Sta predstavlja podznak i koliko je bitan?

  • Začetnik teme LEPA JARICA
  • Datum pokretanja
Da, domninantna planeta, vladar asc jevladar znaka ASC, zar ne?

Sto se prethodnog posta tice.. mala zabuna u komunikaciji... Pratis = pogledas... nema sta da se prati, jer se ne menja??

:)

I u tom slucaju, kako moze da se menja npr VI kuca, ako je jarac IX? Pri tom nema planeta u jarcu u natalu, tako da tranzitni saturn gradi aspekte sa njima???
Jel sam mnogo konfuzna?? Izvini!!1 Mozda sam pretaerala s pitanjima... ali tako me zanima...
Hvala na strpljenju!!
 
ZvezdanKa:
Da, domninantna planeta, vladar asc jevladar znaka ASC, zar ne?
u imsiragiveoj kniizi "tocak sudbine 1" (... ili "tocak sudbine 2" :confused: ) postoji tabela pomocu koje se racuna dominantna planeta, a za to treba malo vise vremena... ne moze se odrediti samo posmatrajuci kartu.

ZvezdanKa:
Sto se prethodnog posta tice.. mala zabuna u komunikaciji... Pratis = pogledas... nema sta da se prati, jer se ne menja??
tako je

ZvezdanKa:
I u tom slucaju, kako moze da se menja npr VI kuca, ako je jarac IX? Pri tom nema planeta u jarcu u natalu, tako da tranzitni saturn gradi aspekte sa njima???
npr - u mom slucaju je Asc na 24 stepenu Raka, te 1.polje sadrzi u sebi 6 stepeni Raka i 13 stepeni Lava (vrh 2. polja je na 13 Lava) - vladari mog Asc-a su Mesec i Sunce, u tom kontekstu se "smenjuju" vladari. Mesec je naravno primarni vladar, a Sunce sekundarni.

ZvezdanKa:
I samo jos jedno... ako je neka kuca ukljestena u nekom znaku, sta to znaci? Kod mene konkretno je IX u jarcu. I sta znaci ako je neki znak potpuno u nekoj kuci... pa ta kuca ima bar tri vladara???
da, u tom slucaju kuca ima tri vladara. ako su tri znaka u jednoj kuci ona ce pokazati - sta se dogadja kroz vreme i, kako imas i tri vladara tri kuce opisace promene u okviru same oblasti. Vladar vrha kuce je primaran pri tumacenju, vladar ukljestenog znaka je pmalo pritajen, a vladar treceg znaka koji vlada istom kucom govori o tome sta ce se kroz vreme desavati sa simbolikom polja. i odgovor je pomalo konfuzan, zar ne?
 
Ajajo...sto vise odgovora dobijam, nova pitanja se otvaraju...

Jedino me je zadovoljilo: nije lako odrediti dominantnu planetu.. :))) HAhahahahahhaha
Samo nisi mi odgovorila na pitanje, sta je s ukljestenom kucom?
Kuce koje su "vece" su dominantne u nasem zivotu?

I opet novo pitanje... :) Zasto su bitni stepeni? Zbog fixnih zvezdi? Zbog meseca? Sad ja pokusavam da budem pametna... hahahahahah
 
mady:
u tom slucaju kuca ima tri vladara. ako su tri znaka u jednoj kuci ona ce pokazati - sta se dogadja kroz vreme i, kako imas i tri vladara tri kuce opisace promene u okviru same oblasti. Vladar vrha kuce je primaran pri tumacenju, vladar ukljestenog znaka je pmalo pritajen, a vladar treceg znaka koji vlada istom kucom govori o tome sta ce se kroz vreme desavati sa simbolikom polja. i odgovor je pomalo konfuzan, zar ne?
govorimo u ukljestenom znaku u kuci - npr. 9. kuca pocinje u strelcu a zavrsava se u vodoliji, pri cemu u sebi sadrzi i citav znak jarca... o tome je rec?
 
ZvezdanKa:
I opet novo pitanje... :) Zasto su bitni stepeni? Zbog fixnih zvezdi? Zbog meseca?
zbog prirode stepena (analogija stepena sa znakom - 1. stepen je priroda Ovna, 2. stepen je priroda Bika... 5. stepen je priroda Lava, 22. stepen je priroda Jarca itd), zbog orbisne prirode i zbog fiksnih zvezda, i zbog srednjih rastojanja i zbog arapskih tacaka (formula braka, tacka srece, tacka dushe)... sabijskih simbola, pa i aspekata jer bez predstave o tome na kom je stepenu koja planeta ne znamo ni da li je ona u dozvoljenom orbisu za odredjeni aspekt. to je sto se tice zapadne astrologije.

ako je u pitanju djotish jer se tamo ne zahtevaju orbisi vec je svaka planeta/tacka u znaku lava sigurno u trigonu sa bilo kojom planetom/tackom u znaku strelca ili ovna.
 
Jao, Mady dobila sam potpuni napad, po ceo dan samo gledam kartu...
I sad meni je (kao) nesto jasno...a u stvari vidim koliko ima simbolike u svemu... verovatno nesto pokazuje i koju boju za zidove biram...grrrrr... :))
Htedoh da te pitam, ako nije previse.. imam dva meni potpuno nejasana aspekta, a ocigledno vrlo bitna...ma cela karta mi je konfuzija.. pola neptun, pola mars, 4 opozicije, T kvadrat...HOROR...

Pitanje no1: (JU 0 MA)180SO... Ju i MA na 5 device, u V, vladalac SO, SO na 5 Riba...trigon i sextil sa MO koji je na 4 raka na vrhu 3ce...
Porodicna osoba, emotivna, strastvena.. ma sve sjajno...sto me zeza ova opozicija???

Aj nema veze za dalje, i ovo je dosta...Ja sam po karti konfuzna :), ME u ribama, mada vladalac 2gog i 6tog polja... odmah se vidi prevelika pamet!! Hehehehehehh
 
mrs depp:
podznak njegov strelac moj lav

Ako je ovo bilo upuceno meni (a pretpostavljam da jeste) - jasno mi je o cemu pricas, ali tebi ocigledno nije jasno o cemu ja pricam ...

Kada sam te pitala zanima li te kako se vas dvoje slazete, ili kako se medjusobno slazu ti znaci i podznaci, podrazumevala sam da se radi o dve razlicite stvari. Odnosno - to kako se vas dvoje slazete je jedno, a kako se slazu vasi znaci i podznaci - nesto sasvim drugo.

Ti si Bik u znaku - on Skorpija - to su znaci koji su komplementarni i medjusobno se dopunjuju.
Ti si u podznaku Lav, on Strelac - ova vatrena znaka, koja se medjusobno slazu.
Ovim nista posebno, a jos manje nista licno - sto bi se odnosilo na vas dvoje kao par - nije receno, tacnije ovo su stvari koje lako mozes naci medju stivima iz "popularne astrologije", i cak u onim knjizicama o znakovima koje se na ulici prodaju za nekoliko desetina dinara.

Ono na osnovu cega se u astrologiji procenjuje kako se dvoje ljudi slazu su pre svega polozaji Meseca, Venere, Marsa ... itd kao i njihovi medjusobni aspekti, kao i jos niz drugih stvari. Dakle, moraju se u obzir uzeti cela natalna karta, jedna i druga, i po tome zakljucivati.

... tako da, kad pitas moze li od toga biti nesto - i ostavis samo vase znake i podznake - tesko da mozes ocekivati vise od odgovora kao sto je - moze, ali ne mora biti, barem ako ti odgovor daje neko ko astrologiju shvata iole ozbiljno.
 
putzaraj:
meni je vladar asc-a uran sta bi onda on pretstavljao i za sta ga gledam? tj sa cime ga povezujem i za sta?

Nisam bas sigurna na sta si tacno mislila ali pokusacu da odgovorim onoliko koliko sam razumela ...

Posto si, ocito, Vodolija u podznaku, trebalo bi gledati ne samo Urana kao vladara Asc-a vec i Saturna kao drugog vladara Vodolije. Sta bi on predstavljao - i jedan i drugi- naravno, predstavljao bi tebe jer se radi o vladarima Asc-a.
 
Sorry, ali kako si pitala - tako sam odgovorila.
Elle_77:
Zanima te kako se vas dvoje slazete, ili kako se medjusobno slazu ovi znaci/podznaci ?
mrs depp:
Elle_77:
Sorry, but ... moje pitanje je bilo ili-ili :-?
mrs depp:
podznak njegov strelac moj lav

Iz ovog "dijaloga" ja sam stekla utisak da ni sama ne znas sta pitas.
Izvini, ja zaista nisam uciteljica ovde pa da pratim na kom nivou je cije znanje, ja mogu da odgovorim samo u skladu s onim sta mi i kako taj neko postavi pitanje.

Ali u svakom slucaju - odgovor si dobila u prethodnom postu, koja god da je varijanta bila u pitanju. Ako te je zanimalo uopsteno - dobila si uopsten odgovor u prvom delu posta.

ovo poslednje sto si pitala, vise mi je delovalo kao da pitas kako se vas dvoje slazete sami sa sobom ponaosob :lol: (Bik u odnosu na Asc u Lavu; Skorpija u odnosu na Asc Strelac)
 
Može li mi neko molim vas reći da li mi, koliko i kako pomaže moj podznak blizanci u odnosu sa jednim blizancem? ja sam inače rak a koliko znam sa blizancima ne funkcioniramo baš jako dobro. ako je od ikakve koristi merkur mi se nalazi 21,59 blizanca a asc mi počinje na 8,51....eto unaprijed sam zahvalna bilo kome ko mi je voljan makar mrvicu pomoći
 

Back
Top