Stanisic bio glavni covek CIA u Beogradu !!!

Eto vam slepcuge milosevicke tu se zalazete i gorite za mrtvog slobu a pogle ko vam je bio vlast !! Spijun SAD. Ama pa bolje da glasam za kandicku nego za te vase toboz narodne stranke. A jesu narodne ali americkog naroda !! Hahaha

PUSA !!

76254519448f0ab86cc1e2711567891_extreme.jpg
 
Obavestajna delatnost u sajber prostoru
Procena je da je oko 120 zemalja angazovano u razvijanju potencijala za obavljanje obavestajne delatnosti preko interneta. Time se bave kako civilne obavestajne sluzbe, tako i vojni kompjuterski eksperti, sto za rezultat ima, sve vecu efikasnost tih napada. Sajber ratovanje je nova oblast u kojoj se velike i male sile nadmecu za premoc i dominaciju.

Obavestajna delatnost tezi da iskoristi sve prednosti koje pruza prednosti i mane masovne upotrebe kompjuterske tehnologije i interneta za obavljanje obavestajnih aktivnosti. Ceni se da nema ozbiljne obavestajne sluzbe u svetu koja nije zainteresovana za ovaj nacin sajber obavestajnog istrazivanja, pogotovo zbog ekonomicnosti ovakve aktivnosti u odnosu na druge nacine orikupljanja poverljivih podataka . U aktelnoj navali medjusobnog optuzivanja velikih drzava za ''sajber spijuniranje'' nema nevinih vec su prava pitanja : ko je koga trenutno hakerisao tj spijunirao i ko je koga “unajmio” u te svrhe. Osnovni problem ali i prednost je u teskom dokazivanju sprovodjenja i narucivanja takvih nelegalnih operacija.

Obavestajno istrazivanje se sprovodi putem putem elektronske poste koja nosi u sebi softvere koji salju poverljive informacije sa gostujuceg racunara naruciocu takvog sajber napada. U navedenim napadima na vojne i vladine kompjutere, najsesce se radi o ''trojancu'', kompjuterskom kodu obicno sakrivenom u nekoj bezazlenoj datoteci, koji je iz sistema moze da ''isisa'' i oko 160 gigabajta podataka pre nego sto bude otkriven. Navedeni napadi predstavljaju konstantan problem, iako za sada ne izazvaju vece probleme od neznatnih administrativnih poremecaja.
 

Back
Top