Šta ste danas junk pojeli?

i reče mi da u nekoj italijanskoj ili nemačkoj radnji, nisam sigurna ima neki plasmino :lol: koji je kao sličan

...ja imam skolsku drugaricu koja vec 25 godina zivi u Kanadi i ona se ustvari vise i ne seca ukus plazme, ali kaze da to sto ima nase nije bas
nekog ukusa..e sad da li je njoj verovati ne znam jer ne moze da uporedi...a ja sam letos jela to Lane kupili bebi pa ona nije htela, bilo joj bzvz,
a potrosili ono sto smo poneli...
...ali zato ima naseg pasulja i to organski:)
 
Osim meda, sve ovo je šećer. Što bi jela sutlijaš (pirinač, pun šećera) pre nego voćni kolač, svašta...
Uzgred, ja obožavam sutlijaš a i voćni kolač :rumenko:

pirinac pun secera?ja ne koristim secer uopste zuti eventualno i to 2 kasike ako dodam..med u sutlijas ladno..i nije isto ako pojedes 100gr dzema ili cokolade..pa nema potrebe da se samo povrsno neko hvata za informaciju da je secer u pitanju..vocni kolac je verovatno s testom..a pita s jabukama samo kore bez icega
 
eno ti na beogradu tema sta beogradjani doruckuju pa vidi kolko vodim racuna o ishrani samo cepam slaninu:lol:sav taj secer se zameni medom i dzemom..vocem..pite..sutlijas..ima toga samo treba malo prst na celo

Jedna je prica ako ti jetra postane masna od jaja i slanine za dorucak a nesto sasvim drugo ako stavis, otkud znam, prsut u sendvic.

Danas pobornici zdrave hrane idu u krajnost pa izjednacavaju prsut i slaninu, palacinke i cips, sendvice i pihtije a to nije isto, palacinke nisu stetne ali mogu da budu (zavisno od fila) dok je cips stetan kako god da obrnes ali to ne znaci - necu da stavim komad cipsa dok sam ziva, ponekad se pocastis ali ima razlike izmedju ponekad i svaki dan.

Ruku na srce ja se zdravije hranim od proseka, recimo danas rucala fahitu pa pojela slatkis, to je ono - jedem suvo pile i kuvani paradajz sa tananom tortiljom ali ne mogu sad da pijem i sok od paradajza vec cu da se pocastim onim sto volim i tako uspostavim ravnotezu bez da se gojim, bez da mrsavim i bez da mastim organizam. Nisam ja za fataljizam ni u jednom pravcu:lol:
 
Jedna je prica ako ti jetra postane masna od jaja i slanine za dorucak a nesto sasvim drugo ako stavis, otkud znam, prsut u sendvic.

Danas pobornici zdrave hrane idu u krajnost pa izjednacavaju prsut i slaninu, palacinke i cips, sendvice i pihtije a to nije isto, palacinke nisu stetne ali mogu da budu (zavisno od fila) dok je cips stetan kako god da obrnes ali to ne znaci - necu da stavim komad cipsa dok sam ziva, ponekad se pocastis ali ima razlike izmedju ponekad i svaki dan.

Ruku na srce ja se zdravije hranim od proseka, recimo danas rucala fahitu pa pojela slatkis, to je ono - jedem suvo pile i kuvani paradajz sa tananom tortiljom ali ne mogu sad da pijem i sok od paradajza vec cu da se pocastim onim sto volim i tako uspostavim ravnotezu bez da se gojim, bez da mrsavim i bez da mastim organizam. Nisam ja za fataljizam ni u jednom pravcu:lol:

ma nemaju ljudi pojma samo se prave pametni..moj sendvic od juce je manastirski hleb..prelijem maslinovo ulje..ella sir..jedva malo majoneza da da smek..pileca prsa i zelena salata..ponekad umesto sira kikiriki puter..i sad ce se neka analfabeta zalepi da majonez goji..a to se meri u gramima..znaci 10 gr ako je po obroku..ili sto ce neko pre uzeti kechap umesto svezeg paradajza i reci da je isto:lol:
 
ma nemaju ljudi pojma samo se prave pametni..moj sendvic od juce je manastirski hleb..prelijem maslinovo ulje..ella sir..jedva malo majoneza da da smek..pileca prsa i zelena salata..ponekad umesto sira kikiriki puter..i sad ce se neka analfabeta zalepi da majonez goji..a to se meri u gramima..znaci 10 gr ako je po obroku..ili sto ce neko pre uzeti kechap umesto svezeg paradajza i reci da je isto:lol:

Mislim da se kapiramo, u mojoj glavi sustina je u - ostavi kad probas, nemam potrebu da zavrsim kesu, kolac, kutiju, cak i ako mi ostane pri dnu cim pojedem komad ostavim a nisam dugo tako mogla nego jedi dok ne puknes:roll:
 
Moj uobičajeni dnevni grafik zdravosti ishrane karakteriše dramatičan pad. Ujutro musli, Bonžita, lešnici, kikiriki... Za ručak nešto kuvano, pa šta se zalomi... A za večeru nutricionističko samoubistvo nitritnom bombom.
Večeras me zabavljaju: zla pašteta, veseli čvarci i nevin mladi luk. Zaliću sa pola lije jogurta i nazdraviti svim veganima ovog sveta.
 
pirinac pun secera?ja ne koristim secer uopste zuti eventualno i to 2 kasike ako dodam..med u sutlijas ladno..i nije isto ako pojedes 100gr dzema ili cokolade..pa nema potrebe da se samo povrsno neko hvata za informaciju da je secer u pitanju..vocni kolac je verovatno s testom..a pita s jabukama samo kore bez icega

Mislim da je pita kalorijski teža od kolača sa, na primer, jabukama, i to ne zbog ulja koje se trpa u nju da bi se mogla ispeći kako treba nego baš zbog kora. Kore nisu nimalo lagane. Pogledaj koliko ima burek i gibanica, na primer (ako ne znaš sablaznićeš se, jedno parče bureka koliko 100 grama čistog ulja). U pirinču ima izvesnog šećera, nisam sigurna koja vrsta ne razumem se ali spada u nešto slično belom šećeru i ako si na "low carbs" dijeti ne ješ pirinač, npr. A što se džema i čokolade tiče i tu mislim da grešiš. Jedina razlika je što se eventualno možda sačuvalo nešto korisno od šljive ali, s obzirom da to stoji u konzervansu cele zime, ne verujem da je ostalo mnogo. Šećera ima možda i više nego u prosečnoj čokoladi, gledala sam kako se prave džemovi 1000 puta. A domaći su bolja varijanta od kupljenih, normalno.
 
Mislim da je pita kalorijski teža od kolača sa, na primer, jabukama, i to ne zbog ulja koje se trpa u nju da bi se mogla ispeći kako treba nego baš zbog kora. Kore nisu nimalo lagane. Pogledaj koliko ima burek i gibanica, na primer (ako ne znaš sablaznićeš se, jedno parče bureka koliko 100 grama čistog ulja). U pirinču ima izvesnog šećera, nisam sigurna koja vrsta ne razumem se ali spada u nešto slično belom šećeru i ako si na "low carbs" dijeti ne ješ pirinač, npr. A što se džema i čokolade tiče i tu mislim da grešiš. Jedina razlika je što se eventualno možda sačuvalo nešto korisno od šljive ali, s obzirom da to stoji u konzervansu cele zime, ne verujem da je ostalo mnogo. Šećera ima možda i više nego u prosečnoj čokoladi, gledala sam kako se prave džemovi 1000 puta. A domaći su bolja varijanta od kupljenih, normalno.
ja kupujem u zlatiborcu sipurak sljivu i kajsiju..samo voce i secer bez ikakvih konzervansa..imam i domace naravno..ako vec ne koristim secer uopste itekako mi je potreban unos istog u nekakvom obliku koji uzmem na ovaj nacin..pite jedva da namazem vodom u koju dodam 2 kasike maslinovog..a ako si pravila ikad s jabukama onda znas da su pune vode i da nema potrebe dalje mazati jer jabuke prilicno ovlaze kore.takodje nisam primetio da me dzem pretvara u zavisnika kao cokolada
 
stove_ownership.png


:)
 
Njih valjda dodaju da poboljšaju ukus i da nas namame. A šta nas tera da se vratimo? Da li je sam taj ukus ono što nas navlači ko narkomane ili su strpali još nešto što konkretno služi toj svrsi... Pa pa paranoja.
 
Другари, ево решења: руски лебац, војна и црквена тајна до Путина лол..
Ја пазарио, 99 дин. у ПЗХ код мене у крају. Суво мало, зрневље, зрневље, кљуц-кљуц..

Немојте да се уплаш овог спикера-међеђег гласа, мора то озбиљно да се саопшти јавности шта нам је омогућено да једемо..фала до руског неба.
 

Back
Top