Šta slušate ovih dana?

Alexxandar

Ističe se
Poruka
2.777
Ovih dana...
A skoro...
sig.png
http://www.dynamicz.org/folders/signature/last.fm/sig.png?user=alexxandar&ext=/sig.jpg

Hesse

Aktivan član
Poruka
1.823
nikodim:
Verujem... mada ja nisam imao prilike da cujem. Inace ja imam Rhapsody In Blue u izvodjenju Philharmonia Slavonica...
Mada mislim da je prevod Rapsodija u plavom malo pogresan... mislim da je bolji Melanholicna rapsodija, zbog slenga.

Ja imam, mislim, u izvođenju Bugarskog simfoniskog orkestra. Dosta dobro izvođenje. A što se tiče naziva...to je stari, kod nas oficijelni prevod, koji datira dosta dugo...od kada je počeo da se pojavljuje u školskim udžbenicima i mislim da je namerno prevedeno kao PLAVO, jer treba da aludira na džez...tako sam negde čitao...ali nisam siguran...davno je bilo...

nikodim

Poznat
Poruka
7.532
Hesse:
Ja imam, mislim, u izvođenju Bugarskog simfoniskog orkestra. Dosta dobro izvođenje. A što se tiče naziva...to je stari, kod nas oficijelni prevod, koji datira dosta dugo...od kada je počeo da se pojavljuje u školskim udžbenicima i mislim da je namerno prevedeno kao PLAVO, jer treba da aludira na džez...tako sam negde čitao...ali nisam siguran...davno je bilo...

Mislim da sam to isto negde procitao... zvuci poznato... Svejedno... kompozicija je odlicna... ;)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.