STALNA NAPAST

crveni oblak

Elita
Poruka
19.115
Kako da se resim virusa, a da ne zovem kojekakve face iz raznih servisa da mi po ceo dan vise pred racuinarom a kad odu opet isto. Problem je u tome sto od kada sam sa Infosky dial up presla na ADSL Telekom, stalno mi se u zaglavlju internet explorera ponovo pojavi rec infosky iako sam izbacila sve konekcije preko infosky, a kada se to desi kompjuter mi jako sporo radi ne samo na internetu nego i inace. Bili su iz Telekoma podesili nesto na modemu i bilo je sve ok nekoliko dana a onda je ponovo komp zablokirao od sporosti. Kada sam zvala podrsku oni su rekli da sigurno imam viruse sto je moguce, ali ne znam kako da ih sprecim osim antivirus programom. Trenutno koristim AVG 7.5 , redovno ga apdejtujem, skeniram ceo racunar, ali ocigledno ne pomaze. A nemam para za bacanje jer ko god dodje da cisti komp od virusa naplati mi min 20 evra. Molim znalce da mi pomognu, ako nista drugo bar preporukom kako da zastitim racunar nakon ciscenja od virusa ili popravke modema posto se problem uvek iznova javlja.
 
digni novi windows i nemoj posle da ides na kojekakve sajtove, da nemas antivirus ili firewall..jer ces sigurno pokupiti neke sumnjive toolbarove,pocetne stranice i gluposti,a sa time sve pocinje.. :)
 
ne chatujem, primam samo mejlove od poznatih ljudi

zato mi i nije jasno u cemu je problem. a windows sam reinstalirala dva puta od letos i opet isto. mozda sam duduk za kompjutere jer sam samo obican korisnik, ali nisu valjda duduci oni kojima placam da mi pomognu. zaista mi nije jasno u cemu je problem sa mojim komp. znas li avetinjo neki dobar servis za ovakve probleme a da je u novom sadu?hvala unapred.
 
Skini Ad-aware SE i Spybot-SD(ovo su programi koji otklanjaju spyware i cookies koji se nagomilavaju u compu i bar jednom nedeljno skeniraj sa njima kompjuter i garant ce naci bar 10 kriticnih objekata)
i skini neki antivirus avast ili NOD32(ovo je za viruse naravno kad instaliras skeniraj i kao i sa ovim drugim skeniraj svake nedelje)
i uvek drzi upaljen firewall
 

Back
Top