Šta raditi kad Vas napadne pas lutalica?

Vec sam postavila poruku na ovu temu...
kupila sam ultrazvucni uredjaj i sasvim ok radi, uperi se prema psu ili psima, oni cuju taj zvuk i pogube se, smeta im i sklone se... znaci nije nesto sto ih povredjuje nego im stvara nelagodnost i udalje se...
aparat je oko 3000 din, ima i lampu, model je ls-977f, nasla sam ga na netu
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ako te napadne,stani mirno u mestu i ne gledaj ga u oči....ne smeš nikako da potričiš!Ako tre sruši na zemlju,ostani mirna i pribrana...sklupčaj se u kluko,stavi ruke na uči i umiri se....

Pa nije to grizli, da moze da te obori na zemlju tek tako i da te ostavi ako misli da si mrtav! Najbitnije u celoj prici je da se ne plasis. I ako se dovoljno ne plasis, cak je i pozeljno da psa pogledas u oci i da sacekas da on prvi skrene pogled (ovo je samo za dovoljno hrabre) ali svakako se slazem da ne treba trcati. Obicno je dovoljno obratiti se psu da bi odustao, tipa "Kuco, pa sta ti je!" To ne vazi za copore oko kuje u teranju, njih treba zaobici u sirokom luku i sto pre pohvatati i postrojiti.
 
Jest lako je je pricati sta uraditi, biti pribran i ostalo... mene je bez ikakvog povoda napao copor lutalica, jedan ujeo i tom trenutku sve te price padaju u vodu. I posle mi neko kaze e trebala si da cucnes onda bi se razbezali, kako da ne, pa jos za lice da me izujedaju,,,
Ja volim pse al lutalice treba skloniti sa ulica. I nikako mi nije jasno kako imaju pare da daju ljudima za ostete a ne i za azile??
 
Не могу рећи да се плашим и једне животиње ,али ми је непријатно да дотичем гмизавце и уопште хладнокрвне животиње.
Што се тиче,паса луталица,ако су здрави,нема разлога да их се плашимо.Довољно је не правити неке нагле покрете,трчати или вриштати,пошто се то тумачи као агресија,проговорити мирно и они су у принципу после мало лајања склоне и оду својим послом.Мужјаци у чопору око женке у терању су на ратном походу и једни против других ,па тако и против сваког другог уљеза,како рече мими с мом ,заобићи у широком луку да им не упадаш у територију.Основно код луталица је да их треба стерилисати и кастристрати.
Никада не треба наступати агресивно ни покретима ,ни мимиком ни гласом,пошто то изазива супротни ефекат,животиња се брани,а нема чиме другим него зубима.
 
Mene je na ovom mestu Ledinska ulica napalo 4 ili 5 pasa http://maps.google.com/maps?hl=en&ll=45.086754,19.702177&spn=0.001492,0.003484&t=h&z=19
U pitanju je izgleda ciganska kuca, skroz otvorena, bez ograde, na imanju se nalazi copor koji napada sve sto prodje tuda putem. Ja sam isao biciklom prema Besenovackom jezeru. Nije nimalo svejedno kada laju, trce prema tebi i kidisu da te ujedu za noge.

Postoji li neki broj gde se to moze prijaviti?

Kada je vec aktivna tema predlazem da ljudi stavljaju mesta gde su napadnuti od strane pasa kao upozorenje drugima. Na google maps sa leve strane se nalazi ikonica u obliku lanca, kliknite tu i kopirajte link.
 
Oni sami po sebi nisu agresivni, u pitanju su dve stvari: psihologija čopora i povremeno hormoni-kad se skupe mužjaci oko kuje u teranju. I najčešće se ti dvorišni čopori formiraju kod sažaljivih ljudi, onih koji ne mogu psa da gledaju gladnog-tako sam i ja prošle godine zaglavila sa psom koji je prošao CNR, danima sam ga viđala kako luta kroz naselje zagledajući kombije i čekajući da ga jedan pokupi nazad (JKP Čistoća koristi kombije za skupljanje i izbacivanje pasa a on je tako dugo bio u njihovom stacionaru da se saživeo) i kad je na kraju dospeo pred moju kuću/radnju, bio je tako slab da sam morala da mu dam šaku granula i činijicu vode. Istovremeno sam na drugom kraju imanja primetila kuju koju su izbacili vlasnici posle godina i godina ko zna kakvog maltretiranja, kad su se definitivno odomaćili, Žabica (ovaj iz azila) je odvraćao pažnju dok Mrvica (zlostavljana kuja) cepa nogavice. Onda je Žabica uklonjen (verujem da su ga vratili u azil ljudi kojima sam ga prepustila) a Mrvica je, pošto nemamo ogradu, dobila 7,5m lanca i kućicu.
 
Pitam se samo ko su u doticnoj prici najveca cudovista. Imam komsije, porodicno psihicki bas nisu u redu i imaju najcesce dvocifren broj dzukela na pansionu. Komentarisem bas juce ujutru sa komsinicama na stanici kako ih ima previse, ja kazem kako razmisljam da pozovem komunalnu policiju da im narede da montiraju kapije, da psi makar ne bi izlazili nekontrolisano i napadali bicikliste, povremeno i pesake, kad jedna onako zlurado-nostalgicno kuka za nekim matorim lovcem alkosom koji je umro pre nego sto sam se ja i udala za mimi's dad, kaze, dok je njega bilo, nije bilo kerova pustenih po naselju. Drugi primer je jedan lokalni alkoholicar koji se hvali da je 9 pasa koje je licno hranio (kad mu je komsija doneo jagnje i odgrizen jagnjetov rep, optuzujuci njegove pse) nahranio krvavim sundjerima napunjenim spenadlama. I kako sad pse da smatra cudovistima a ljude iskljucivo zrtvama?! Kamen i toljaga su za manijake, agresivne alkoholicare, lopove, psa je najcesce dovoljno pogledati strogo ili mu, nemojte da se cudite, pokazati zube.
 
A sta je bilo kad je ker IZUJEDAO OSMOGODISNJU DEVOJCICU????
Jadno dete...
Dete je ljudsko mladunce,mali djukac je isto mladunce,samo nije nase vrste!Ko vlada planetom?Sta mislis koliko bi bilo postova,da umeju psi da pisu o stradanjima pasa,malih djukaca i nekaznjavanju tih zlocina,dete je znalo da baca i ubija macice i kucice,pa nista!I meni je zao devojcice,ali treba poci od vrha,COVEKA!
 
Dete je ljudsko mladunce,mali djukac je isto mladunce,samo nije nase vrste!Ko vlada planetom?Sta mislis koliko bi bilo postova,da umeju psi da pisu o stradanjima pasa,malih djukaca i nekaznjavanju tih zlocina,dete je znalo da baca i ubija macice i kucice,pa nista!I meni je zao devojcice,ali treba poci od vrha,COVEKA!
A sta ako je taj pas bipo divlji,ako nije imao prethodnog vlasnika?
 
A sta ako je taj pas bipo divlji,ako nije imao prethodnog vlasnika?

Apsolutno nebitno za temu. Većina lutalica ih nikad nije ni imala. Napisala si šta si imala a da je bitno za ovu temu čiji naslov, da te podsetim, glasi "šta raditi kad vas napadne pas lutalica" i kao neko ko veći deo života ovako ili onako kontaktira sa psima, mogu slobodno da kažem da tvoj predlog može da se okači mačku o rep pre nego što neko ozbiljno nadrlja jer te je poslušao.
 
Neko ce se strasno uplasiti kad mora da prodje pored 10,20 pasa lutalica okupljenih!Prolazio sam tik pored njih,jedan decko je prosao sa vucijakom,ali decko zna sta radi,zalajalo je par njih i krenuli su prema njemu,decko je stao,psa okrenuo prema sebi i naredio da sedne,lutalice su se smirile jer su videle da nema uzbudjenja,tako da je decko nastavio!Zao mi je sto se primenjuje ubijanje lutalica,jer se cini gore i stvara se nepoverenje izmedju ljudi i pasa,tada dolazi do skrivanja i pogorsanja takvih odnosa!
 

Back
Top