Šta radite kada upropastite ručak?

Pinocchio

Elita
Moderator
Poruka
15.611
Juče sam pravila 2 ručka i, ako što obično biva kada sam umorna, nešto ili razbijem ili zeznem.
Pravila sam grašak i musaku i ne znam zašto ali sam otvorila pakovanje soka od paradajza i pola litre sipam u mleveno meso za musaku! Gledam u one šerpe i vidim nešto mi se ne slaže.
Ćerka reče - "Nema veze, ješćemo bolonjeze onda" i eto, ništa od musake ali sam se barem izvukla.

Desi mi se da šargarepu iseckam umesto izrendam što nije strašno ukoliko nije poslednja u frižideru, pa pljeskavice liče na sve osim na pljeskavicu.
Presoljeno se može spasiti sa krompirom.
Retko testo ili neka smesa sa grizom ili palentom.

Šta radite kada je jelo na korak od propasti?
 
Dovoljno sam kao mladja upropastila neka jela da sada znam sta moji ukucani vole :)
Cak i kada se desi neka greska sa zacinima lako se izmisli neko novo/staro jelo i samo bez sekiracije.
Sve je to hrana i svakako ce zavrsiti u stomaku. Napravljena na ovaj ili onaj nacin.
Vaspitana sam i tako vaspitavam svoje da se hrana ne baca !
Hleb nikad i ni pod kojim uslovima u najgorem slucaju ce se neki vrapci u parku obradovati iznenadnom rucku.

Draga moja nemoj sebe da preopterecujes i da umorna od posla palis dve ringle. Jedno po jedno.
Nidge nece kuhinjski poslovi pobeci, to ti kazem ja malo starija i iskusnija od tebe.

Kada je jelo na korak od propasi ja ga "obujem" - eto i malo da se nasalimo mi rasejane domacice.
 
Dovoljno sam kao mladja upropastila neka jela da sada znam sta moji ukucani vole :)
Cak i kada se desi neka greska sa zacinima lako se izmisli neko novo/staro jelo i samo bez sekiracije.
Sve je to hrana i svakako ce zavrsiti u stomaku. Napravljena na ovaj ili onaj nacin.
Vaspitana sam i tako vaspitavam svoje da se hrana ne baca !
Hleb nikad i ni pod kojim uslovima u najgorem slucaju ce se neki vrapci u parku obradovati iznenadnom rucku.

Draga moja nemoj sebe da preopterecujes i da umorna od posla palis dve ringle. Jedno po jedno.
Nidge nece kuhinjski poslovi pobeci, to ti kazem ja malo starija i iskusnija od tebe.

Kada je jelo na korak od propasi ja ga "obujem" - eto i malo da se nasalimo mi rasejane domacice.
Зашто је маwа wоптица пЛава, а не пwава? Фарбана пwавуша или управо напротив? :lol:
 
Ja sam mislio da zene mogu da ne razmisljaju dok kuvaju , tj ona cuvena multi opcija...znam da muskarci vole fokus na jednu stvar i to je to..

E sad, morao sam posle 4h izgubljena za prvi rucak koji nije bio sa desertom, da nesto menjam inace odoh u mentalnu bestragiju..

I tako sam uveo multi simulaciju , posto ja ne mogu multi kao zene...ali mogu simulaciju..
A to je nista ne razmisljam dok kuvam, nego nesto deseto, obicno sto radim na kompu ili fizicki nesto pertlam, uplicem, zaplicem, deljkam...
To ako imam vremena, a ako nemam, onda intermeco takve aktivnosti a ostalo redom seces, ljustis, kuvas, dokuvavas, przis...hladis, natapas...kod mene je natapanje deo procesa kuvanja mnogo vise nego kod moje majke, tetke, strine ali ne i kod pokojne babe, ona je imala vremena i da natapa i da radi u polju....smederevac pogodnost...

Dakle svako jelo kad kuvam, ili je tolika rutina ili je osnovno izvadjeno na veliku radnu povrsinu....Iskreno ne smeta mi da meso bude 1h na stolu u najlonu...
Neke aktivnosti imaju prioritet druge su zacinske...

Zato mi trebaju dve daske..jedna aktivna, druga na kojoj stoji vec nesto pripremljeno u stand by i ceka da se doda u pravom trenutku , znaci nema skarabudzenja, ako se luk dodaje kasnije ne dodajem ga na pocetku pravljenja jela...

Kuvam po 2 jela max istovremeno , ne vise...ovo 2 je uslovno , jer ako se kuva punjena paprika, onda je to jedno jelo , jer punjenje se sprema odvojeno od paprika...kuvanje 3 jela bi bilo moguce, ali bi uz moje aktivnosti koje su naviknute dovelo do rasejanosti , bas kao u tvojim primerima i bila bi moguca s......greske..

To je aktuelno stanje, ne gledam sta sam mogao kad sam imao 27 godina...no no...
Iskustvo me je naucilo 1 godina je 1 godina, totalno drugacije telo , reakcije, fokus...

A opasni mi sistemi paznje i pamcenja....kratkotrajno a ubitacno efikasno...
Ovo nam iz komentara drugih, sta ti pamtis....a to zaboravim sutradan...namerno..

Zato savetujem isto....znaci ili rutinu kao zamenu za multi ....ili smanjenje paralelnih projekata kao zamenu za multi..
 
Meni ne smeta da kuvam 2 rucka, kad sam zaebao....a zagorevanje sam ranije radio , sad mi je kuhinja kombinovana, sto znaci da slusam uvom u kom statusu je jelo i kuvanje, a radim na racunaru ili gledam film .....
Za sve koristim kao pomagalo timer....nikad ne znas koliko brzo prodje vreme, zveknes ti njemu timer 5 min, on pisti kad prodje 5 , nije tesko ukljuciti jos 5 ako treba...

Mene u kuhinji mozes opisati sa 2 plus 2 opisa...
Timer i 2 daske za secenje...2 korpe za smece...to je operativni deo

I drugi set karakteristika je tehnicke prirode..
 
Ja sam mislio da zene mogu da ne razmisljaju dok kuvaju , tj ona cuvena multi opcija...znam da muskarci vole fokus na jednu stvar i to je to..

E sad, morao sam posle 4h izgubljena za prvi rucak koji nije bio sa desertom, da nesto menjam inace odoh u mentalnu bestragiju..

I tako sam uveo multi simulaciju , posto ja ne mogu multi kao zene...ali mogu simulaciju..
A to je nista ne razmisljam dok kuvam, nego nesto deseto, obicno sto radim na kompu ili fizicki nesto pertlam, uplicem, zaplicem, deljkam...
To ako imam vremena, a ako nemam, onda intermeco takve aktivnosti a ostalo redom seces, ljustis, kuvas, dokuvavas, przis...hladis, natapas...kod mene je natapanje deo procesa kuvanja mnogo vise nego kod moje majke, tetke, strine ali ne i kod pokojne babe, ona je imala vremena i da natapa i da radi u polju....smederevac pogodnost...

Dakle svako jelo kad kuvam, ili je tolika rutina ili je osnovno izvadjeno na veliku radnu povrsinu....Iskreno ne smeta mi da meso bude 1h na stolu u najlonu...
Neke aktivnosti imaju prioritet druge su zacinske...

Zato mi trebaju dve daske..jedna aktivna, druga na kojoj stoji vec nesto pripremljeno u stand by i ceka da se doda u pravom trenutku , znaci nema skarabudzenja, ako se luk dodaje kasnije ne dodajem ga na pocetku pravljenja jela...

Kuvam po 2 jela max istovremeno , ne vise...ovo 2 je uslovno , jer ako se kuva punjena paprika, onda je to jedno jelo , jer punjenje se sprema odvojeno od paprika...kuvanje 3 jela bi bilo moguce, ali bi uz moje aktivnosti koje su naviknute dovelo do rasejanosti , bas kao u tvojim primerima i bila bi moguca s......greske..

To je aktuelno stanje, ne gledam sta sam mogao kad sam imao 27 godina...no no...
Iskustvo me je naucilo 1 godina je 1 godina, totalno drugacije telo , reakcije, fokus...

A opasni mi sistemi paznje i pamcenja....kratkotrajno a ubitacno efikasno...
Ovo nam iz komentara drugih, sta ti pamtis....a to zaboravim sutradan...namerno..

Zato savetujem isto....znaci ili rutinu kao zamenu za multi ....ili smanjenje paralelnih projekata kao zamenu za multi..
Boze UM ako kuvas kao sto pises neces se ti najesti. Takav osecaj imam.
 
Pa dobro , meni nije napor da razmisljam o previse detalja....to je nekad ljudima kad vide to , izuzetno pohvalno a i dobro je uradjeno...
A u pravu si da ne treba da se petljam u kuvanje....ali kad si gladan mora....
Ne kazem da ne treba da se petljas, samo mislim da proces kuvanja zakomplikujes vise nego sto treba. Ali ipak to je samo moj utisak, ako je rezultat dobar i pohvaljen, kao sto napisa, samo napred :D
 
Ne kazem da ne treba da se petljas, samo mislim da proces kuvanja zakomplikujes vise nego sto treba. Ali ipak to je samo moj utisak, ako je rezultat dobar i pohvaljen, kao sto napisa, samo napred :D
Evo zasto ti se samo cini...
Ja gledam da smanjim greske, a da ne trosim previse vremena...
Znaci pomeram radno okruzenje, menjam proces kuvanja da bih sto manje reagovao tokom spremanja jela...

To se npr odnosi na pravljenje rizota...koji je sa tri prednosti , prvo jeftiniji je od hleba...drugo zdraviji je od hleba, i trece zahteva 15 min i posebnu serpicu malu za pripremu...ok, bilo bi lepo posvecen grejni element, znaci jednu radnu plocu...
Zahtevnost za tu dodatnu komponentu je znanje koliko vode treba, i recept za pripremu i koliki tajming staviti...
Daje vise opcija za ukomponovanje jela , utisak mi nije bitan, tako da to ne racunam.

Kako ja razmisljam za rizoto , tako ljudi razmisljaju za meso....samo cu da ga bacim na ulje, krknes 2 prsta ulja i meso nije komplikovano za przenje sa toliko ulja...i dobrim tiganjem..
Tu dolazi do znacaja koliko se sta ceni , meso ili rizoto...

Da kuvamo na smederevcu , i moje i to necije kuvanje bi bilo drugacije...jer imamo siroki raspon grejne snage i temperature, pa se mozemo prilagoditi tome...

Na slici se nece videti u koliko ulja se przilo meso , a nece se videti ni zdravstveni efekat...jer masnije je ukusnije...
 
Juče sam pravila 2 ručka i, ako što obično biva kada sam umorna, nešto ili razbijem ili zeznem.
Pravila sam grašak i musaku i ne znam zašto ali sam otvorila pakovanje soka od paradajza i pola litre sipam u mleveno meso za musaku! Gledam u one šerpe i vidim nešto mi se ne slaže.
Ćerka reče - "Nema veze, ješćemo bolonjeze onda" i eto, ništa od musake ali sam se barem izvukla.

Desi mi se da šargarepu iseckam umesto izrendam što nije strašno ukoliko nije poslednja u frižideru, pa pljeskavice liče na sve osim na pljeskavicu.
Presoljeno se može spasiti sa krompirom.
Retko testo ili neka smesa sa grizom ili palentom.

Šta radite kada je jelo na korak od propasti?
Snalazim se kao i ti..pod uslovom da se može improvizovati ..testenina, krompir ili pirinac su uvek tu da poprave stvar :)
 
Ja sam cesto offtopic, , ali ceo forum je offtopic totalno, a ja gledam da sebi ugodim..
Ovde Jelena i ja ustvari imamo temu o razlicitom pristupu pravljenju obroka, koji moze biti tradicionalno porodicni , gde je rucak....jasno je sta je tu glavno , porodica, a malo i tradicionalni pristup hrani , tj ne pazi se bas na gastro navike...i pepsi....ili koka kola..

Da sad pojasnim, znaci pristup gde je rucak, uz jasnu poluzabranu ne pijte gazirano ni kola pica, samim tim ni bustere, donosi malo zanemarivanje gastro navika od strane korisnika, ali dobru ponudu od kuvarice...

Ja sam pokupio sa Tajlanda njihovu gastro naviku koja je nekad prihvatljiva nekad ne, a to je rizoto umesto hleba, a osim gastro prednosti i ekonomije, drugaciji je pristup obroku...vise je pojedinacan....Jer je kao hleb a opet i jelo uz malo sosa i par komada mesa i zelenisa...

Ako bi isli dalje na gastro stranu , takav pristup pogoduje samcu , pojedincu , jer pristup ovoj temi vise nego ocigledno meni , a trebalo bi i vama zavisi od toga za koliko osoba je rucak...Npr ja znam sa chata da mnogo chaterki u zanosenju chatom zezne rucak , ali su solo pa je lako ispraviti tj ovakva tema je na nivou vadi dodati komad mesa i jos jednu kesicu od 450 g zelenisa tipa grasak ili boranija...
I koja jos zna na brzinu dobar sos, to je jos jedna runda od 30 min, a to brzo prodje, cak i kad si nagladneo...

Pitanje smederevca takodje je na neki nacin pristup ishrani...zbog tehnickih pogodnosti , moja baba je to koristila na pametan nacin, nije joj bilo tesko da raspodeli aktivnosti , jer postoji basta uz kucu, sto zxnaci suprotan pristup od mog timera....krcko sistem...

Tako da se u ovoj temi , ko hoce da vidi ustvari vide kulinarske navike u smislu tehnologije i u smislu navika kako se tretira obrok..
Da ne zaboravim, vecina danasnjih instant porodica tretira obrok kao ovo je rucak, a za dorucak i za veceru se snadji sam...sto dovodi do usmerenja kod dece na majonez, parizer, sendvice, ili ako postoji neka prednavika, na kajmak, sir, mlecne proizvode uz kobasice, cvarke i slaninu sto je uzas kombinacija za krvne sudove mladog organizma...

Negde je Rucak, sa velikim R dopunjen sa Vecerom sa velikim V...mada se to izbegava po modernim vremenima...ali retko je dorucak sa velikim D osim kod nekih seoskih domacinstava...to je ono kad su neke proslave i praznici ili u gostima pa je dorucak ono bas bas...

Offtopikujem ali je po mom misljenju vezano za temu...jer iz teme izlazi razlicit pristup resenju zbog razlicitog pristupa Rucak sa velikim R...
 
Ja sam cesto offtopic, , ali ceo forum je offtopic totalno, a ja gledam da sebi ugodim..
Ovde Jelena i ja ustvari imamo temu o razlicitom pristupu pravljenju obroka, koji moze biti tradicionalno porodicni , gde je rucak....jasno je sta je tu glavno , porodica, a malo i tradicionalni pristup hrani , tj ne pazi se bas na gastro navike...i pepsi....ili koka kola..
Pa nije kod mene bas opusteno i raspusteno, jeste porodica i okupljanje oko stola ali zna se red. Dok se jede ne pije se ni voda (pola sata pre i posle jela moze) a kamoli kola kola.
Zasto mislis da ako si samac vise obracas paznju na te neke gastro navike i pravila? Ako sam te dobro razumela..
 

Back
Top