Stara Ploca - problem kako doci do procesora

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.707
Prvo verujem jedno lakse pitanje za sve...

Dakle zasta je ovaj skroz desno prikljucak ?



E a sada ovo je neka stara ploca mozda i pre 2000-te..., moze li mi neko reci kako da skinem ovo cudo sta je da je, i da dodjem do procesora ?

Skinuo sam kuler, to je lako, znaci samo ovaj hladnjak osafim i dalje nemoze ?



P.S. Ako treba jos neka slika recite...
 
Pod 1: To je Firewire konektor (ili IEE1394) koji uglavnom sluzi za povezivanje DV (ili mini DV) kamera na PC. Ima i druge namene ali je to manje zastupljeno kod obicnih korisnika.(na slici je
"plocica"koja ide na prednju stranu kucista i povezuje se kablovima na maticnu plocu i ima 2 USB,jedan firewire i po jedan audio out i mic konektor)

Pod 2: Sve ispod tog hlanjaka je procesor,odnosno dolazi u kompletu sa hladnjakom.To je "Slot A" tip AMD procesora,tzv. "kertridz varijanta" (imao je i intel slicnu varijantu "Slot 1",fizicki potpuno isti konektor ali elektricno totalno drugaciji)
 
Pod 1: To je Firewire konektor (ili IEE1394) koji uglavnom sluzi za povezivanje DV (ili mini DV) kamera na PC. Ima i druge namene ali je to manje zastupljeno kod obicnih korisnika.(na slici je
"plocica"koja ide na prednju stranu kucista i povezuje se kablovima na maticnu plocu i ima 2 USB,jedan firewire i po jedan audio out i mic konektor)

Pod 2: Sve ispod tog hlanjaka je procesor,odnosno dolazi u kompletu sa hladnjakom.To je "Slot A" tip AMD procesora,tzv. "kertridz varijanta" (imao je i intel slicnu varijantu "Slot 1",fizicki potpuno isti konektor ali elektricno totalno drugaciji)

Aha, znam za ovo pod 1 sta je i gde se stavlja, samo nisam znao zasta je onaj prikljucak, al sada znam :D

Za ovo pod 2 te nerazumem, ja probao na razne nacine da cupam :D kako i sta da uradim da ja izvadim procesor i moze li to ?
 
Процесор има по један пластични осигурач у слоту са сваке стране и кад се ослободи,вади се као картица из слота.
Осигурач може да буде конципиран на два начина,да се вади или да се притисне и искочи из лежишта.На исти начин,у исто време је Интел тако осмислио своје слот 1 процесоре.
 
Poslednja izmena:
pogledaj kraj klipa,levo i desno imas steznike kao na ramu


Joj foks hvala, ali ovo je stara neka krntija nije isto ima nekih sto cuda iz praistorije....

Процесор има по један пластични осигурач у слоту са сваке стране и кад се ослободи,вади се као картица из слота.
Осигурач може да буде конципиран на два начина,да се вади или да се притисне и искочи из лежишта.На исти начин,у исто време је Интел тако осмислио своје слот 1 процесоре.

Za to plasticno sam odma izvalio i to sam otkocio ali sta god da uradim i kako god da povucem nista se nedesava, vadio sam razne procesore ove novije sve bez problema, ali ovo prvi put vidim i zanimam me kako da to izvadim a da nezeznem nesto, plasim se da povucem ono jako da nesto neslomim, neznam ni kako da ga povucem vise....

Pa zato ako je neko imao iskustva sa tim i radio je to neka pomaze kako ono cudo da izvadim, probao sam kada otkocim da izvadim kao karticu iz slota ali nece :sad2:
 
Слободно вуци на горе,другачије не може.Вероватно тесно леже у слот или се накупило ђубрета и прашине са временом.Ако не помаже,повуци са једне па са друге стране,исто као кад вадиш неку картицу из слота.
 
pogledaj kraj klipa,levo i desno imas steznike kao na ramu


Слободно вуци на горе,другачије не може.Вероватно тесно леже у слот или се накупило ђубрета и прашине са временом.Ако не помаже,повуци са једне па са друге стране,исто као кад вадиш неку картицу из слота.

Ma to od kako je stavljeno tamo boga pitaj verovatno oko 2000-te nikada nije ni vadjeno najverovatnije :D, dusu prasine sam skinuo sa kulera, a ovo ili je zapeklo ili nije tako, sve u svemu probacu sutra po danu pa javljam sta sam uradio, samo mi je bitno da neiscupam ili ne polomim nesto, a ako vec ide tako onda ce sutra da se suocimo :mrgreen:
 
sve ovo ispod hladnjaka je procesor i to je nerazdvojivo:
800px-Slot-A_Athlon.jpg

Ne razumem sta ne mozes da odvojis?Cela ova ploca se vadi tako sto skines dva osiguraca sa strane i povuces cpu na gore
 
sve ovo ispod hladnjaka je procesor i to je nerazdvojivo:
800px-Slot-A_Athlon.jpg

Ne razumem sta ne mozes da odvojis?Cela ova ploca se vadi tako sto skines dva osiguraca sa strane i povuces cpu na gore

Brate nece pa nece, malopre sam vukao kao vo, znaci nema sanse, em sto nema gde da se uhvati, da uhvatim ko covek, pa da ga trgnem ako nece neka pukne majcinu mu kolko me iznerviralo.

I levo desno i vukao i tamo vamo, nece da se pomeri bre, jeste vi sigurni da nema jos sta ? Uhvatio sam sa malim motocanglama, probao i stegnuh taman da povucem poce ona plastika da puca :roll:
 
Brate nece pa nece, malopre sam vukao kao vo, znaci nema sanse, em sto nema gde da se uhvati, da uhvatim ko covek, pa da ga trgnem ako nece neka pukne majcinu mu kolko me iznerviralo.

I levo desno i vukao i tamo vamo, nece da se pomeri bre, jeste vi sigurni da nema jos sta ? Uhvatio sam sa malim motocanglama, probao i stegnuh taman da povucem poce ona plastika da puca :roll:
Као што ти је рекао @kempi, ЦЕЛА та плочица која личи на меморијски модул ти је процесор, тзв. "слот процесор" и сигурно има зашта да се у'вати, а ако си мислио да цимаш нешто од "онога" што је на њој, е то неће моћи.
 
Evo ovako malopre slikano...



Ove dve kvacice sa strane sam otkacio kao sto se i vidi...



Jedino moze da se uhvati ovde a i tu nemoze da se uhvati nesto, samo vrhovima prstiju sto mi nista neznaci...



I ovde sam isto satavljao ruke i vukao ka gore, nista, jedino moze da se slomi sve ako se navali da se vuce, ono kao divljak....

Tako da ja sada odoh i za sta vremena kada se vratim, bolje da mi nadjete resenje neko :per:

Da li to moze toliko da zapekne majku mu ?
 
maistore , slika 1 odozgo po dužini kartice , stavi ruke jednu sa jedne strane drugu sa druge strane bokova kartice , napipaj pipkove oko 2cm sa bokova od vrha pa nadole i povuci ih sa strane od kartice i odigni taj poklopac plastični , taj plastični pipak drže dva plastična jezička sa plastičnog dela koji je zakačen za matičnu ploču gornji deo poklopca je naboden na karticu na kojoj se nalazi procesor.
Tako oslobađaš karticu koju samo isčupaš iz slota lagano.
 
kad iscupas i razvalis sve komponente trci u servis sa pitanjem "da li mozete ovo i ovo da mi spojite super lepkom". Verovatno si do sada ukapirao da ipak ostavis nekom iskusnijem da ti to odradi

Ajde nemoj da rucas ono sto se neruca ;), rekao sam ti da me manes tvog dokolisanja i zaje*avanja i da nekomentarises moje teme ako nemas nista pametno da kazes, a naravno da nikada nemas...
 
nista se ne radi na silu ,ako nece nesto ga drzi i nista nije zapeklo. pogledaj da nemas sa duge strane ploce neke crne ili bele plastikice u delu hladnjaka,kao one sto drze hladnjake na chipsetu,ona se pritisne sa te strane najbolje pincetom i kada se skupi provuce se kroz rupu u ploci

images


a sto se tice slika ja bih do sada prvo skinuo taj ventilator,verovatno se odvrce srafcigerom,metalni blok se drzi tim srebrnim plocicama i to se skida,pa bi imao malo vecu preglednost sta gde ide
 
Poslednja izmena:
nista se ne radi na silu ,ako nece nesto ga drzi i nista nije zapeklo. pogledaj da nemas sa duge strane ploce neke crne ili bele plastikice u delu hladnjaka,kao one sto drze hladnjake na chipsetu,ona se pritisne sa te strane najbolje pincetom i kada se skupi provuce se kroz rupu u ploci

images


a sto se tice slika ja bih do sada prvo skinuo taj ventilator,verovatno se odvrce srafcigerom,metalni blok se drzi tim srebrnim plocicama i to se skida,pa bi imao malo vecu preglednost sta gde ide

Znam ja sta ti pricas, ako to uradim skidam sve ono, a to mi netreba treba mi samo da izvadim procesor...

Nema sanse probao sam i danas, i N-E-U-M-E-M ili nesto nije uredu sa ovim cudom tehnologije !

Nemogu da ga skinem pa da ga je*es, ko ga sisa samo mi jos treba da se nerviram oko toga.
 
lepo ti je receno da cpu ne mozes odvojiti od same kartice,karticu mozes skinuti sa ploce to garantovano,i cooler sa socket karte

To znam, ali ni karticu nemogu skinuti !

ovo sam danas snimio , tako da će ti možda dati ideju šta da radiš , danas sam imao dva ovakva pacijenta tako da...


Snejks hvala tebi ja znam da ti hoces da pomognes, ali da li ja govorim na Hindu jeziku pa me niko nerazume, nisam degenerik da sam i degenerik do sada bih ga skinuo nekako ! To se kod mene jednostavno NE-MO-ZE (jel treba da nacrtam :D) skinuti na taj nacin ! Da moze ja bi to davno skunuo.
Ovo je nesto na drugi fazon, a ja nemogu da izvalim kako radi !

Reci mi samo treba li na njega da se stavlja pasta kao na ove ,,normalne'' procesore ?
 
@sasa6...

На оном линку што је поставио @fox види се пар начина на који се фиксира такав слот процесор, погледај опет и пробај да провалиш како је код тебе. Није зашвајсован мајку му.

Vide se neki nacini koji su ko zna koji, nemogu da skuzim sto rekli Hrvati pa da ga *****...

Evo ovo nemoze da se skine kao sto skida Snejks jer jednostavno nema mogucnost da se skine.



A evo ga i sa strane kako je kod mene...



Mrak je sada pa mozda slike nisu lepo ispale al nazire se nesto :D
 

Back
Top