Starlink - plava raketa

Очигледно се не разумемо. Ово уводе ради количине протока,
да би постигли брзине од 10 G/s потребни су високофреквентни
таласи од 10-300 гигахерца. Те фрекфенције се не могу послати
на велике удаљености нити пролазити кроз дрво и зидове.
Због тога моје питање како остварити тај проток између земље
и сателита?
Od kuda ti ovo o brzini? Za satelitsku vezu ni ne treba da prolazi kroz bilo šta. Usput, što viša frekvencija sve bolje prolazi kroz bilo šta, npr. kozmičko zračenje.
 
Ne brini! Iza toga stoje interesi VOJSKE, a civilni deo toga će im pokrivati troškove. Sediš u Pentagonu i imaš trenutno stanje 'na tanjiru' i mogućnost akcije dronovima na bilo kojoj tački Zemlje!
Слажем се, то једино има смисла, али онда им не треба екстремна брзина преноса података, можда ће радити на нижој фреквенцији од 90GHz
 
Право да ти кажем, немам на то одговор. Знам да ГПС ради са носиоцем фреквенције мало више од 1.5 GHz. Али, имајући у виду 42 000 сателита, мислим да имају усмерене антене,што је логићно за те високе фреквенције.
Malo 'raštimana' parabolična antena na svakom satelitu treba da pokriva područje 110x110 km.
 
Od kuda ti ovo o brzini? Za satelitsku vezu ni ne treba da prolazi kroz bilo šta. Usput, što viša frekvencija sve bolje prolazi kroz bilo šta, npr. kozmičko zračenje.
Шта је космичко зрачење?
Што виша фреквенција то мањи домет(основе физике).
Па шта мислиш зашто је потребан велики број базних
станица за 5г?
 
Шта је космичко зрачење?
Што виша фреквенција то мањи домет(основе физике).
Па шта мислиш зашто је потребан велики број базних
станица за 5г?
KT se odbija od jonosfere pa misliš da ima veći domet? UKT se ne odbija pa ima domet optičke vildljivosti. Više frekvencije se odbijaju od armiranih zgrada jer je to za njih Faradejev kavez. Kozmičko zračenje jako visoke frekvencije prolazi kroz sve jer je sve ovo za njih ŠUPLJI prostor.
 
KT se odbija od jonosfere pa misliš da ima veći domet? UKT se ne odbija pa ima domet optičke vildljivosti. Više frekvencije se odbijaju od armiranih zgrada jer je to za njih Faradejev kavez. Kozmičko zračenje jako visoke frekvencije prolazi kroz sve jer je sve ovo za njih ŠUPLJI prostor.
Зар нас земљино магнетно поље не штити од космичког зрачења?
 
Prati li ko kretanje satelita? Starlink 6,7 upravo napušta SAD-e Za.. 10-tak minuta tj u 20.34h bit će tačno iznad Tuzle pa nadalje.
Prošli pre minut.. tačno iznad mene.. oko 37,8 u liniji. Koja brzina :eek:
 
Poslednja izmena:
Prati li ko kretanje satelita? Starlink 6,7 upravo napušta SAD-e Za.. 10-tak minuta tj u 20.34h bit će tačno iznad Tuzle pa nadalje.
Prošli pre minut.. tačno iznad mene.. oko 37,8 u liniji. Koja brzina :eek:
Vidim na sajtu spaceX da je navedeno da su lansiranja bila 23. aprila 2020. i da je sve lansirano iz SAD sa Floride.
Ništa 26.og nije lansirano.
Kad si ti video ta svetla iznad Tuzle?

Ili možda nisu ažururali sajt, ne znam.

Interesantno mi je to, pa sam hteo da vidim da li je još neko obratio pažnju na taj detalj.
 
Starlink

Vlasnik izvršnog direktora milijardera Elona Muska, SpaceX ima za cilj stvoriti konstelaciju od 12 000 satelita u Zemljinoj orbiti kako bi poboljšao internetske usluge širom svijeta.

Kompanija za istraživanje svemira Elon Musk, SpaceX, planira lansirati do 42.000 satelita u orbitu kako bi se internet usmjeravao do udaljenih dijelova Zemlje.
SpaceX je već stavio blizu 200 satelita Starlink u orbitu


Upravo večeras su bili vidljivi i prošli su oko 20.40h iznad Madjarske, Srbije.. vidljivi i iz BiH..

Sajt
Find Starlink
a možete instalirati i istoimenu aplikaciju na telefonu. Ukucate vašu adresu (najtačnije preko koordinata) pa find.. tu možete pratiti uživo kretanje satelita po svijetu i info kada će biti vidljivi iznad odredjene lokacije.

Na live map gledate uživo kretanje satelita
Trebace mu mnogo raketa za to, a kad to djubre pocne da pada po glavama, bice jos veci problem... neka bolje napravi jednu misiju na Mesec, kad vec
NASI ide traljavo...
 
Vidim na sajtu spaceX da je navedeno da su lansiranja bila 23. aprila 2020. i da je sve lansirano iz SAD sa Floride.
Ništa 26.og nije lansirano.
Kad si ti video ta svetla iznad Tuzle?

Ili možda nisu ažururali sajt, ne znam.

Interesantno mi je to, pa sam hteo da vidim da li je još neko obratio pažnju na taj detalj.
Da li je neko ustanovio šta je Neno video iznad Tuzle tog dana?
 

Back
Top