STARDUST CAFFE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste Sioran težak i mračan, ali ja volim takve autore, među proznim piscima su mi omiljeni Tomas Bernhard i Selin..
Zanimljiva stvar je da su Sioran, Selin, Lavkraft naginjali ka desničarskim stavovima - Sioran je neskriveno oduševljenje gajio prema nacionalsocijalizmu i fašizmu, Selin je bio antisemita, a Lavkraft rasista.
Postoji dopadljiva simbioza izmedju spisateljskog mračnjaštva i misticizma (navedene trojice autora) i ultradesničarskih ideologija. Ja lično nisam čuo da je neki autor, koji je poznat po svom izuzetnom literarnom umeću (umetnosti pripovedanja, umetnosti opisivanja realnosti ili onostranog) naginjao ka nekoj od ideologija sa krajnje levog političkog spektra.
 
Zanimljiva stvar je da su Sioran, Selin, Lavkraft naginjali ka desničarskim stavovima - Sioran je neskriveno oduševljenje gajio prema nacionalsocijalizmu i fašizmu, Selin je bio antisemita, a Lavkraft rasista.
Postoji dopadljiva simbioza izmedju spisateljskog mračnjaštva i misticizma (navedene trojice autora) i ultradesničarskih ideologija. Ja lično nisam čuo da je neki autor, koji je poznat po svom izuzetnom literarnom umeću (umetnosti pripovedanja, umetnosti opisivanja realnosti ili onostranog) naginjao ka nekoj od ideologija sa krajnje levog političkog spektra.
Da, dobro si to primetio, iako ja nisam desničar, kada razmislim većina dragih mi pisaca/filozofa je blia desničarski nastrojena:
Selin, Sioran, Lavkraft, Hamsun, Ezra Paund, Kornelijus Kastorijadis, Rene Genon, Ortega i Gaset, Evola...
 
Krenulo je iz ove kafane sa tom pesmom Agi :rumenko:
Ako se ne varam okacila si ovu pesmo kada smo nekako stigli do teme o njoj, kasnije sam malo kopao po YT i nasao ovo iznad :)
Jedino sto ne razumem tekstove za sada ali se nadam da cu razumeti nesto do kraja leta :)
jest vala, to mi je omiljena
Vredi je čuti više puta:super:

- - - - - - - - - -

Mislim da smo tako i dosli do pesme prosli put :lol:

:zag:
ebi ga, odumiru ganglije
 
eljo

odšrafih se od 3 piva :p

evo malo atmosfere iz kafanice:

20180525_132601.jpg


odo da njorim...
 
Da, dobro si to primetio, iako ja nisam desničar, kada razmislim većina dragih mi pisaca/filozofa je blia desničarski nastrojena:
Selin, Sioran, Lavkraft, Hamsun, Ezra Paund, Kornelijus Kastorijadis, Rene Genon, Ortega i Gaset, Evola...
... Bela Hamvaš, Hajdeger, Seren Kjerkegor, itd....

Lafkraft je MRZEO ASTROLOGIJU IZ DUBINE DUŠE
Da, ali je obožavao da proučava Grimoare. Zohar je naveo kao jedno od okultnih dela u knjizi: ''Slučaj Čarlsa Dekstera Vorda'' koje u svojoj ezoterijskoj biblioteci, jedan od glavnih likova tog romana, Džozef Karven ima.

Oće to kod vatrenih znakova - Lafkraft je Lav
Hoće i kod vodenih. Tomas Ligoti - Rak, Aldžernon Blekvud - Riba, Artur Maken - Riba, Šopenhauer - Riba, Ezra Paund - Škorpija, Rene Genon - Škorpija.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top