stanovi i plate

Počelo je nešto da se šuška o isplati cele plate radi usklađivanja sa ostalim budžetskim korisnicima. Elem, ostali budžetski korisnici primaju platu za mesec a mi retroaktivno tj. unazad. Zucka se da je naloženo da Vojska počen sa isplatom onako kako je propisano zakonom::

Nema od toga nista.
Primedba DRI se odnosila na isplatu raznih dodataka na platu, nocnog rada, prevoza i slicno, a ne na samu platu
U novembru se prima plata za oktobar, ali se sa njom placaju nocni rad, prevoz i drugo iz septembra. E na taj septembar se odnosila primedba, tj uz platu za oktobar treba da se isplacuju prevoz i ostale naknade iz oktobra, a ne iz septembra.

Zato ce valjda ubuduce ti dodaci da se isplacuju sa 2. delom plate, tj 21. u mesecu da bi RC imao vremena od pocetka meseca ( kada dobija radne liste ) do 21. da izvrsi obracun
I prica se da ce sutra biti isplacen prevoz za septembar i za oktobar, ali ako bude bilo para. :)
I za prevoz nema para da se isplati za 2 meseca, a kamoli za platu.....
 
Da li jos neko ima problem sa isplatom putnih troskova?
Meni i svima u mojoj jedinici su preskoceni jedni putni troskovi.

Situacija je sledeca:
- u mesecu avgustu sam imao 4000 din putnih troskova - to mi je uplaceno 06.10. uz platu
- u mesecu septembru sam imao 7000 putnih troskova - nije isplaceno ( a trebalo je biti 06.11., tj danas posto je odlozena isplata prevoza )
- u mesecu septembru sam ima 6000 putnih roskova - isplaceno danas 21.11.

Onih 7000 nestalo u mraku racunskog centra izgleda, jer su personalci proverili, sve su odradili kako treba i poslali u RC.
Da napomenem , kako ne radim svaki dan, ne naplacujem prevoz na osnovu cene mesecne karte, nego za svaki dolazak prilazem autobusku kartu , pa mi se na osnovu nje racuna prevoz.
 
Uplatu na ime putnih troskova, koja vam je uplaćena 06.10. je akontacija za mesec septembar (a ne putni troskovi za avgust). Uplata koja je bila 21.11. su putni troškovi za mesec oktobar.
Malo nelogično ali ako proverite uplate videćete da broj uplata odgovara broju meseci u kojima ste ostvarili pravo na putne troškove.

E sada, šta je sa razlikom koja je nastala prelaskom na uplate mesec unazad, u vašem slučaju 7000-4000, videćemo. Najverovatnije ćemo morati pisati zahteve za isplatu neisplaćenog dela. Ili ćemo se morati oprostiti od tih para.
 
Uplatu na ime putnih troskova, koja vam je uplaćena 06.10. je akontacija za mesec septembar (a ne putni troskovi za avgust). Uplata koja je bila 21.11. su putni troškovi za mesec oktobar.
Malo nelogično ali ako proverite uplate videćete da broj uplata odgovara broju meseci u kojima ste ostvarili pravo na putne troškove.

E sada, šta je sa razlikom koja je nastala prelaskom na uplate mesec unazad, u vašem slučaju 7000-4000, videćemo. Najverovatnije ćemo morati pisati zahteve za isplatu neisplaćenog dela. Ili ćemo se morati oprostiti od tih para.

Ma kakva akontacija.
Proveren info, putni troskovi za septembar su preskoceni i nisu isplaceni, vec je isplacen sa oktobar. Sta ce biti sa septembrom, hoce li i kada, niko se ne izjasnjava.
Da bi smo se razumeli, ja put ne naplacujem na osnovu cene markice i slicno, nego na kraju meseca se pravi spisak u kome pise da sam na posao dolazio na primer 10. i 20., cena karte u jednom pravcu za dolazak mi je na primer 500 din, to je 2x500 za dolazak i 2 x500 za odlazak sa posla, sto je ukupno 2000 din. To ide u radnu listu i taj prevoz primam uvek sa malim ,da kazem, zakasnjenjem. I tako vec godinama...
Na primer za avgust radna lista je predata negde do 5.9. a ja sam prevoz dobio 6.10.

Ne moze da mi daje akontaciju putnih troskova jer mi troskovi variraju od 1000 do 10 000 din. I postoji razlika u obracunu PT onih koji dolaze na posao do 8 puta u toku meseca i onih koji dolaze preko 8 puta.
 
I ja mislim da sam oštećen jer nisam dobio koliko po radnoj listi i broju dolazaka na posao treba da dobijem.

Ali još jednom ponavljam, da je isplaćivana akontacija a to se dokazuje veoma lako. Pravo na naknadu za dolazak na posao ostvario sam, po rešenju, od 01.11.20xx godine. Uvidom u izvod računa kod banke, prva uplata naknade za prevoz je izvršena 06.12. iste godine, a tada se isplaćivao iznos mesečne karte i to je prestavljalo akontaciju za mesec novembar te godine. Prelaskom na obračun i isplatu po radnoj listi, RC je nastavio sa isplatom u kontinuitetu, tj. iznos koji je uplaćen za određeni mesec predstavlja akontaciju u visini stvarne naknade za prethodni mesec. Ako sam dovoljno jasan.

Još jednom ponavljam, da i ja smatram da sam oštećen i da mi je manje uplaćeno jer sam u avgustu, zbog godišnjeg odmora, imao manje radnih dana od septembra i samim time sam primio manji iznos od pripadajućeg. Ali broj uplata za naknadu za prevoz, odgovara broju meseci za koji sam ostvario to pravo.
 
I ja mislim da sam oštećen jer nisam dobio koliko po radnoj listi i broju dolazaka na posao treba da dobijem.

Ali još jednom ponavljam, da je isplaćivana akontacija a to se dokazuje veoma lako. Pravo na naknadu za dolazak na posao ostvario sam, po rešenju, od 01.11.20xx godine. Uvidom u izvod računa kod banke, prva uplata naknade za prevoz je izvršena 06.12. iste godine, a tada se isplaćivao iznos mesečne karte i to je prestavljalo akontaciju za mesec novembar te godine. Prelaskom na obračun i isplatu po radnoj listi, RC je nastavio sa isplatom u kontinuitetu, tj. iznos koji je uplaćen za određeni mesec predstavlja akontaciju u visini stvarne naknade za prethodni mesec. Ako sam dovoljno jasan.

Još jednom ponavljam, da i ja smatram da sam oštećen i da mi je manje uplaćeno jer sam u avgustu, zbog godišnjeg odmora, imao manje radnih dana od septembra i samim time sam primio manji iznos od pripadajućeg. Ali broj uplata za naknadu za prevoz, odgovara broju meseci za koji sam ostvario to pravo.


Ja cu ti dokazati jos lakse. U martu nisam radio uopste, sto zbog odmora, sto zbog toga sto sam menjao smenu sa kolegom, tako da u martu nisam nijednom nisam isao na posao.
U radnoj listi za mart je prikazan prevoz 0, a toliko sam i dobio 07.05. kada je isplacena plata i prevoz za mart. Sto mi tada nije isplacena akontacija?

Do pre neku godinu smo prevoz dobijali u kesu, uz dnevnice. Kada dobijem dnevnice za odredjenu smenu, dobijali smo smo putne troskove .
Nikakva akontacija, nista.

I upravo sam proverio. Od maja x godine smo poceli da dobijamo PT na tekuci, a prva uplata mi je bila u julu.
 
nije samo napravljen propust u vezi putnih troškova. izostala su dežurstva, uts..već skoro dva meseca se ne isplaćuje ono što nas sleduje.
sindikat je reagovao, ali uzalud. navodno bi u decembru trebalo da bude sve isplaćeno što duguju, ali to je naučna fantastika.
 
Drage kolege ceo ovaj haos oko isplate pojedinih nadoknada (NTS,putnih troskova i dezurstva) nastao je zbog nepoznavanja Zakona i propisa nadleznih, pa se onda navrat nanos radilo i rezultat je poznat. Ali krenimo redom.Novi Pravilnik o putnim i drugim troskovima donet je krajem avgusta, stupio na snagu 01.09.2013 godina sa klauzulom da se sve naknade po starom Pravilniku primaju još mesec dana od dana stupanju na snagu novog Pravilnika. Tu je vec napravljena prva greska, jer je pomenuti Pravilnik u jedinicama dosao tek oko 10.09.2013, a da ne pominjem da se nadoknade (NTS i prevoz) ostvaruju putem upravnog postupka (to jest po zahtevu).Izgubilo se dragoceno vreme, a rokovi po Zakonu o opštem i upravnom postupku su jasni (po zahtevu stranke prvostepeni organ mora doneti rešenje u roku od 30 dana od podnošenje zahteva, zatim sačekati 15 dana rok zalbe i tek onda ako zalba nije ulozena resenje postaje pravnosnazno i ide na realizaciju). Da li su nadlezni koji su donosili novi Pravilnik to znali, da je od trenutka podnosenja zahteva do realizacije minimum 45 dana i to pod uslovom da imate sva dokumenta.I sad dolazimo do toga da su prva resenja (ako je radjeno po Zakonu) otisla na realizaciju tek krajem oktobra.Ako tome dodamo da su personalni organi u jedinicama bili prepusteni samom sebi, i da nisu dobili nikakvo objasnjenje za postupanju po novom Pravilniku (dugo su lutali koja dokumenta stranka treba da obezbedi) rezultat je očigledan.Ne treba ni njih kriviti, formacijama su ih toliko smanjili da je njihov rad postao nepodnosljiv. 200-300 pripadnika VS vodi jedan covek, pa Vi izracunajte koliko mu treba vreme da obradi zahteve i donese resenja (mada i tu ima nestrucnih).Na sve to se nadovezuje kontrola od strane drzavnih revizora u RC, koja je ustanovila brojne nepravilnosti (prvi deo uplate mora biti akontacija plate,drugi deo konacni obracun,sa svim nadoknadama za prosli mesec). RC zatrpan resenjima po novom Pravilniku i pritisnut da radi po nalogu drzavnih revizora a zbog kratkog roka, cini kardinalne greske.06.11. uplacuje samo akontaciju plate, a 21.11. uplacuje drugi deo plate,putne troskove za oktobar i NTS za ona lica kojima su resenja stigla i obradjena u RC. U celoj toj guzvi izgubili su se putni troskovi za septembar i dezurstva za septembar i oktobar, a da bi sve bilo po Zakonu i nalogu revizora-mesec za mesec.Da ne govorimo o tome da nikakvo objasnjenje nije dato o promenama nacina isplate plate, niti o tome kad ce pojedine nadoknade a koje su nam zakinute biti isplacene.
 
Poslednja izmena:
kolega @perako,
od sindikalca sam čuo (preko njihove fb stranice) da su nam personalci trebali uraditi valjda neka privremena rešenja (govorim o uts-u) i da nam u tom slučaju uplate ne bi bile obustavljene kao sada dok čekamo zaključnice iz stambenog, a da pojedini persoinalci o tome nemaju nikakvog pojma (?)
ne znam i iskreno rečeno, ne razumem više "ko tu koga", tvoje objašnjenje mi deluje najsmislenije iako svi i dalje čekamo odgovor od onih koji su i prvobitno bili dužni da nam obrazlože ovu zbrku, od nadležnih.
plašim se da će sa svim što nam do sada duguju biti na kraju da je "pojevo vuk magarca" , da će nam dežurstva, septembarski putni tr.i uts koji nije isplaćen u ovom vakuum periodu u kojem čekamo rešenja volšebno nestati, te da ćemo biti prisiljeni da sudskim putem isterujemo pravdu.
već kad sam pitao za dežurstva, dobio sam odgovor da "u trezoru trenutno nema novca", šta reći...
 
pozdrav!
imam problem pa me interesuje da li je neko slicno prosao kao ja i da li postoji neko resenje.
radim u VS od 1995 kao vojnik, ove godine konacno postao podoficir i to na neodredjeno. moja supruga je pre tri godine uzela stambeni kredit i kupili smo stan koji je uknjizen 1/2 na nju i 1/2 na mene. po nasem pravilniku nemam pravo na uts. hteo sam da se odreknem sluzbenog stana, koji naravno nisam dobio i da mi se odobri UTS narednih 20 g, jer nisam stekao stan iz radnog odnosa. moj pravnik me u startu oladio i rekao da to nema sanse da ostvarim.
da li postoji neko resenje za ovaj problem.
 
ако се не варам, ти практично већ имаш укњижену некретнину.... А то аутоматски повлачи да тебе не следује нити стан нити утс... нигде више не стоји да ти Војска мора обезбедити још један стан уколико већ поседујеш некретнину...
 
Trenutno nemam kod sebe Pravilnik o naknadi putnih i drugih troškova u VS, a ako se dobro sećam odredbi pomenutog pravilnika, nemate pravo na UTS jer imate stan u vlasništvu.

Međutim, imate pravo na rešavanje stambenog pitanja kao pripadnik VS i MO pod uslovom da nemate u svojini stan, stečen po osnovu rada, a koji je odgovarajući za vaše porodično domaćinstvo u skladu sa odredbama Pravilnika o rešavanju stambenih pitanja u MO.
 
Poštovani!

Pošto kao porodica palog oficira ne možemo da rešimo stambeno pitanje preko dve decenije zamolio bih nekoga ko je upućen u problematiku da ako ima malo vremena da pročita i mi kaže da li postoji mogućnost da rešimo stambeno pitanje preko Ministarstva Odbrane?

Da napomenem da nije bitno da li bi stan uzeli na kredit ili dobili na korišćenje, bitno je samo da prestanemo da budemo podstanari i da se nakon dugog vremena reši naše stambeno pitanje.

Moj otac bio je aktivno vojno lice u trajanju od 13. godina 2. meseca i 11. dana. Poslednji put bio je osiguran kod vojnog fonda. 1991. godine preimenovan je Ugovor o korišćenju stana na moju majku koja će stan koristiti sa svojim sinovima. Usled ratnih zbivanja vojni stan smo napustili i izbegli u Beograd. Po osnovu stanarskog prava podneli smo Zahtev pre prestanka službe mom ocu za zamenu i dodelu stana u Beogradu 13.04.1991. godine. Na taj zahtev nam nikada nije odgovoreno. Navodimo da smo stanovali u vojnom smeštaju i ustanovi Tara – Hotel „Omorika“. Isto tako smo stanovali u vojnoj ustanovi Topčider, hotel „Bristol“ Beograd. Osnov za dobijanje smeštaja bio je porodica palog oficira do dodele vojnog stana. Nakon toga smo se obraćali više puta vojsci za dodelu vojnog stana i bili smo pozivani u vezi dodele stana a zatim i odbijeni, a kao razlog se navodi da je otac poginuo kao dobrovoljac. Grupa za utvrđivanje prava – odeljenje za stambene poslove utvrdila da je otac kao kapetan, poginuo kao lice koje je kao dobrovoljac – kapetan pripadnik jedinice 1 motorizovane brigade, zarobljen 16.11.1991. u selu Divoselo, R. Hrvatska.
Smatraju da nije bio lice iz člana 2. Pravilnika već je kao dobrovoljac – kapetan upućen na krizno područje bivše SFRJ, te zbog toga nas odbijaju za rešavanje stambenog pitanja.

M.O. izbegava da PRIMENI zakone i svoje potvrde i to da je:

otac je kao dobrovolјac-kapetan, pripadnik jedinice prve motorizovane brigade, zaroblјen 16.11.1991 godine. Porodica je preuzela posmrtne ostatke imenovanog 16.09.1992. godine.

Otac je poginuo u izvršavanju borbenog zadatka.

Činjenica je da je 1. motorizovana brigada bila u organizacijskom sastavu bivše JNA do 19. maja 1992. godine.

Iz gore navedenog može se zaključiti da je poginuo pod direktnom komandom JNA u izvršenju borbenog zadatka i da nas sva prava sleduju kao porodicu palog oficira JNA.

Navodimo da je TO Krajina bila u sastavu Jugoslavije i JNA.

Zakon o vojsci Jugoslavije („Sl. list SRJ“, br. 43/94, 28/96, 44/99, 74/99, 3/2002 i 37/2002 – dr. zakoni i „SL. list SCG“, br. 7/2005 i 44/2005) – 116/2007 dr. zakon u članu 15. se navodi: stav 2 „Za vreme ratnog stanja, neposredne ratne opasnosti ili vanrednog stanja Vojska se može popunjavati i dobrovoljcima“, stav 4. „U pogledu prava i dužnosti, dobrovoljci se IZJEDNAČAVAJU s vojnim licima“. Kako je otac poginuo pod komandom JNA do 19. maja 1992. godine, nebitno je da li je bio vojno lice ili dobrovoljac zato što se izjednačavaju po članu 15. zakona o Vojsci Jugoslavije.

Mi smo se obraćali vojsci u trenutku važećeg zakona i povoljnijeg koji se u ovo slučaju mora primeniti.

Službeni vojni list, broj 38/05, Pravilnik o rešavanju stambenih pitanja u Ministarstvu odbrane, član 2. stav1: „Zaposlenima u Ministarstvu, u smislu ovog pravilnika, smatraju se: profesionalni oficiri...“ što je otac bio u službi i u momentu pogibije, stav 3: „Ovo pravo zadržavaju i članovi porodičnog domaćinstva poginulog lica iz stava 1. ovog člana“. To znači da mi kao njegova porodica zadržavamo pravo na dodelu stana, penzije, naknade za školovanje, zato što je poginuo pod direktnom komandom JNA.

Ministarstvo odbrane je mom bratu i meni priznalo pravo na naknadu za školovanje kao deci vojnog lica.
To je dokaz da nam je priznat status porodice palog oficira JNA.
Vojska je sama sebi kontradiktorna, dodeljuje naknadu za školovanje a stan ne želi.

Službeni vojni list, broj 38/05, VII OSTALE ODREDBE, član 44. „Stambena pitanja lica iz člana 2. ovog pravilnika rešavaju se na osnovu odluke iz člana 4. ovog pravilnika i po utvrđenim listama reda prvenstva iz člana 15. ovog pravilnika. Nezavisno od utvrđenih lista reda prvenstva odnosno izuzimanjem iz reda prvenstva u okviru svake liste iz člana 15. ovog pravilnika, rešava se stambeno pitanje: 1) supružniku ili detetu poginulog odnosno umrlog lica iz člana 2. stav 3. ovog pravilnika, čija je smrt nastupila kao neposredna posledica za vreme vršenja službe.“

To znači da stambeno pitanje trebamo da rešimo izuzimanjem iz reda prvenstva i da kao supruzi i deci poginulog lica treba da nam se reši stambeno pitanje ako je smrt oca nastupila kao neposredna posledica za vreme vršenja službe, što se u ovom slučaju dogodilo pod Prvom motorizovanom brigadom koja je bila pod direktnom komandom JNA.

Službeni vojni list, broj 38/05, IV Struktura stana koji se daje u zakup odnosno za koji se dodeljuje kredit, član 18: „Treću grupu čine profesionalni oficiri čina potporučnika zaključno do čina potpukovnika i civilna lica sa visokom stručnom spremom zaposlena u Ministarstvu.“ Otac je bio profesionalni oficir – kapetan, stoga nas sleduje grupa i struktura stana: lice sa tri člana porodice, III grupa, troiposoban stan.

Međunarodni krivični sud (ICTY) takođe je zauzeo stajalište da su snage Vojske Republike
Srpske (VRS) smatrane da deluju pod kontrolom i u ime Savezne Republike Jugoslavije
i otuda, čak i nakon 19. maja 1992. godine.

Dokaz: Predmet Đokić protiv Bosne i Hercegovine, aplikacija br. 6518/04. Presuda Strasbur 27. maj 2010. godine.

U najnovijem odgovoru Ministarstva odbrane Odeljenje za stambene poslove navedeno je da zahtev za veći stan nismo ni podnosili već smo tražili zamenu stana Karlovac – Beograd. To znači da ako se traži veći stan ispunjavamo uslove.

Navodimo da kada se obraćamo vojsci a posebno 13.04.1991. godine pre nego što je otac napustio armiju i otišao na ratište mi smo tada i svaki put tražili dodelu vojnog stana po kvadraturi veći troiposoban što je veći stan, od stana u Karlovcu dvoiposobnog a to nas sleduje automatski po pravilniku navodili ili nenavodili kvadraturu, jer se stan i sporazumno može dodeliti manji od pripadajućeg ukoliko je neko u izuzetno teškoj stambenoj situaciji.

Mi smo pravno neuki i smatramo da ne moramo poznavati svaku tačku zakona, već samo podneti zahtev a vojska treba da reši naš zahtev kako je najpovoljnije za nas, a to im je dužnost - da vode brigu.

Zakon o opštem upravnom postupku propisuje da su pri vođenju postupka i rešavanju u upravnim stvarima organi dužni da strankama omoguće da što lakše zaštite i ostvare svoja prava i interese. Dužnost vojske je da brine o porodicama palih oficira između ostalog pružaju pravnu i stručnu pomoć.

Napomena Ministarstvu odbrane - stambenom odeljenju ne ide u prilog što smo podneli zahtev za stan 13.04.1991. godine pre nego što je otac napustio službu (22.07.1991. godine) i dostavili član 15. gde se izjednačavaju dobrovoljci sa vojnim licima do maja 92. godine.

Šta nam valja činiti?
 

Back
Top