane, il odustane, baja sa dv prsta čela se primi, startuje je, odu kod nje, kresnu se, a on posle treće seanse već digo kormilo. stil muškaraca koji se na ovo pale, muškarčine, sa skele, sa tegljača, sa fabriku koja je daleko od mesta prebivališta, uličari koji su kao lokalne face -džiberi, i tako ti . Onda ona kuka kako ne može da nađe ozbiljnu vezu?!? Ako se oblačite sa više ukusa, sa manje sisa na vidiku, ako vam suknja nepuca, ako vam suknja jedva nepokriva gaće, ako vam nokti nisu polu uništeni, cipele polu proste i kaljave, ako vam čarape nisu za vatanje somova, ako vam karmin ne obuhvata čelo i bradu, ako nemate ratničkih boja, ako vam iz usta neizleću padeži, vulgarije, naglasci, i ako ne predete žvaku oko prsta, i znate da se lepo okupate, onda vam se sreća smeši, pod uslovom da vam baš takva i treba. Zapamti te ono u kući domaćica, na ulici dama ...................... :) 8)
djoko svaka cast!
samo plasim se da ove smizle danasnje ne kapiraju poentu :(
 
dzordzV76:
Drage moje, ako se oblačite provokativno, prilaziće vam oni koji bi samo da ga meću, a ako vas i oženi, sigurno nećete biti jedine na njegovom ..... . stil vašeg oblačenja će kao po pravilu vršiti odabir ko će vam prići, normalno tu još ima i momaenat manira. Imao sam poznanicu koja je kukala kako da nađe onog pravog. A oblači se u helanke, drečave, sa dupetom ko Indija, i važno je da se oni okreću. Kada bi videli koji profil ljudi se okreće, sve vm je jasno. Znači on se okrene, zazviždi, ona kao dal da stane, il odustane, baja sa dv prsta čela se primi, startuje je, odu kod nje, kresnu se, a on posle treće seanse već digo kormilo. stil muškaraca koji se na ovo pale, muškarčine, sa skele, sa tegljača, sa fabriku koja je daleko od mesta prebivališta, uličari koji su kao lokalne face -džiberi, i tako ti . Onda ona kuka kako ne može da nađe ozbiljnu vezu?!? Ako se oblačite sa više ukusa, sa manje sisa na vidiku, ako vam suknja nepuca, ako vam suknja jedva nepokriva gaće, ako vam nokti nisu polu uništeni, cipele polu proste i kaljave, ako vam čarape nisu za vatanje somova, ako vam karmin ne obuhvata čelo i bradu, ako nemate ratničkih boja, ako vam iz usta neizleću padeži, vulgarije, naglasci, i ako ne predete žvaku oko prsta, i znate da se lepo okupate, onda vam se sreća smeši, pod uslovom da vam baš takva i treba. Zapamti te ono u kući domaćica, na ulici dama ...................... :) 8)
Svaka cast,slazem se sa tobom!!!
 
indija je staro podrucje, stari deo kopna, zato nije izlozena zemljotresima (onaj juzni deo, dekanska ploca), stabilno je, znaci cura ima cvrstu guzu.

mislim da je tako ali ovde nema geografa :P
 

Back
Top