Шта те мучи?

bernardo

Veoma poznat
Poruka
12.907
Често пута сам наилазио на људе који се снужде и буду нерасположени, а не знају разлог

Када питаш некога "шта ти је, шта се дешава?" он обично одговори "ма такав ми је дан", или дани, "не знам", "из чиста мира"....

Да ли ови људи ипак знају шта их мучи али то себи неће да признају?

Мислим да чивек нукада не може бити ни срећан ни тужан без разлога. Чим је неко тужан, значи да је бар мало и свестан тога што га чини тужним, барем ја тако мислим?
 
Често пута сам наилазио на људе који се снужде и буду нерасположени, а не знају разлог

Када питаш некога "шта ти је, шта се дешава?" он обично одговори "ма такав ми је дан", или дани, "не знам", "из чиста мира"....

Да ли ови људи ипак знају шта их мучи али то себи неће да признају?

Мислим да чивек нукада не може бити ни срећан ни тужан без разлога. Чим је неко тужан, значи да је бар мало и свестан тога што га чини тужним, барем ја тако мислим?

Mlad si decko i naucices tek da ako znas mehanizme kako da
pronikes u sebe tj. "da se lepo ispricas sam sa sobom" mozes sebi i pomoci.
Mnogi ljudi kad kazu "ne znam sta mi je" su samo lenji da se aktiviraju u razmisljanjima i da
sami dodju do zakljucaka sta je to sto ih tisti.
Neki ne zele jer su svesni da im se mozda rezultat nece dopasti.
Neki jednostavno nisu kapaciteti da rezonuju vise od gladan sam, zedan, spava mi se...

A za svoje godine dobro rezonujes ! Nekad i previse ali to i nije lose jer si za par dimenzija iznad generacije.


p.s. samo nemoj vise molim te onu vehabija bradu :D
 
Често пута сам наилазио на људе који се снужде и буду нерасположени, а не знају разлог

Када питаш некога "шта ти је, шта се дешава?" он обично одговори "ма такав ми је дан", или дани, "не знам", "из чиста мира"....

Да ли ови људи ипак знају шта их мучи али то себи неће да признају?

Мислим да чивек нукада не може бити ни срећан ни тужан без разлога. Чим је неко тужан, значи да је бар мало и свестан тога што га чини тужним, барем ја тако мислим?

Људско биће је само хемиски бућкуриш који је у лабилној равнотежи .

Никакво није чудо да неки хормон 'туге' порасте за пар стотина молекула и ето ти разлог.
 
Често пута сам наилазио на људе који се снужде и буду нерасположени, а не знају разлог

Када питаш некога "шта ти је, шта се дешава?" он обично одговори "ма такав ми је дан", или дани, "не знам", "из чиста мира"....

Да ли ови људи ипак знају шта их мучи али то себи неће да признају?

Мислим да чивек нукада не може бити ни срећан ни тужан без разлога. Чим је неко тужан, значи да је бар мало и свестан тога што га чини тужним, барем ја тако мислим?
Često možeš da čuješ ma ovo vrijeme utiče. Dobro nekome stvarno i smeta,a nekom služi kao najbanalniji izgovor.
Generalno mislim da ljudi znaju šta im je,bilo da je bolest,da ih nešto tišti,pa im se o tome ne priča. Kako god,kažu bilo šta da ne bi zapitkivao dalje.
 
Често пута сам наилазио на људе који се снужде и буду нерасположени, а не знају разлог

Када питаш некога "шта ти је, шта се дешава?" он обично одговори "ма такав ми је дан", или дани, "не знам", "из чиста мира"....

Да ли ови људи ипак знају шта их мучи али то себи неће да признају?

Мислим да чивек нукада не може бити ни срећан ни тужан без разлога. Чим је неко тужан, значи да је бар мало и свестан тога што га чини тужним, барем ја тако мислим?
Mene muci kad resavam problem, pa to sanjam i u snu mi sine resenje, pa se probudim
 
Често пута сам наилазио на људе који се снужде и буду нерасположени, а не знају разлог

Када питаш некога "шта ти је, шта се дешава?" он обично одговори "ма такав ми је дан", или дани, "не знам", "из чиста мира"....

Да ли ови људи ипак знају шта их мучи али то себи неће да признају?

Мислим да чивек нукада не може бити ни срећан ни тужан без разлога. Чим је неко тужан, значи да је бар мало и свестан тога што га чини тужним, барем ја тако мислим?
Može da bude depresija, ne mora da znači da je nešto konkretno.
Doduše, "nešto konkretno" (najčešće više toga kada se skuplja, što duži period to su gore posledice) jeste i izazvalo depresiju ali čovek često zaista ne zna šta. Tako kako si rekao- ne zna šta mu je.
 
Људи знају шта их мучи, ако и не знају то је само јер су затурили у подсвест а раније су знали.

Свака патња је на неки начин узрокована елементарном самокритичношћу "зашто није овако, требало би овако" а то је често последица обезвређивања од стране других због нечије лоше ситуације. Да ли је медвед у депресији у касну јесен јер је тром, спава му се, и што ће пар месеци спавати и неће бити ни за шта, па није, то је за њега нормално понашање и не размишља о томе да ли је то добро или лоше, нема наметнуту самокритичност да то не ваља, али човек и кад је само мало килав осећа се лоше јер свесно зна да то није добро, продуктивно, да тиме губи прилике и да се на то неблагонаклоно гледа од стране других. Кад те неко удари најмање пола патње је од самог понижења и сазнања да је то чин нечије мржње, а не само због физичког бола, физички бол је само осећај.

Треба бити помирен са ситуацијом каква да је, што уклања патњу.
 
Mlad si decko i naucices tek da ako znas mehanizme kako da
pronikes u sebe tj. "da se lepo ispricas sam sa sobom" mozes sebi i pomoci.
Mnogi ljudi kad kazu "ne znam sta mi je" su samo lenji da se aktiviraju u razmisljanjima i da
sami dodju do zakljucaka sta je to sto ih tisti.
Neki ne zele jer su svesni da im se mozda rezultat nece dopasti.
Neki jednostavno nisu kapaciteti da rezonuju vise od gladan sam, zedan, spava mi se...

A za svoje godine dobro rezonujes ! Nekad i previse ali to i nije lose jer si za par dimenzija iznad generacije.


p.s. samo nemoj vise molim te onu vehabija bradu :D
Неће неће брада док не јакне🥴🥴🥴
 
Često možeš da čuješ ma ovo vrijeme utiče. Dobro nekome stvarno i smeta,a nekom služi kao najbanalniji izgovor.
Generalno mislim da ljudi znaju šta im je,bilo da je bolest,da ih nešto tišti,pa im se o tome ne priča. Kako god,kažu bilo šta da ne bi zapitkivao dalje.
Ја ипак мислим да људи ни са собом не знају шта је у том моменту, не само да неће да ти одговоре.

Тојест као што сам горе написао, знају и донекле су свесни али себи првенствено неће да признају?
 
Људи знају шта их мучи, ако и не знају то је само јер су затурили у подсвест а раније су знали.

Свака патња је на неки начин узрокована елементарном самокритичношћу "зашто није овако, требало би овако" а то је често последица обезвређивања од стране других због нечије лоше ситуације. Да ли је медвед у депресији у касну јесен јер је тром, спава му се, и што ће пар месеци спавати и неће бити ни за шта, па није, то је за њега нормално понашање и не размишља о томе да ли је то добро или лоше, нема наметнуту самокритичност да то не ваља, али човек и кад је само мало килав осећа се лоше јер свесно зна да то није добро, продуктивно, да тиме губи прилике и да се на то неблагонаклоно гледа од стране других. Кад те неко удари најмање пола патње је од самог понижења и сазнања да је то чин нечије мржње, а не само због физичког бола, физички бол је само осећај.

Треба бити помирен са ситуацијом каква да је, што уклања патњу.
Има истине али то је наша свест. Ми смо свесни тих осећања
 
Често пута сам наилазио на људе који се снужде и буду нерасположени, а не знају разлог

Када питаш некога "шта ти је, шта се дешава?" он обично одговори "ма такав ми је дан", или дани, "не знам", "из чиста мира"....

Да ли ови људи ипак знају шта их мучи али то себи неће да признају?

Мислим да чивек нукада не може бити ни срећан ни тужан без разлога. Чим је неко тужан, значи да је бар мало и свестан тога што га чини тужним, барем ја тако мислим?

Kompleksna je to prica.
Biti tuzan moze varirati od trenutnog loseg raspolozenja pa do depresije, sto je vec klinicki problem.

Tesko je prepoznati i kod sebe i kod drugih sta je problem.
Najgore je kada neko kaze "ma to ti je sve u glavi".
Pa jeste, ali to ne znaci da nije stvarno.

Vazno je znati da je okej biti tuzan. Da ne smemo sebe da ne volimo jer smo tuzni, da imamo tu svest i prema sebi i prema drugima.

Tuga je najcesce kao umor - moras samo da pustis da prodje.
 
Немогућност за блискост, нежност и страст са девојком, тржиште рада, систем, зли људи, родитељи. То су јасни, реални, трајни и нерешиви проблеми.
 

Back
Top