STARDUST CAFFE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
albino :zag:


E, gore si spominjao mozak dece, i nekih bolesnih i sl. Da, deca imaju spojene hemisfere, pa je kod njih još uvek izmešan taj imaginativni deo sa logičkim. Koliko sam pre čitala, Ajnštajn je imao poremećaj, tj. bio je savant. Njegove hemisfere nisu bile odvojene kao kod normalnog zdravog čoveka, već kao kod dece, imaginativni deo je bio i dalje dosta povezan sa logičkim. To je kao što vidimo veoma uticalo na njegova dela i razmišljanje, i često je govorio da je mašta najvažnija...

Da, slažem se, postoji mnogo veći deo mozga, koji je nesvestan, ali to ne znači da on ne funkcioniše... I to ne znači da tih 95% mozga treba da diskreditujemo samo zato što ne umemo da objasnimo njegove puteve... Da, njime kao i celim telom osećamo mnogo više, i znamo mnogo više, nego što to trenutnim matematičkim aparatom možemo da proraćunamo, proverimo, i izmerimo...

Sve više i više ćemo moći (msm da izmerimo), ali verujem da je to toliko veliko, jer mislim da se i sposobnosti mozga povećavaju evolucijom, te će uvek biti delova koje nećemo razumeti...
 
- - - - - - - - - -



interesantno... kachila sam kartu mladjeg burazera ali me niko nije upozorio na ovaj aspekt, a sad nadjoh u astro-bukvaru neshto o tome, zato pitam...

..pa mnogo je ljudi na ovom svijetu (a prije u istoriji masovnog ratovanja pogotovo) ..koji imaju takvu kartu koja može objasniti ubistvo,medjutim, mnogi od njih nikada nisu, niti će počiniti takvo djelo,pogotovo svjesno. Zašto? Zato što jednostavno takvu kombinaciju energija..nikada nisu birale kanalisati na takav jedan radikalan način...Ubistvo (kada je iz namjere) neće svi napraviti...pogotovo ako su svjesni njegove nepromisljenost ...iako su recimo u stanju,ili imaju priliku ili su se našli u situaciji, da to učine,pa čak i onda kad naglaseno nose tu vibru "ubojitosti" u sebi..Mislim prvenstveno na naglasenu i nepovoljno kanalisanu vezu vatrenog elementa (strast,smjelost,hrabrost,odlučnost,volja,motiv,usudba ) sa serijom 8 (radikalnost i destruktivnost (počinitelja),iščašeno psihoemotivno stanje (počinitelja),razdvajanje duše od tijela tj. usmrćivanje žrtve) ...samo sto se i od njih naravno ocekuje (ili ako su to ucinili,ocekivalo) da na mnogo povoljniji i nadasve osvjesteniji način kanalisu ovo...
 
Poslednja izmena:
albino :zag:


E, gore si spominjao mozak dece, i nekih bolesnih i sl. Da, deca imaju spojene hemisfere, pa je kod njih još uvek izmešan taj imaginativni deo sa logičkim. Koliko sam pre čitala, Ajnštajn je imao poremećaj, tj. bio je savant. Njegove hemisfere nisu bile odvojene kao kod normalnog zdravog čoveka, već kao kod dece, imaginativni deo je bio i dalje dosta povezan sa logičkim. To je kao što vidimo veoma uticalo na njegova dela i razmišljanje, i često je govorio da je mašta najvažnija...

da...btw nisam znao da su ajnstajnu zatekli takvu anatomsku karakteristiku mozga,zanimljivo..Citao sam da je imao kompleksnije mozdane vijuge od recimo nekog prosjecnog mozga..ali da se i dalje postavlja pitanje .da li je on svojim mentalnim naporom posljedicno razvio takve vijuge..ili ih je po defoltu dobio na "dar"...sve i da ih nije npr . koristio XD

Nekim ljudima je potrebno manje da ukopcaju više. Ali to već ima veze sa inteligencijom :)

da..to je isto tacno (to je prednost merkura, pojednostavljivanje,visprenost,lakoća)... inteligentno momče...evo hug
 
Poslednja izmena:
Ја нешто не верујем у ту тезу да напором можеш да повећаш интелектуалне способности...Претпостављам да их је добио на дар.
 
Ја нешто не верујем у ту тезу да напором можеш да повећаш интелектуалне способности...Претпостављам да их је добио на дар.

Trebalo bi da je istina negdje izmedju tj. nesto je zaista do njegovog urodjenog potencijala...a nesto i do individualne težnje,volje,napora,želje i svjesnog cilja da taj potencijal razvije do "neslućenih " granica.
 
Мада сам нешто читао и то да му је Милева Марић радила математику и да у школи није баш имао добре оцене...делује да је више био интуитиван тип него строго технички. :think: Е сад кад би неко гвирнуо у његову карту. :mrgreen:
 
albino, na konto tvog pisanja nedavno o izgonu i padu, i u ovoj knjizi stoji da kao shto je sedishte bolje od egzaltacije, izgon je gori od pada...

hm, nije ni chudo shto su mene nagrdjivali za moj natal kad mi je pored sve gomile kvadrata i opozicija mesec kao vladar ascedenta u izgonu, a mars i jupiter u padu...:p
 
hm, nije ni chudo shto su mene nagrdjivali za moj natal kad mi je pored sve gomile kvadrata i opozicija mesec kao vladar ascedenta u izgonu, a mars i jupiter u padu...:p

Nebitno je gde su pozicionirane planete za zivot, bitnije je sta se s njima ucini kada dodju tranziti tokom godina. Osim ako ne govorimo o nekom bas losem horoskopu gde svaka akcija mora da ima neku posledicu.

Svaciji natal ima svoje dobre i lose strane. Nikada nisam gledao ljudima "Ima dobru kartu" ili "Ima losu kartu". Uvek je dobra pozicija ili losa pozicija. I onda sta se moze uraditi sa tim sto je pri ruci.

Kao kada otvoris frizider, vidis namirnice i onda smislis na licu mesta sta ces da spremis za klopu.

- - - -

Na ovu pricu o tome da je ubistvo svesno, nije, pogotovo ne u slucajevima masovnih ubistava gde Pluton radi. Ovo sam pisao u temi o Plutonu i masovnim ubicama, tj. pozicija sveopste svireposti sa covekom koji je pobio oko 900 ljudi.

S druge strane, poznato je i da neke majke nakon porodjaja padaju u jednu vrstu psihoze u kojoj su u stanju da ubiju svoje dete, tj. zakonski nazvano "chedomorstvo", poznato jos i kao infanticid iliti neonaticid.

Postpartalna psihoza je upravo slucaj gde majke koje su nedavno rodile decu, svoje dete i ubiju. Ovo se naziva postporodjajna tuga iliti depresija.

a) U modernom zargonu ovo se naziva Baby Blues i javlja se u prvih pet dana nakon porodjaja, a moze potrajati i do mesec-dva, zavisi od slucaja do slucaja. Ovaj sindrom psihoze, sto svakako nije nesto sto bi majka ucinila svesno se javlja u cak 90% zena sirom sveta! To nije mala brojka. I gotovo uvek ostavlja majku zbunjenu.

b) Postpartalna depresija iliti postporodjajna depresija se javlja u 5%-10% zena.

c) Postporodjajna psihoza se javlja u 0.1% zena pri cemu su najucestalije halucinacije, ekstremna depresija, nagle emotivne promene, potpuno odsustvo logicke dedukcije, promena pristupa u razmisljanju itd. <--- ovo se ne moze nazvati svesno ubijanje, pogotovo zato sto se radi o psihozi, a dodatno se radi o potrebi da se, u stvari, detetu pomogne (preterana zabrinutost za dete).

Laza Lazarevic:
Tok i prognoza

Floridni (razbuktavajući) psihotični simptomi obično se javljaju nakon inicijalnih simptoma kao što su nesanica, nemir, labilnost raspoloženja i blaži kognitivni deficiti. Kada se pojave psihotični simptomi, pacijentkinja može biti opasna po sebe i novoređenče, zavisno od intenziteta i sadržaja sumanutih ideja i stepena uznemirenosti. Povoljni prognostički faktori uključuju dobro funkcionisanje pre bolesti i adekvatnu podršku porodice. Naša iskustva se poklapaju sa vekilim brojem studija koje pokazuju kako se uz adekvatnu terapiju, najveći broj žena s postpartalnom psihozom potpuno opravi i vrati u normalan život.

Lečenje

Postpartalna psihoza mora se pravovremeno prepoznati i što pre lečiti. Farmakoterapijski protokoli preporučuju racionalnu kombinaciju antipsihotika, antidepresiva i stabilizatora raspoloženja. U načelu, postpartalne psihoze zahtevaju psihijatrijsku hospitalizaciju. U toku lečenja neobično je važna podrška i saradnja porodice.

Akcenat na Mesec. Mitigacija ludila preko Porodice.
 
Nebitno je gde su pozicionirane planete za zivot, bitnije je sta se s njima ucini kada dodju tranziti tokom godina. Osim ako ne govorimo o nekom bas losem horoskopu gde svaka akcija mora da ima neku posledicu.

Svaciji natal ima svoje dobre i lose strane. Nikada nisam gledao ljudima "Ima dobru kartu" ili "Ima losu kartu". Uvek je dobra pozicija ili losa pozicija. I onda sta se moze uraditi sa tim sto je pri ruci.

Kao kada otvoris frizider, vidis namirnice i onda smislis na licu mesta sta ces da spremis za klopu.

- - - -

pravo da ti kazem chitajuci ovu knjigu se sama sebi chudim kako sam ono shto jesam a ne ono shto bi trebalo po aspektima koje imam da sam, odnosno ne verujem da cu u astro bukvaru naci odgovore na pitanja zashto primer moj mesec u jarcu od mene nije uspeo da napravi neko zlo od zene i sl...

iako se sa ovim fatalistichkim pristupom pojedinim aspektima uopshte ne slazem prochitacu je do kraja, jer ipak je dobro napisana za one koje zanima ovo shtivo a nemaju pojma...
 
Dobro jutro :lol: ili dobar dan, kako kome :lol: :p

:zag:



S druge strane, poznato je i da neke majke nakon porodjaja padaju u jednu vrstu psihoze u kojoj su u stanju da ubiju svoje dete, tj. zakonski nazvano "chedomorstvo", poznato jos i kao infanticid iliti neonaticid.

Postpartalna psihoza je upravo slucaj gde majke koje su nedavno rodile decu, svoje dete i ubiju. Ovo se naziva postporodjajna tuga iliti depresija.

a) U modernom zargonu ovo se naziva Baby Blues i javlja se u prvih pet dana nakon porodjaja, a moze potrajati i do mesec-dva, zavisi od slucaja do slucaja. Ovaj sindrom psihoze, sto svakako nije nesto sto bi majka ucinila svesno se javlja u cak 90% zena sirom sveta! To nije mala brojka. I gotovo uvek ostavlja majku zbunjenu.
"Baby blues" nema veze sa psihozom i postpartalnom depresijom.
 
pravo da ti kazem chitajuci ovu knjigu se sama sebi chudim kako sam ono shto jesam a ne ono shto bi trebalo po aspektima koje imam da sam, odnosno ne verujem da cu u astro bukvaru naci odgovore na pitanja zashto primer moj mesec u jarcu od mene nije uspeo da napravi neko zlo od zene i sl...

iako se sa ovim fatalistichkim pristupom pojedinim aspektima uopshte ne slazem prochitacu je do kraja, jer ipak je dobro napisana za one koje zanima ovo shtivo a nemaju pojma...

http://www.astrum.co.rs/mesec-u-jarcu.html

Према првом тумачењу који ми је гугл прво избацио Месец у јарцу не даје злу жену већ нешто друго...Изгледа да треба упоредити различите изворе.
 
pravo da ti kazem chitajuci ovu knjigu se sama sebi chudim kako sam ono shto jesam a ne ono shto bi trebalo po aspektima koje imam da sam, odnosno ne verujem da cu u astro bukvaru naci odgovore na pitanja zashto primer moj mesec u jarcu od mene nije uspeo da napravi neko zlo od zene i sl...

iako se sa ovim fatalistichkim pristupom pojedinim aspektima uopshte ne slazem prochitacu je do kraja, jer ipak je dobro napisana za one koje zanima ovo shtivo a nemaju pojma...

 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top